Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Poraďte Mírovi!

1,604 views

Published on

Máte rádi Míru Bosáka a jeho styl komentování? Možná jste se zapojili do naší soutěže "Poraďte Mírovi!". ale i kdyby ne - mrkněte na nejpovedenější Mírovy bonmoty a návrhy jeho fanoušků!

Published in: Entertainment & Humor, Sports
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Poraďte Mírovi!

 1. 1. www.easouteze.cz/bosak nebFOTBALOVÝM SVĚT EM a S HLÁŠKAMI MÍRY BOSÁKA
 2. 2. UMIS FIFA 08?
 3. 3. editorial Tak jste se konečně dočkali! Nejenom že videohra FIFA od Electronic Arts už je v češtině, mistrně nadabovaná Jaro- mírem Bosákem a Petrem Svěceným, ale FIFA 2008 se rozrostla i o českou ligu. Abychom to všechno pěkně oslavi- li, vyhlásili jsme soutěž „Poraďte Mírovi!“ o nejlepší fotbalovou hlášku. A ukázalo se, že Čechům sarkasmus a nadsázka opravdu nechybí. Zavalila nás hromada vašich dopisů a e-mailů, jeden vtipnější než druhý. Velká část reagovala na hotelový úlet našich fot- balových reprezentantů, tuhle aféru fanoušci prostě jen tak neodpustí. Další parodovaly dění v české Gambri- nus lize nebo se strefovaly do (ne)oblíbených zahranič- ních hvězd. Co nás ale překvapilo nejvíc, byl počet žen, které se do soutěže zapojily, koneckonců jedna z nich se dokonce probojovala i do nejlepší jedenáctky bon- motů, kterou si můžete přečíst na stránkách 7 a 10. Ale teď už předávám slovo tomu nejpovolanějšímu, samotnému Mírovi Bosákovi a jeho neopakovatelným fotbalovým přirovnáním. Příjemné čtení! Andrea Šmídová Marketing Manager Electronic Arts Czech Republic s.r.o.
 4. 4. o fifa08... Obsahuje ligu českhoutformách ec pla na vš mentář český koyStation 2 ® na PC a Pla Manuální ovládání – Sdílejte záznamy (PC, PLAYSTA- Diktujte průběh hry novým TION®3, Xbox 360™) – Nyní můžete manuálním ovládáním kol- dokonce ukládat a zveřejňovat své nejlepší mých přihrávek a centrů. zápasy či momenty z nich! Pořízení zázna- Ovládejte brankáře v situ- mu ze hry, jeho export do videosouboru acích jeden na jednoho a sami vychytejte a následné sdílení s kamarády nebo sou- útočníka soupeře. Používejte pravou páč- peři je velmi jednoduché. Pochlubte se ku k rychlému přepínání na konkrétního vítěznými akcemi zápasů a góly anebo si hráče, s nímž chcete právě bránit. klidně nahrajte celých 90 minut výjimečné- „Be A Pro“: Společná sezóna – ho utkání. osvojte si úlohu profesionálního fotbalis- Interactive Leagues (PlayStation®2, ty, vytvořte si vlastního hráče a otestujte PLAYSTATION ®3, Xbox 360™) – Vůbec své schopnosti na jediné pozici v průběhu poprvé získávejte na konzolích příští gene- celé sezóny. Zvládněte poziční hru, vylep- race body pro svůj oblíbený klub v zápa- šete své dovednosti a vypracujte se v elit- sech na Xbox LIVE® a PLAYSTATION®3 ního hráče. Spolupracujte až se třemi dal- Home. šími přáteli a jejich vlastními hráči v rámci Nový fotbalový zážitek (Wii™) jednoho týmu, ale zároveň s nimi soupeř- – Revoluční ovládání hry vám umožní při- te v individuálních soutěžích. hrávat, střílet Vlastní formace – Naplánujte vlast- a provádět fin- ní originální strategii k vytvoření perfekt- tičky jako kolo- ní formace a taktiky. Určete v rámci sesta- běžku nebo vy každému hráči přesnou stahovačku jedi- pozici a specifické prosto- ným pohybem ry pro útočení nebo brá- zápěstí. nění pro zdolání soupeře. Footii Online Football Clubs Party (Wii™) – Zahrajte si tři zcela ori- (PlayStation 2) – Dejte ginální párty hry – Juggling, Boot It a Table dohromady skupinu stej- Soccer – odemkněte Ronaldinha a vyzvě- ně naladěných fotbalových te mistra na souboj. Skvěle se pobaví- fanoušků, vytvořte fotba- te a zároveň můžete na ukazateli sledovat lový klub a soupeřte s pro- množství spálených kalorií. tivníky online.
