Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Niepełnosprawność - sytuacja trudna dla pacjenta i rodziny.

938 views

Published on

Prezentacja wygłoszona podczas konferencji szkoleniowo-interdyscyplinarnej „Sprawni niesprawni, czyli co począć z przewlekle chorym pacjentem w naszej Praktyce” w dniu 16.11.2014 r.

Published in: Health & Medicine
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Niepełnosprawność - sytuacja trudna dla pacjenta i rodziny.

 1. 1. Zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz źródła refundacji
 2. 2. Niepełnosprawność to stan, wymagający stałej opieki osoby drugiej, niezdolność do samodzielnej egzystencji, niemożność zatroszczenia się o swojej potrzeby
 3. 3. Udar, wylew, stwardnienie rozsiane, choroby: Alzheimera i Parkinsona – lista schorzeń, które mogą skazać bliską osobę na wielotygodniowe, a nawet wieloletnie przebywanie w łóżku jest długa. Jak zorganizować opiekę nad chorym, aby nie była udręką dla obu stron? Jak urządzić dom, aby nie stał się więzieniem? Jak pielęgnować chorego, aby mu nie zaszkodzić?
 4. 4. Jednym z największych problemów, na jaki wskazują opiekunowie osób długotrwale chorych, jest brak pieniędzy na leki i przedmioty niezbędne do pielęgnowania oraz rehabilitacji chorego. W takiej sytuacji chory lub bliscy mogą starać się o wsparcie finansowe z różnych instytucji.
 5. 5.  Pacjent może również uzyskać dofinansowanie do zakupu wózka elektrycznego, a także jego naprawy.  minimalna kwota dofinansowania wynosi 7000 zł
 6. 6.  O nas:  Ortis to dynamicznie rozwijająca się firma ortopedyczna z województwa opolskiego i dolnośląskiego, działająca w branży medyczno – ortopedyczno – rehabilitacyjnej od wielu lat, tworząc nową jakość.
 7. 7.  pomagamy w pozyskiwaniu środków finansowych z Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Fundacji dla osób niepełnosprawnych i innych źródeł.  Doświadczenie, wiedza, praktyka, solidność, profesjonalizm, życzliwość i wysoka jakość oferowanych przez Nas usług, to atuty Firmy Ortis, które składają się na pełną pomoc Pacjentowi i jego rodzinie.
 8. 8. Salon Ortopedyczny ORTIS w Nysie ul. Piastowska 39 tel. 77 433 07 03 nysa@firmaortopedyczna.pl Salon Ortopedyczny ORTIS w Kłodzku ul. Łąkowa 5 tel. 74 647 53 91 klodzko@firmaortopedyczna.pl Salon Ortopedyczny ORTIS w Nowej Rudzie ul. Piłsudskiego 2 tel. 74 811 10 47 nowaruda@firmaortopedyczna.pl
 9. 9.  Załącznik do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r.  Czasopismo Integracja 1/2012  www.pfron.org.pl  www.niepelnosprawni.pl  Dziękuję za uwagę.  Opracowała mgr Katarzyna Kubiszyn

×