Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Пластова зарадність –
життєва зарадність.
До питань економічного виховання в Пласті.
© Референтура економічного вишколу.
Зміст.
 Чому це важливо?
 Руйнуючи стереотипи.
 Нащо нам гроші?
 Як їх заробити?
 Риси, які ми виховуємо.
 Важливі а...
1. Мета Пласту.
 Підготувати до життя в реальному суспільстві.
Пластун зарадний.
 Виховати доброго громадянина.
Пластун ...
2. Стереотипи.
Ключовий фактор, який визначає ваше фінансове майбутнє – не
економіка, а ваша особиста філософія.
Д. Рон
• ...
3. Пластова метода:
 Пластовий закон: пластун ощадний.
 Проби: точки з фінансової зарадності.
 Добре діло: обов'язок ді...
4. Програма проб.
 На ступінь учасника/учасниці:
- Сплачує членську вкладку з пластового заробітку або
власних заощаджень...
5. Фінанси у Пласті
Навіщо нам гроші? Де взяти гроші?
 Організаційні витрати:
- заходи;
-адміністрація;
- добре діло.
-вн...
6. Ощадність
 «Найлекший спосіб заробітку – писав автор фундаментальної
праці «Пластовий гурток» Євген-Юлій Пеленський – ...
- старший пластун Степан Бандера, до своєї Третьої Проби
долучив Посвідку:
«Остсим посвідчуємо під словом чести що Бандера...
7. Пластовий заробіток
 Навіть, новацтво має свою членську вкладку
заробити!
«Слід постійно наломлювати новаків до цього,...
- Допомога сусідам, організаціям у господарстві.
- Збирання лікарських рослин, ягід, сировини для переробки.
- Майструванн...
8. Риси, які виховуємо.
 Ініціатива і творчість.
 Організованість та провідництво.
 Особиста і соціальна відповідальніс...
9. Важливі аспекти.
 Мета заробітку.
 Батьки.
 Компетентність виховника.
 Правове поле.
Мета заробітку.
Вихованка рівненського Пласту Тоня Горохович розглянуда
дане питання у статті «Господарське виховання у но...
Батьки.
 Заперечення чи опір.
 Надмірна опіка.
«Труднощів можна сподіватись від деяких батьків пластової
молоді, бо чере...
Компетентність виховників.
 Самоосвіта.
 Допомога професійних інструкторів.
 Економічний вишкіл.
Правове поле.
 Згідно зі статутом, “Пласт – неприбуткова громадська організація”,
тобто її діяльність не є спрямованою на...
10. Корисна література:
 “До питань економічного виховання в Пласті”
(посібник доступний на Пластовій Банці)
 Блог рефер...
Дякуємо за увагу

У разі питань, звертайтеся: e.vyshkil@gmail.com
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Презентація до гутірки про економічне пластування

1,495 views

Published on

Гутірка знаходиться тут
http://plastovabanka.org.ua/hutirky/hutitka-pro-ekonomichne-vyhovannya

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Презентація до гутірки про економічне пластування