 5. 5. MÍRA O... fanoušek: To je živočišný druh, který se v českých luzích vyskytuje čím dál tím méně, především v ochozech stadionů je jeho hlášený výskyt čím dál menší. Zkrátka nejsme Anglie nebo Německo. Tam se bez fotbalu prostě žít nedá. Život by byl příšerně šedivý a nudný... Na stadionu hráli fanoušci na trumpety a Bosák to okomentoval slovy: Je to tu jako taková velká Vlachovka, jenom Josef Zíma chybí... V minulých dnech to v Praze vypadalo, jako by se v srdci Evropy konal sraz popelářů z celého světa. Všude oranžová, oranžová, oranžová. (Kvalifikace s Holandskem.) Tady na stadionu trochu přituhlo, zajímalo by mě, jestli nás z těch sedaček někdo po zápase odlepí. (...) to je ale Čechů na té tribuně... (Záběr na nějaké vietnamce v českých dresech.) (MS, záběr na mexické vlny, konkrétně na dvě fanynky): To se to vlní, to se to vlní, na těchto vlnách bych se chtěl houpat…
 6. 6. MÍRA O... fauly: Patří k věci, fotbal nejsou taneční. Ale pokud jde o úmysl ublížit nebo o zvlášť surový atak, tak bych navrhoval postupovat takovéto excesy civilnímu soudu. A to říkám jako dlouholetý stoper týmů regionálních a oblastních soutěží. A toto mělo s fotbalem asi tolik společného, jako čabajka s racionální výživou. No, a jak tak na Schmeichela koukám, tak bych se s ním nechtěl hádat o to, kdo bude mýt nádobí. Úúúúúúú, to byl pane zákrok! Tak ten bych nepřál ani nejlepšímu příteli mé ženy! A ve vzduchu zavoněla sádra po zákroku Zagarokise. V jejich souboji se objevily prvky nepovolené fotbalovou legislativou. Tak to byla tmavě žlutá karta za velmi ostrý zákrok.
 7. 7. MÍRA O... Áááááá, tak tohle byl faul už od půlicí čáry. Hlava běloruského obránce se tam zle potkala s kopačkou Pavla Nedvěda. To byl zákrok jako ze země Mordor. Zezadu se k němu přiřítil jak na Grippenu Larsson a sestřelil ho. Ale no jistě, Baroš si předkopl míč a Bracker do něho zajel jako na Leninových sáních. Populární hra jeden proti třem teď u postranní čáry skončila očekávaným výsledkem. Ale Gattuso to vzal příliš vážně, jako kdyby mu dali krvavý biftek v kabině.
 8. 8. MÍRA O... trenéři: Chcete si rychle vyzkoušet pobyt na jednotce intenzivní péče ? Chcete rychle zešedivět, přibrat pár kilo a dostávat pravidelně „čočku“ od novinářů? Jednoduchá pomoc, staňte se ligovým trenérem. Já bych to nedělal ani za milion. Trenér Rehhagel ctí známou zásadu, že nejlepší obrana je... obrana. V následujících měsících s ním trenér Jara cvičil jako ženy s obručí... Tak v kolik hodin asi usne dneska pan Arsene Wenger, to nevíme, ale jistě můžeme říct, že se mu ráno nebude chtít pro noviny.
 9. 9. vítězné hlášky Domácí dnes hrají takovou tužku, že by se i v Koh-i-nooru divili. Milan Lžička, Praha 8 Nevím, co teď odpískal Rooneymu rozhodčí za faul. Zákaz předjíždění? Ondřej Hruška, Praha 6 Leváci jsou potřeba v každém týmu, ale ne když odjakživa kopou pravou. Milan Bechyně, Praha 6 Takhle rozzuřeného trenéra jsem ještě neviděl. Potkat ho v noci, zakousnu se do stromu a dělám suchou větev. Jana Peroutková, Mělník A bude to rohový kop. Podle tlačenice ve vápně to vypadá, že na některé hráče přišlo jaro. Michal Ekrt, Praha 9 ...a netrefí se a netrefí. Co tomu asi říká manželka... Josef Kejř, Veselí nad Lužnicí
 10. 10. rozhovor s jaromírem Platíte za nejlepšího fotbalového komen- Fotbalem žijete. Hrajete ho aktivně, tátora u nás. Jak velká změna bylo podí- komentujete, sledujete. Dopřáváte si ho let se na počítačové hře? i na počítači? Změna to byla vlastně příjemná, protože ani- Já paradoxně vůbec nejsem počítačový hráč, movaní hráči vám druhý den po zápase nevy- na to už by mi opravdu čas nezbývá. Radě- čítají, co jste to o nich zase říkal, když oni hráli ji kopu venku. přece docela dobře. FIFA 08 jste komentoval s Petrem Svě- ceným. Jak se vám líbila spolupráce s ním? Chtěl byste s ním komentovat i na živo? Myslím, že komentovat fotbal ve dvou