Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

#01 Workshop Carrousel van de pijngrenzen

696 views

Published on

Workshop #01 Carrousel van de pijngrenzen op LPB Congres 2014 in Groniningen

Published in: Government & Nonprofit
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

#01 Workshop Carrousel van de pijngrenzen

 1. 1. De Carrousel van de Pijngrenzen Workshop #01 LPB Congres 20 november 2014 Vanuit motieven van bewoners om (meer) taken zelf op te pakken spreken we over de vernieuwde rol van de wijkambtenaar. Op basis van wederkerigheid wordt al anders samengewerkt tussen bewoners en gemeente. In sneltreinvaart passeren cases uit de wijken. Bijvoorbeeld een zzp-er die betaald ontwerpt voor de eigen buurt, een bewonersgroep die onderhouds- en veiligheidsprofessionals aan wil sturen of bewoners die een opvang voor minderbedeelden in eigen woning beginnen. De workshop-deelnemers gaan binnen deze workshop de grenzen van hun rol verkennen. © Início, nov 2014
 2. 2. Hoe werkt het? Alle deelnemers gaan in een cirkel bij elkaar zitten. Iedereen krijgt een rol toebedeeld - de straat ambtenaar, de staat ambtenaar of de verbinding ambtenaar - en wordt gevraagd zich in te leven en vanuit die rol op casussen te reageren. Steeds wordt willekeurig iemand als bewoner aangewezen (met een draaipijl of iets anders), die één van de casussen op de volgende pagina’s voorlegt aan de gemeenteambtenaren. Hoe wordt gereageerd op het initiatief? Kan dat zomaar? Waar loop je tegenaan? Wat kan echt niet? Wat is de (pijn)grens? Ben je een vergelijkbare casus in je werk tegengekomen? Hoe is dit opgelost? Zijn er tips voor je collega’s? Straat ambtenaar Je staat positief tegenover elk bewonersinitiatief. Je vindt dat initiatieven koste wat het kost van de grond moeten komen. In jouw ogen moet alles kunnen. Je laat de bewoners hun gang gaan, ze hoeven zich niet druk te maken over de gemeente. Staat ambtenaar Je staat open voor bewonersinitiatief. Maar de gemeente is er niet voor niets. De initiatieven moeten wel binnen het gemeentelijk beleid, juridische- en veiligheidsregels en de werksystemen van de verschillende gemeentelijke afdelingen passen. Verbinding ambtenaar Je staat achter bewonersinitiatieven. Jouw primaire taak is de diverse interne en externe partijen met elkaar te verbinden. Je bemoeit je inhoudelijk nergens mee, maar zorgt er enkel voor dat mensen elkaar kennen of kunnen ontmoeten om hun initiatief uit te voeren. Veel succes! © Início, nov 2014
 3. 3. Hondenspeeltuin Ik wil samen met 5 andere hondenbezitters een speeltuin maken van de hondenuitrenzone in de buurt. We hebben al hout en tunneltjes, zodat we zelf speel- en trainingstoestellen kunnen plaatsen. We zetten er een mooi ligusterhaagje omheen. Volgende week zaterdag kunnen we beginnen met de aanleg. Is dat goed? © Início, nov 2014
 4. 4. Voetbalveldje schilderen Onze zonen en hun vriendjes missen een voetbalveld in de buurt. Voor de bedrijven onder onze woningen is bestraat terrein wat nauwelijks gebruikt wordt door de bedrijven. We willen daar graag een voetbalveld op schilderen en zelf goaltjes timmeren. Is dat goed? © Início, nov 2014
 5. 5. Aanvraag subsidie pot verf Samen met 6 straatbewoners heb ik vier potten witte verf nodig. We hebben besloten dat we een zebrapad gaan schilderen, want de garagehouders verderop hebben lak aan onze verzoeken om niet zo hard te rijden. Kunnen we subsidie krijgen uit het bewonersinitiatieven potje? © Início, nov 2014