 1. 1. Пластова зарадність – життєва зарадність. До питань економічного виховання в Пласті. © Референтура економічного вишколу.
 2. 2. Зміст.  Чому це важливо?  Руйнуючи стереотипи.  Нащо нам гроші?  Як їх заробити?  Риси, які ми виховуємо.  Важливі аспекти.
 3. 3. 1. Мета Пласту.  Підготувати до життя в реальному суспільстві. Пластун зарадний.  Виховати доброго громадянина. Пластун всебічний.  На засадах християнської моралі. Провідники суспільства.
 4. 4. 2. Стереотипи. Ключовий фактор, який визначає ваше фінансове майбутнє – не економіка, а ваша особиста філософія. Д. Рон • Радянська психологія • Сором заробляти • “ Пласт – ідейна організація, а не для заробляння грошей ”  Гроші-міра праці.  Українська господарськість.
 5. 5. 3. Пластова метода:  Пластовий закон: пластун ощадний.  Проби: точки з фінансової зарадності.  Добре діло: обов'язок ділитися.  Внески: фінансова дисципліна.  Скарбник: фінансове діловедення.  Спільне майно: основи господарювання.  Вмілість “Економіст”: поглиблення зацікавлень.
 6. 6. 4. Програма проб.  На ступінь учасника/учасниці: - Сплачує членську вкладку з пластового заробітку або власних заощаджень протягом 1 кварталу.  На ступінь розвідувача/розвідувачки: - Спільно з куренем проведе пластовий заробіток для реалізації пластової акції. - Складе кошторис та фінансовий звіт одної із запропонованих акцій (курінна мандрівка, табір).  На ступінь скоба/вірлиці, як один з варіантів здачі проектів у розділі «Провідництво»: - Залучить курінь/ гурток до пластового заробітку; - Спільно з куренем організує і проведе пластовий заробіток для благодійної чи суспільно-корисної акції.
 7. 7. 5. Фінанси у Пласті Навіщо нам гроші? Де взяти гроші?  Організаційні витрати: - заходи; -адміністрація; - добре діло. -внески; -держава, -спонсори.  Особисті витрати: - виряд; -вкладка; -- добре діло. - ощадність; - пластовий заробіток.
 8. 8. 6. Ощадність  «Найлекший спосіб заробітку – писав автор фундаментальної праці «Пластовий гурток» Євген-Юлій Пеленський – це ощадність. Змалку вчіться видавати менше грошей ніж заробляєте. Заощаджені гроші складайте в пластових кооперативах. Коли бажаєте щось мати, то перше складайте собі рати, а потім цю річ купуйте, навпаки дуже виїмково або ніколи».  У першому більшому пластовому посібнику «Життя в Пласті» (1921 рік) Дрот писав: “Щоби щадити, мусиш уміти заробити. Хто дістає гроші даром, цей звичайно не вміє оцінити вартости гроша, не вміє найти міри у видаванню його і очевидна не може як слід обчислятися з своїм доходом…”
 9. 9. - старший пластун Степан Бандера, до своєї Третьої Проби долучив Посвідку: «Остсим посвідчуємо під словом чести що Бандера Степан, розвідчик II к.Ст.Пл. ім. І. Богуна в Стрию за заощаджені гроши купив собі однострій та мандоліну».
 10. 10. 7. Пластовий заробіток  Навіть, новацтво має свою членську вкладку заробити! «Слід постійно наломлювати новаків до цього, що вкладку вони мають самостійно придбати, а не брати з маминої торбинки. Бо тоді мама платить вкладку, а не новак… треба впоювати новацтву поняття, що найбільш буде корисною вкладка тоді, коли новак на неї заробить самостійно» - пише Тоня Горохович.  Дрот у посібнику «Життя в Пласті» писав: «Коли твої родичі так маючі, що ти не потребуєш заробляти на удержання, то саме задля Пласту мусиш
 11. 11. - Допомога сусідам, організаціям у господарстві. - Збирання лікарських рослин, ягід, сировини для переробки. - Майстрування. - Надання послуг. - Участь у ярмарках. - Видання пластової літератури. - Механічні роботи, що потребують багато рук. (пакування, тощо).  Способи пластового заробітку: Пластовий заробіток
 12. 12. 8. Риси, які виховуємо.  Ініціатива і творчість.  Організованість та провідництво.  Особиста і соціальна відповідальність.  Аналітичні здібності.  Вміння працювати з документами.
 13. 13. 9. Важливі аспекти.  Мета заробітку.  Батьки.  Компетентність виховника.  Правове поле.
 14. 14. Мета заробітку. Вихованка рівненського Пласту Тоня Горохович розглянуда дане питання у статті «Господарське виховання у новацтві»: «Господарське виховання не може бути само в собі ціллю. Воно, хоч як важливе, але мусить бути підпорядковане основним напрямним пластового виховання, що зводиться до Трьох Головних Обов’язків. Пам'ятаймо, що пластовий виховник дбає не тільки про те, аби новаки навчилися заробляти й щадити гроші, але, щоб вміли радо ті гроші дати на добру ціль, щоб вміли інтеліґентно ними господарити. Зматеріялізований світ, серед якого живемо, крив в собі багато небезпек, що підточують основи всякого морального виховання»
 15. 15. Батьки.  Заперечення чи опір.  Надмірна опіка. «Труднощів можна сподіватись від деяких батьків пластової молоді, бо через їхню любов до своїх дітей вони можуть виявити готовність самі оплатити потрібні суми замість того, щоб їхні діти зайнялись справою пластового заробітку, або відкинути цю ідею, як неактуальну чи звільнити від неї своїх дітей. У такім випадку треба батьків переконати, що крім наглядної користи пластового заробітку для їхніх дітей, ми, виховники, виробляємо в пластунів рису зарадности й цілеспрямованости і цим в них плекаємо почуття обов’язку, самопомочі та помочі ближньому». Д.Попадинець
 16. 16. Компетентність виховників.  Самоосвіта.  Допомога професійних інструкторів.  Економічний вишкіл.
 17. 17. Правове поле.  Згідно зі статутом, “Пласт – неприбуткова громадська організація”, тобто її діяльність не є спрямованою на отримання прибутку.  Згідно із Законом України N 281-XIV «Про молодіжні та дитячі громадські організації»: «Членські внески і добровільні пожертвування, отримані від юридичних чи фізичних осіб, що спрямовуються на здійснення статутної діяльності молодіжних та дитячих громадських організацій та їх спілок, не є об'єктом оподаткування».  Питання, пов'язані із доходами громадських організацій регулюються також Законами України "Про оподаткування прибутку підприємств" та “Про об'єднання громадян”, а також Цивільним та Господарським кодексами.
 18. 18. 10. Корисна література:  “До питань економічного виховання в Пласті” (посібник доступний на Пластовій Банці)  Блог референтури економічного вишколу: http://my.plast.org.ua/evyshkil/  “Економічна соціалізація молоді: соціально-психологічний аспект”. (Валентина Москаленко).
 19. 19. Дякуємо за увагу  У разі питань, звертайтеся: e.vyshkil@gmail.com

×