Asansör Konuşması - 1

1,913 views

Published on

Asansör Konuşması

Published in: Education
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,913
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1,280
Actions
Shares
0
Downloads
0
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide
 • Selena bizimürünümüzünismi, Torsana da rakiplerimizdenbiri
 • Asansör Konuşması - 1

  1. 1. Asansör Konuşması Jason Lau, OzU Girişimcilik Merkezi
  2. 2. 60 saniyedekendi iş fikrini anlatabilir misin?
  3. 3.  (Ürün İsmi) …. (Acı/İhtiyaç) …. (Hedef kitle) (Esas Fayda(lardan biri)), ….(Rekabet) (Rekabetteki Temel Farkımız) (Ürün Kategorisi).
  4. 4. Selena, yıpranmış saç sorunu olan kızlar içingeliştirilmiş, saçları güçlendiren ve parlatan,Torsana gibi saçı sadece bölgesel ve yüzeyselolarak iyileştirmeyen besin takviyesidir.
  5. 5.  Ürün Servisiniz nedir?  Detaya girmeden, özet şeklinde ne sattığınızı açıklayın Hedef kitleniz kimdir?  Ürün/Servisinizi kime satacağınızı özetleyin. Hangi sektör/Segment? Ne kadar büyük bir kitle? Gelir Modeliniz nedir?  Çok çok basit haliyle, siz! Nasıl para kazanacaksınız? Siz kimsiniz?  Kendiniz ve takımınızın geçmiş tecrübe ve başarıları hakkında bilgi verin. Kimle Rekabet ediyorsunuz?  Rakipleriniz kimler, neyi başarmışlar? Rekabet(sağlıklı olanı) iş modelinizin veya iş fikrinizin ispatı olabilir. Rekabet Avantajınız nedir?  Diğerlerinden farkınız nedir? Farkınız iş modelindeki herhangi bir blokta olabilir.
  6. 6.  ‘Yem’iniz!  Yatırımcı/Dinleyicilerin ilgisini çekecek bir yem atmalısınız. onların ilgisini arttıcak, daha çok dinlemek istiyorum dedirtecek yem. 150 – 225 kelime  60 saniyeyi geçmemeli Tutku - Heyecan  Yatırımcılar, girişimcilerden enerji ve adanmışlık beklerler. Heyecanınızı onlara da geçirin Talep  Konuşmanızın bitiminde dinleyinizden bişeyler istemelisiniz. Kartvizitleri olabilir, detaylı sunum için randevu talebi olabilir, referans/yönlendirme olabilir.
  7. 7. 60 saniyeyi daha verelim... Bu formatla tekrar iş fikrini anlatabilir misin?

  ×