 6. 6. Restaurant in woning Ik kook al langer voor mijn oude buurvrouw. Inmiddels willen steeds meer buurtbewoners mee eten. Ik heb besloten een restaurantje van de benedenverdieping van mijn woning te maken. Voor weinig geld mogen alle mensen uit de wijk komen eten. Moet ik nog een vergunning of zo hebben? © Início, nov 2014
 7. 7. Zelfvoorzienend groepshuis Wij hebben een kavel op het oog en willen daar met vier gezinnen een zelfvoorzienend huis bouwen. We voorzien in ons eigen voedsel, onze eigen stroom en hebben geen riool nodig. De gemeente hoeft voor ons weinig kosten te maken, we willen minder belasting betalen. Met wie kunnen we dat afspreken? © Início, nov 2014
 8. 8. Begraafplaats in mijn bosje Wij hebben een privéterrein van 6 hectare bos, maar het wordt steeds moeilijker om het onderhoud te bekostigen. Graag willen we een natuurbegraafplaats aanleggen om zo de natuurliefhebbers uit onze regio een mooi graf te bieden. Met de opbrengsten verzorgen wij ons bosje en houden het openbaar. Gaat de gemeente hiermee akkoord? © Início, nov 2014
 9. 9. Brommerklusplaats Drie jongeren uit de straat klussen vaak aan brommers. Mijn schuur die ik eigenlijk niet meer nodig heb, wil ik verhuren aan de jongens. Zo kunnen alle scooter jongens uit de buurt hier hun gereedschap kwijt en droog klussen. Een oude technische buurman wil ze wel helpen en ook het jongerenwerk vindt het een goed idee. Kan de gemeente de lekvloer subsidiëren? © Início, nov 2014
 10. 10. Bloemkolenkwekerij Met 5 buurtbewoners willen wij graag het braakliggende stuk terrein van de gemeente gebruiken. We willen een bloemkolenkwekerij beginnen, we kennen iemand die daar heel veel verstand van heeft. We zetten er ook een stalletje neer zodat we bloemkool aan heel de wijk kunnen verkopen, daarmee dekken we ook de onderhoudskosten. Mogen we de grond gebruiken? © Início, nov 2014
 11. 11. Frisfeest voor jongeren Ik ben een DJ en samen met een aantal jongeren uit de buurt en het jongerenwerk organiseren we in de voetbalkantine een frisfeest voor alle jongeren uit ons dorp. Dat is leerzaam en bovendien zijn de jongeren van de straat. We hebben al heel veel aanmeldingen dus het wordt een groot succes. Nou heb ik gehoord dat dat niet mag van de gemeente omdat in het bestemmingsplan is opgenomen dat dat oneerlijke concurrentie voor de cafés zou zijn. Dat kan toch niet waar zijn? © Início, nov 2014
 12. 12. Groenonderhoud Wij zijn heel ontevreden over het onderhoud van het groen in onze buurt. Wij kunnen dat zelf veel beter en hebben de handen ineengeslagen. We hebben alles geregeld; we hebben een stichting opgericht, we hebben een handtekening van alle buren en we kennen een aannemer die het voor ons wil doen. Het enige wat de gemeente hoeft te doen is het budget voor onze buurt naar ons overmaken. Wanneer kunnen we beginnen? © Início, nov 2014
 13. 13. Wijkkrant Onze wijk is heel actief en wij organiseren veel druk bezochte activiteiten. Maar omdat de gemeente vorig jaar de Wijkkrant heeft afgeschaft, is het allemaal behoorlijk ingestort. Mensen zijn niet meer op de hoogte en activiteiten worden amper nog bezocht. Er wonen bij ons namelijk veel ouderen. Daarom willen wij, naast de Facebook pagina die we al hebben, zelf de papieren wijkkrant nieuw leven in blazen. We hebben met crowdfunding al bijna genoeg geld verzameld. Kan de gemeente zorgen voor de verspreiding? © Início, nov 2014

×