Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Panele
fotowoltaiczne
Panele fotowoltaiczne
Ceny zestawów
Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne w Polsce, sprzyja temu nowa
ustawa o...
Panele fotowoltaiczne
Czynniki wpływające na ceny
Panele fotowoltaiczne oraz inwerter to główne komponenty zestawu fotowol...
Panele fotowoltaiczne
Jak dopasować rozmiar?
Grafika przedstawia prosty sposób na dopasowanie rozmiaru instalacji fotowolt...
Panele fotowoltaiczne
3 kategorie jakości
Drugim czynnikiem wpływającym na ceny zestawów fotowoltaicznych jest jakość
komp...
Panele fotowoltaiczne
Średnie ceny w Polsce
Polacy, przy wyborze
instalacji fotowoltaicznej,
coraz częściej kierują się
ja...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Panele fotowoltaiczne - ceny w Polsce

Panele fotowoltaiczne - energia słoneczna w Polsce. Sprawdź jak wybierać panele fotowoltaiczne oraz czym się kierować zwracając uwagę na ceny. Prezentacja przedstawia ceny paneli fotowoltaicznych w Polsce.

Więcej na http://ekofachowcy.pl/fotowoltaika

  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

Panele fotowoltaiczne - ceny w Polsce

  1. 1. Panele fotowoltaiczne
  2. 2. Panele fotowoltaiczne Ceny zestawów Panele fotowoltaiczne są coraz bardziej popularne w Polsce, sprzyja temu nowa ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii. Dzięki rozwojowi branży fotowoltaiki, rośnie zdrowa konkurencja między instalatorami, co pozytywnie wpływa na ceny zestawów. CENY ZESTAWÓW FOTOWOLTAICZNYCH Na podstawie realnych cen 21 instalatorów z całej Polski.
  3. 3. Panele fotowoltaiczne Czynniki wpływające na ceny Panele fotowoltaiczne oraz inwerter to główne komponenty zestawu fotowoltaicznego. Cena zestawu zależy od rozmiaru całej instalacji oraz jakości komponentów. Cena, którą należy zapłacić za panele fotowoltaiczne zmienia się w zależności od wielkości instalacji. Przy zakupie instalacji o mocy 3kW cena za 1kW paneli to ok. 7044zł. Natomiast średni koszt 1kW w instalacji o mocy 10kW to 5725zł. Im większa instalacja tym koszt 1kW paneli fotowoltaicznych jest niższy.
  4. 4. Panele fotowoltaiczne Jak dopasować rozmiar? Grafika przedstawia prosty sposób na dopasowanie rozmiaru instalacji fotowoltaicznej do potrzeb użytkowników. Metoda pozwala na obliczenie mocy jaką powinny mieć panele fotowoltaiczne na podstawie miesięcznego rachunku za prąd. Oczywiście są to wartości przybliżone i dotyczą instalacji, produkującej energię jedynie na potrzeby użytkowników.
  5. 5. Panele fotowoltaiczne 3 kategorie jakości Drugim czynnikiem wpływającym na ceny zestawów fotowoltaicznych jest jakość komponentów. Portal EkoFachowcy.pl, aby ułatwić porównanie ofert, dzieli zestawy (panele fotowoltaiczne i inwertery) na 3 kategorie jakości: znakomite, korzystne i najtańsze.
  6. 6. Panele fotowoltaiczne Średnie ceny w Polsce Polacy, przy wyborze instalacji fotowoltaicznej, coraz częściej kierują się jakością a nie ceną. Tylko 25% klientów portalu EkoFachowcy.pl wybrało zestawy najtańsze. Połowa prosumentów zdecydowała się na zestawy korzystne, a 25% na zestawy znakomite. Dane na podstawie realnych ofert 21 instalatorów z portalu EkoFachowcy.pl

×