Vedení a spolupráce: proč toto téma? (Petr Škyřík)

831 views

Published on

Workshop "Metody a techniky pro spolupráci" (Křemešník v červnu 2012)

0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
831
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
4
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Vedení a spolupráce: proč toto téma? (Petr Škyřík)

 1. 1. Třetígramotnost
 2. 2. o rozvoj životního stylu,o integrity osobnosti,o mezilidské komunikace,o odolnost proti stresu,o sebemotivace a motivace,o lídrovství,o schopnost týmové spolupráce,o tvořivosti,o zvládání procesů změny,o dostatečná flexibilita,o adaptabilita a adjustace na nové skutečnosti,o přitom silná emoční inteligence, hodnotová a etická vybavenost
 3. 3. Do práce nastupujeme s tím, že chceme uspět. Nechceme nadávat, flákat se nebo krást.revoluce.peoplecomm.cz
 4. 4. U lidí, kteří vydrží, se do cca ½ roku stane jedna ze tří věcí... revoluce.peoplecomm.cz
 5. 5. 20% 50% 30% zaměstnanců lidí „chodí do práce“. pracovníků svou práci Raději by byli jinde. svou práci miluje a Práce je, „aktivně nesnáší“.věnuje se jí naplno z části nebo zcela, Nadávají na ní, s nasazením. nebaví a nenaplňuje. často škodí.revoluce.peoplecomm.c Zdroj: Gallupz
 6. 6. Jako vypuštěné balónky, zaměstnanci v průměru využívají pouze 20% svého potenciálu. revoluce.peoplecomm.cz Zdroj: Gallup
 7. 7. 1/3 spánek 1/3 volný čas 1/3 práce1/3 života prospíme, 1/3 propracujeme, 1/3 nám zbývá na všechno ostatní. revoluce.peoplecomm.cz
 8. 8. Pracovní 1/3 života strávíme na 1/5 plynu. Změňme to! revoluce.peoplecomm.cz
 9. 9. Osm dovedností pro úspěch v životě, v práci, u uživatelů, …
 10. 10. www.peoplecomm.cz by A♂ L♀
 11. 11. Jak lépe rozumět druhým? Až ¾ bdělého času komunikujeme s ostatními.Z toho jsme až ½ na příjmu, kdy je naším úkolem porozumět. Jak slyšet i to, co nám druzí neříkají?
 12. 12. www.peoplecomm.cz by NellyPro
 13. 13. Aby nám bylo rozumět...Ve škole nás učili číst a psát. Na schopnost srozumitelně sdělit myšlenku, aby zaujala, se ale nedostalo. Jak se tedy vyjádřit jednoduše, sebevědomě a hlavně jasně?
 14. 14. www.peoplecomm.cz by Heo2035
 15. 15. Jak lépe využít vrozených darů? Život je hra. Všichni jsme při narození dostali balíček karet, s kterým jí máme uhrát. Bohužel nám ke kartám nedali manuál.Proto většina z nás netuší, jaké má. Jak tedy přestat pošilhávat po druhých a začít hrát po svém?
 16. 16. www.peoplecomm.cz
 17. 17. Jak žít tady a teď? Dospělý člověk má zajímavou schopnost být na dvou místech najednou a zároveň nebýt ani tam ani onam. Těšíme se na zítřek avzpomínáme na včera. Dnešek nám však stále uniká.
 18. 18. www.peoplecomm.cz by ♥ China ♥ guccio
 19. 19. Jak se zorganizovat?Svět se nafoukl a my máme naráz stovky úkolů. Jak to udělat, abychom je bez stresu a s úspěchem zrealizovali?
 20. 20. www.peoplecomm.cz by joyrex
 21. 21. Zapomenuté umění partnerstvíVyrostli jsme v mentalitě „oko za oko, zub za zub“. Porovnávat se, soutěžit a závidět bylo vždy přirozenější než spolupracovat. Jak využít našich rozdílností?
 22. 22. www.peoplecomm.cz by aliraza*
 23. 23. Jak nemanipulovat, ale inspirovat?Máváme cukrem a bičem ve snaze dostat druhé, kam potřebujeme. Nerozumíme podstatě lidské motivace, a proto taháme a taháme. Jak využít lidské přirozenosti, přestat tahat i manipulovat?
 24. 24. www.peoplecomm.cz by somebody_
 25. 25. Jak vyměnit moc za autoritu? Umíme nutit, dokážeme manipulovat, ale získat druhé apřirozeně je vést dokáže málokdo. Jak posílit a hlavně využít svou neformální autoritu?
 26. 26. Peníze? Uspokojení? Rozvoj?
 27. 27. Abychom mohli podat výkon, něco potřebujemeNapříklad takový fotbalista neodvede stoprocentní práci, když nebude… ...vědět, kde je ...mít kopačky, brána, kolik má vsítit balón, chrániče, gólů, kdo a jak mu v trénink, podporu tom pomůže a kolik týmu…, prostě vše na to má času. pro to, aby mohl dávat góly. ... na místě, které mu ... vidět na tabuli nejvíce vyhovuje. výsledků. Člověku se Tj. bude stát v bráně, hraje úplně jinak, v záloze nebo v roli když vidí, jaký je stav trenéra přestože je a kolik má času ho nejlepší v útoku. udržet nebo změnit.

×