není dobrý nápad. Tedy pokud jde o komentátory. Něco jiného je mít po boku experta, tak jak to děláme při našich přenosech, a předpoklá- dám, že pro diváka je tak vjem ze zápasu kom- plexnější. Teď z jiného soudku. Není to tak dáv- no, co českým fotbalem otřásl korupční skandál. Setkal jste se v osobně při fot- bale s korupcí? Jednou to na mě zkoušeli, to jsem ještě půso- bil jako hrající trenér na Vyšehradě, ale se zlou se potázali. Vyhráli jsme, a ještě jsme soupe- Jak se vám líbí výsledek? ře nakopali. Vždycky to jde udělat ještě lépe, ale myslím, že A všiml jste si někdy při komentování, že verze je solidní a snad hráčům komentáře tro- rozhodčí nepíská úplně rovinu? chu pomůžou. V minulých letech se to dalo z obrazovky vypozorovat, v současnosti je situace výrazně Měl jste komentáře předepsané od lepší, liga se poněkud pročistila. Electronic Arts, nebo jste si je sám vymýšlel? O sportovcích – a o fotbalistech obzvlášť Něco je předepsáno – jde o určité situace – se traduje, že nejsou příliš bystří. Jaké a jména, která nemůžete měnit, ale prostor jsou vaše zkušenosti? pro improvizaci se pořád ještě najde. Nesmysl. Ve fotbale, jako ostatně ve všech 10
 11. 11. oborech lidské činnosti, se najdou lidé chytří, hloupí i průměrní. Platí to pro fot- balisty i pro univerzitní pro- fesory. Jak si při zápasech udržujete nestrannost? Mám výhodu v tom, že opravdu žádnému z čes- kých klubů nefandím, tak mě netíží, když vyhraje ten či ten. Tudíž s nestranností není problém. Jak dlouho vám trvá nastudovat si před zápa- sem všechny informace – soupisky atd. ? Záleží na zápase, ale pokud jde o českou ligu, tak to není nic složitého, protože ji sle- duji vlastně dennodenně. Jo, taková Angola, to je jiný bonbonek, to je na dny. Jak se díváte na hotelový skandál české nezamyslí, tak spláčou nad výdělkem a k titulu fotbalové reprezentace? bude příliš daleko. Mládenci udělali pěknou pitomost, dostali za uši a snad se poučili. Který sport byste si chtěl zkusit komen- tovat? Co říkáte na nedávné aféry hráčů Sparty Ani nevím, já už snad komentoval všechno, – Horváthovo hajlování, Řepkův výbuch? dokonce i box a plochou dráhu, nebo taky Obecně se dá říci, že ve Spartě není dostatek vodní lyže. disciplíny, což se projevuje v podobných exce- sech. Jestli se nad tím na Letné hodně rychle Děkuji za povídání:-) 11
 12. 12. vítězné hlášky Ten rozhodčí, toho snad vytáhli z basketu, ten asi píská kroky. Milan Anděl, Frýdek - Místek Tohle už se nedá nazvat kosa, to je pořádně rozjetý kombajn. Zbyněk Krebs, Liberec 25 Rozhodčí asi nemá svůj den a chtělo by to střídat. Filip Vlkanova, Hradec Králové Zdá se, že fanoušci na něj pokřikují: „hraj, nebo si kup lístek!!!“ Richard Gazdík, Brno Výherce: Dnes jsme bohužel sledovali zápas, v němž si podala ruku bída s nouzí. Roman Vojtíšek 12
 13. 13. míra o... brankáři: O nich (a levých křídlech) se říká, že jsou zvláštní. Něco na tom bude, nechat do sebe pálit ze dvou metrů, házet sebou po zemi, padat pod nohy, to už chce náturu. Ale fotbal bez nich hrát nejde. Tak na tenhle nákup měl jít brankář domácích se síťovkou. A poslal Oliveru Kahnovi rekomando, které ani nestačil podepsat. Střela zazvonila durovým A na břevno jeho branky. Lehmann si musí připadat jak na Loretě, sviští to kolem něj bum prásk, bum prásk! Kam a proč vyběhl gólman Černý při akci Klinky, to mi zůstává záhadou až do těchto chvil. Kdyby měl v ruce síťovku, dalo by se předpokládat, že jde stát frontu na pomeranče někde na Malé Straně. Ale on ji neměl!! (Slávie – Drnovice) Ajajaj, Gudjohnsen navařil přesolenou polívčičku Petru Čechovi. 1
