Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Haritalarda Bulunurluk ve Dijitalde Mükemmel Görünüm Case Study / Pointro

2,686 views

Published on

Mekanlarımız Google’da ve haritalarda da tıpkı gerçek dünyadaki gibi
kolay bulunabilir olmalı.
Her mekan, bizim seçtiğimiz fotoğraflarla, bizim seçtiğimiz pozitif
yorumlarla, bizim sosyal medya hesaplarımızla bağlantılı şekilde tam
ve güncel bilgilerle mükemmel şekilde yer almalı.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Haritalarda Bulunurluk ve Dijitalde Mükemmel Görünüm Case Study / Pointro

 1. 1. HaritalardaBulunurluk & DijitaldeMükemmelGörünüm
 2. 2. ÇıkışNoktamız MekanlarımızGoogle’daveharitalardadatıpkıgerçekdünyadakigibi kolaybulunabilirolmalı. Hermekan,bizimseçtiğimizfotoğraflarla,bizimseçtiğimizpozitif yorumlarla,bizimsosyalmedyahesaplarımızlabağlantılışekildetam vegüncelbilgilerlemükemmelşekildeyeralmalı.
 3. 3. Sosyal medyada ve haritalarda her mekanımızın tam, eksiksiz ve ikna edici olarak görünmesini sağlarız.
 4. 4. Tüm mekanlarımız Google’da ve haritalarda bulunabilir olmalı. Ama daha ötesi her detayda mükemmel olmalıyız.
 5. 5. Potansiyel misafirler, mekan hakkında ne kadar detaylı ve doğru bilgiye sahip olursa keşfetmek için de o kadar istekli ve cesaretli oluyor.
 6. 6. Mobil arama yapanların %67’si sadece ilk 3 sonuca bakıyor. Haritalarda, sosyal ağlarda ve Google'da şubelerimiz ilk 3 arama sonucunda çıkmıyorsa müşteriyi kaçırıyoruz. Mekanlarımızın hizmet detaylarını ne kadar eksiksiz harita servislerine ve sosyal ağlara iletirsek o kadar ödüllendirilip ön plana çıkacağız.
 7. 7. Lokasyon araması yapan her 2 kişiden biri o gün içinde mekana geliyor. Her arama, kapıdan içeri girmek için zile basan müşteri talebi gibi. Mekanlarımızın çalışma saatlerini, tam adreslerini, şube telefonlarını, kaliteli fotoğraflarını ve menüyü ön planda tutmalıyız. Ipsos:https://think.storage.googleapis.com/docs/how-advertisers-can-extend-their-relevance-with-search_research-studies.pdf
 8. 8. İnsanların %88’i müşteri değerlendirmelerini gerçek arkadaş tavsiyesi kadar önemsiyor. Olumlu yorumları arama sonuçlarında ön plana çıkarmalıyız. Böylece gerçek müşterinin doğal yorumlarıyla samimi şekilde ikna edici oluyoruz.
 9. 9. Dijital görünürlük ve haritalarda mükemmel görünüm çalışmaları sadece Foursquare ve Google için yapılmayacak. Diğer büyük sosyal medya siteleri ve çok kullanılan harita servisleri için de A’dan Z’ye dijital vitrin temizliği yapılacak. Facebook Instagram Apple Maps Yandex Maps …
 10. 10. CaseStudy BorusanContemporary GoogleGörünümüÇalışmasıveSonucu
 11. 11. Önceden: Borusan Contemporary arandığında müze yerine holding binasının mekan bilgi kartı çıkıyordu. Müzeye gelmek isteyen aradığını bulamıyordu. Müze’nin websitesi, telefonu, çalışma saatleri gibi hiç bir bilgi yoktu.
 12. 12. Şimdi: Müzeyi arayanlar doğrudan müze hakkında detaylı mekan bilgilerine ulaşıyor. Nokta atışı doğru işaretlenmiş harita, yüksek kalitede görseller, websitesi, telefon, yol tarifi, açık saatler, etkinlik takvimi ve dahası…
 13. 13. Eskiden Borusan Contemporary'nin mekan bilgi kartı hiç çıkmıyordu. Mekan sayfaları açılıp dijital görünümü mükemmelleştirdikten sonra Google tarafından aylık raporlar gönderilmeye başlandı.
 14. 14. Çalışmalarımız 14 Aralık'ta yayına alındı. Daha önce Google'da arandığında çıkmadığı için aşağıdaki tüm bu veriler 45 gün içinde oluştu. Tamamen organik ve ücretsiz 367 müşteri aksiyonu gerçekleşti. Bu aksiyonların 102’si web sitesi ziyareti, 240’ı yol tarifi alarak müzeye gelme ve 25’i telefon çağrısı şeklinde oldu.
 15. 15. Pointro, bulunabilirlik çalışması yaptıktan sonra 45 gün içinde mekan bilgi kartını yaklaşık 5 bin kişi gördü.
 16. 16. Arama sonuçlarında markanın seçtiği, yüksek çözünürlüklü cazip görseller yayımlandı. Marka kontrolünde belirlenen görseller 45 gün içinde yaklaşık 7 bin kere görüntülendi.
 17. 17. Teşekkürler pointro.com hello@pointro.com

×