Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Měření návštěvnosti - Praktické využití Optimalizátoři.cz

933 views

Published on

Přednáška o měření návštěvnosti na konferenci Efektivní web 2009 v Hradci Králové.
Autor Petr Kořínek

Published in: Business, Technology
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Měření návštěvnosti - Praktické využití Optimalizátoři.cz

 1. 1. Efektivní web 2009 Měření návštěvnosti P r a k t i c k é v yu ž i t í
 2. 2. Obsah prezentace: • Co je cílem měření návštěvnosti? • Stanovení cílů měření • Nastavení měřicího nástroje • Reporting - analýza • Případové studie, ukázky • Diskuze
 3. 3. Co je cílem měření návštěvnosti?
 4. 4. MÍT KVALITNÍ A STRUKTUROVANÁ DATA o pro reporting o pro analýzy pro KONTROLU A ROZHODOVÁNÍ
 5. 5. HLAVNÍ CÍL ÚSPĚŠNÉ www STRÁNKY
 6. 6. ÚSPĚŠNÉ www STRÁNKY ??? STRÁNKY, které plní své CÍLE
 7. 7. Cíle www stránek o majitel firmy, vedení o pracovník marketingu o webmaster
 8. 8. Cíle www stránek o transakční www – e-shopy o netransakční www objednávky peníze poptávky kontakty informace
 9. 9. Výběr a nastavení měřicího nástroje
 10. 10. ?
 11. 11. Analytika je zdarma
 12. 12. Analytika není zdarma Používání nástrojů je zdarma Za práci a zkušenosti se platí
 13. 13. Nastavení měřicího systému Bez správného nastavení nebudete mít k dispozici správná data. Víte například že Analytics v základním nastavení mají potíže s rozpoznáním vyhledávačů Centrum a Atlas? Že neumí získat klíčová slova z vyhledávačů zboží? Že nedokáží poznat stažení ceníku v pdf souboru? Neumí měřit transakce? Musíme je to naučit
 14. 14. Úpravy a nastavení o přizpůsobení měřicího kódu o správná implementace o úpravy v účtu
 15. 15. Případové studie, ukázky
 16. 16. 1, Návštěva obchodníka - katalog Vloni jste zaplatili 30.000Kč za roční zápis se spoustou výhod. Pro Vás byl hlavním cílem zápisu vyšší počet návštěvníků Vašich stránek. Platíte už několik let, dříve se Vám to zdálo být výborné. Obchodník je vždy skvěle připravený. Nebýt poklesu zakázek, smlouvu podepíšete. Ale letos musíme šetřit..
 17. 17. 1, Řešení Reporting - výrazný pokles návštěvníků. Analýza - katalog se méně objevuje ve výsledcích hlavních vyhledávačů, poklesla jeho celková návštěvnost – rozhodnutí…...
 18. 18. 2, Návštěva obchodníka PPC systémy Provozujete e-shop a obchodník Vám doporučil profesionální správu reklam ve vyhledávání na Google a Seznam. Zatím jste si vše řešili vlastními silami, ale nikdo ve firmě s těmito systémy nemá hlubší zkušenosti. Rozhodli jste se svěřit správu PPC profesionálům a nyní je čas jejich práci vyhodnotit.
 19. 19. 2, Řešení Reporting - vzrůst míry konverze a výnosu z e-shopu. Analýza - přesnější zacílení klíčových slov a úprava textů reklam znamenala vyšší výnos. Konverze a výnos stouply o 100%
 20. 20. 3, Nízký počet odeslaných objednávek Cílem stránek je odeslání objednávkového formuláře. Počet odeslaných formulářů je nízký. Návštěvnost stránek je podle reportu dobrá. Do reklamy se dává stále více peněz, ale jejich návratnost se neměří.
 21. 21. 3, Řešení Nastavit do cílů měření odeslání formuláře a předchozí stránky. Díky tomu poznáme, kolik návštěvníků přichází na formulář a odkud. Zjistíme, kam odchází ti, kteří formulář neodešlou a jaké je procento těch, kteří akci dokončí. Po analýze získaných dat můžeme přistoupit k optimalizaci a výsledek pak porovnat s původními daty.
 22. 22. 3, Měsíční reporting před optimalizací
 23. 23. 3, Měsíční reporting po optimalizaci
 24. 24. 3, Porovnání
 25. 25. 4, Nárůst návštěvníků ze zahraničí Na www stránkách jedné známé zpěvačky se z ničeho nic začalo objevovat větší množství uživatelů z Norska. Manažer začínal uvažovat o koncertě a chtěl vědět, z které části Norska přicházejí.
 26. 26. 4, Reporting
 27. 27. 4, Reporting
 28. 28. 4, Řešení Při podrobnějším zkoumání se zjistilo, že většina přicházejících z „Norska“, měla jako výchozí jazyk prohlížeče nastavenu slovenštinu, používala prohlížeč Opera a měla rozlišení 324x282. Na koncerty se nakonec jelo na Slovensko.
 29. 29. 5, Objednávky – na jaká slova přicházejí Používáte reklamy na klíčová slova, platíte je v katalozích i vyhledávání, optimalizujete na ně stránky. Zajímá Vás, zda slova, která platíte jsou ta správná. Hlavním cílem je objednávka pomocí formuláře.
 30. 30. 5, Reporting - předpoklady Abychom ale dokázali od sebe odlišit placená a neplacená slova ve vyhledávání, musíme mít placené reklamy na klíčová slova speciálně označené. To samé platí v katalozích, kde na dané klíčové slovo či v kategorii může být jak Váš zápis, tak také přednostní reklamní umístění.
 31. 31. 5, Reporting
 32. 32. 5, Reporting
 33. 33. 5, Reporting
 34. 34. 5, Reporting
 35. 35. 5, Objednávky – na jaká slova přicházejí Po následné optimalizaci používaných klíčových slov došlo ke snížení celkových nákladů na reklamní PPC systém o 26%. Celkový výnos byl však vyšší o 5%. Náklady -26% Výnos + 5%
 36. 36. RÁDI VÁM POMŮŽEME K ÚSPĚŠNÉMU WEBU
 37. 37. www.optimalizatori.cz

×