 14. 14. míra o... česká liga: Jde to, ale dře to. Není tak dobrá, jak se nám snaží namluvit hráči a trenéři, ale není ani tak špatná, jak tvrdí mnozí novináři a fanoušci. Pravda je, že srovnání s Evropou v pohárech nedopadlo ani letos nijak skvěle. Tak snad příště... Pořadatelská služba i policie se chovaly tak, jako by šlo o přátelák k výročí 1. máje, a ne o derby. Proti byl jednak znovuvzkříšený střelec Kuka, autor dvou branek, jednak hra žižkovské defenzivy, která měla k dokonalosti asi tak daleko jako tučňák patagonský k předsedovi OSN. Ve hře neustále zůstávali čtyři slávističtí obránci, kteří se drželi půlicí čáry jak válečné linie. Brněnští asi také spíše čekali, že Blšany si dají tři vlastní góly a zase odjedou do stínu chmelových štoků. 1
 15. 15. A jedna poznámka ke slávistické obraně: Tak takhle nějak vypadá chaos. Z chrudimského rybníka doplaval až na národní střídačku. (O Průchovi.) Podíváme se na Julisku, kde se diváci znají jménem. Nad Letnou připlul mrak a vypustil zde svůj obsah... (Na stadionu začalo pršet.) Víkendové předreprezentační prvoligové kolo se zachovalo k fandovské obci hodně macešsky. Gólů bylo k vidění asi tolik, jako mandarinek v létě v socialistickém Československu. 1
 16. 16. The best Ševčenko neprorazil. To by u toho musel být jeho otec, tankista. Stadionem zní brazilská samba, zatímco pruský marš se ztrácí někde v dáli... Uznejte, že to je lepší než koukat na detektivku. Tam stejně víte, kdo je vrah, ale tady to je nervák do poslední minuty. No a teď nám Ilhan předvedl takový ofsajd, že byl vidět až z druhého konce města. Kdyby někdo před turnajem odhadl takovouto cestu Řeků do semifinále, byl by rád, že by dostal na neděli vycházky. 1
 17. 17. of... Jaromír Bosák Jan Koller se vznesl jak něžný butterfly... (...) udělal si výlet před soupeřovu branku, ač jeho pravé fotbalové povolání je levý obránce. Já snad vidím dvojitě – ať se podívám, kam se podívám, všude Cafú. A to přísahám, že jsem střízlivý. Tady by se dal vzpomenout kolega Shakespeare: „Mnoho povyku pro nic“. (Po mizerně zahraném trestňáku Figa z kraje vápna.) A Adriano jen pokračuje v tom, co dělal úspěšně od začátku. Já si běžím a vy si mě chytejte, jak chcete. 1
 18. 18. VIDEOHRY S ESKOU LIGOU A KOMPLETN V EŠTIN * PETR TON MIROSLAV úto ník HC Sparta Praha MATUŠOVI záložník AC Sparta Praha KONE N HRAJÍ SPOLU * videohry kompletn v eštin pouze na PC a PS2. Hokejová O2 Extraliga je pouze na PC a PS2. FIFA 08 pro PC, PS2, PS3, X360, PSP, Wii, NDS | NHL 08 pro PC, PS2, PS3, X360. www.electronicarts.cz © 2007 Electronic Arts Inc. Electronic Arts, EA, EA SPORTS a logo EA SPORTS jsou obchodními známkami nebo registrovanými obchodními známkami Electronic Arts Inc. ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechna práva vyhrazena. Ociální licencovaný produkt FIFA. LOGO FIFA © 1977™. Vyrobeno v licenci Electronic Arts Inc. Jména hrá a jejich ztvárn ní jsou užita v licenci poskytnuté The International Federation of Professional „(FIFPro)“, národními mužstvy, kluby, a/nebo ligami. Vyrobeno v EU. Všechny sponzorované produkty, názvy spole ností, zna ek, ochranné známky a loga jsou majetkem svých p íslušných vlastník . EA SPORTS™ je zna kou Electronic Arts™. © 2007 Electronic Arts Inc. Electronic Arts, EA, EA SPORTS a logo EA SPORTS jsou obchodními známkami nebo registrovanými obchodními známkami Electronic Arts Inc. ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Všechna práva vyhrazena. NHL, National Hockey League, Štít NHL a Stanley Cup jsou obchodními známkami National Hockey League. Loga a znaky NHL a loga a znaky tým zde ztvárn né jsou majetkem NHL a p íslušných tým a nesm jí být užita bez p edchozího písemného souhlasu NHL Enterprises, L.P. © 2007 NHL. Všechna práva vyhrazena. Ociální licencovaný produkt National Hockey League. National Hockey League Players’ Association, NHLPA a logo NHLPA jsou obchodními známkami NHLPA a jsou užity v rámci licence Electronic Arts Inc. © NHLPA. Ociální licencovaný produkt NHLPA. Všechny obchodní známky jsou majetkem svých p íslušných vlastník . EA SPORTS™ je zna kou Electronic Arts™.
 19. 19. podpis # 1
 20. 20. #

×