Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Network marketing -Çok Katlı Pazarlama-

15,797 views

Published on

Network marketing -Çok Katlı Pazarlama- konusunda detaylı bilgiler içeren sunum.

Published in: Business
 • NETWORK MARKETİNG SİSTEMİ İLE PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ DOĞRU ADRES SİLVA PAZARLAMA ÜYELİK AİDATI YOK SİPARİŞ VERME ZORUNLULUĞU YOK. SICAK SATIŞ KARINIZ %20-50 ARASI DEĞİŞMEKTEDİR.MİKROFİBER,BİYOLOJİK TEMİZLİK ÜRÜNLERİ VE DAHA BİRÇOK ÜRÜN ÇEŞİDİ. DETAYLI BİLGİ İÇİN 444 1 761 NOLU TELEFONDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

Network marketing -Çok Katlı Pazarlama-

 1. 1. NETWORK MARKETİNG (Çok Katlı Pazarlama)
 2. 2. <ul><li>Bu sunumu izlediğine göre bazı şeylerin değişmesini istiyorsun! </li></ul>Nereye kadar böyle devam edecek..! İşe git işten gel.. Olduğum yerde sayıyorum..
 3. 3. Değişmesini istediğimiz konuların başında maddi durumumuz geliyor genellikle. Bunu bir çoğumuz istiyoruz… Ay sonu geldi. Faturalar peş peşe gelmeye başladı. Bir çıkış yolu bulmam lazım..!
 4. 4. Önemli olan senin ne kadar istediğin!
 5. 5. Değişime hazır mısın?
 6. 6. <ul><li>Cevabın EVET ise başlayabiliriz! </li></ul>
 7. 7. Network Marketing Nedir? Network Marketing bir pazarlama modelidir. Türkçe’ye Çok Katlı Pazarlama olarak çevirebileceğimiz Network Marketing, bilinen klasik pazarlama modellerinden çok farklı bir yapıya sahiptir. Öyle ki bu sistem içerisinde çalışan herkese eşit şartlar altında, yüksek gelir elde etme imkanı sunar. Network Marketing, gücünü sistemin yapısından alır. Temel prensibi bir kişinin %100 çabası yerine, 100 kişinin %1 çabası ile çalışmaktır.
 8. 8. Nasıl Çalışılır? Bu sistemde kapı kapı dolaşıp ürün pazarlamazsınız . Tek yapmanız gereken günlük hayatta kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünleri çevrenizdekilere tavsiye etmektir. Bunu zaten birçoğumuz farkında olmadan yapıyoruz aslında. Tek fark bunu bir kazanç planına dahil olarak yapmaktır. Çevrenizdekiler sizin referansınızla tavsiye ettiğiniz ürünü kullanmaya başlarlarsa siz bu alışverişlerden pirim alırsınız . Ayrıca sizin gibi firmanın kazanç planına dahil olmak isterlerse, girişte verilen üyelik ücretinden de yine pirim alırsınız .
 9. 9. Nasıl Kazanılır? Network Marketing sistemlerinde üyeler asıl parayı gruplarında ki üyelerin üyelik primlerinden , alışverişlerinden ve sattıkları ürünlerden kazanırlar. Bu öylesine muazzam bir sistemdir ki birkaç sene içinde normalde çalıştığınız işi bırakmanıza ve kendinizi tamamen Network Marketing’e adamanıza yol açabilir.
 10. 10. Bu yaşa kadar çalıştım, elimde kalan bi aylık maaşı oldu.. Zaman nasılda su gibi akıp geçti… Üç senede 4.000 TL gelire ulaştım! Birkaç sene sonra neler olacak kim bilir… Network Marketing’i seviyorum...!
 11. 11. Network Marketing, gücünü sistemin yapısından alır. Sisteme dahil olan herkes altına üye kayıtları yaparak grubunu genişletmeye çalışır. Grubunuz ne kadar genişse kazancınızda o kadar fazla olur. Sağ tarafta her üyenin sisteme üçer üye kaydettiği bir şema görüyorsunuz. Siz sisteme girdiniz ve üç üye kaydı gerçekleştirdiniz. Sizin bulduğunuz üyelerde üçer üye kaydetti. Bu alt kademelere kadar bu şekilde ilerledi. Bu şemada dokuzuncu kademeye kadar her üye üçer üye bulduğu taktirde toplam üye sayınız 29,523 kişiye ulaşıyor! Hayatınız boyunca bu 29.523 kişinin sisteme kazandırdıkları üyeliklerden, yaptığı alışverişlerden ve sattıkları ürünlerden prim alırsınız. Böyle bir organizasyonun yarısı bile kişiye servet kazandırır! Sistemin Gücü
 12. 12. BİR RÖPÖRTAJ İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Üyesi Aygün Cevizci, Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonunun (WFDSA) 2007 yılı verilerine göre “network marketing” sisteminde dünyada gerçekleştirilen toplam cironun 111 milyar doları bulduğunu, dünyadaki toplam iş gücü sayısının ise 64 milyon kişi olduğunu belirtti. Yapılan araştırmalarda, bu sistemde çalışanların yüzde 73'ünün , bu işin ailesinin yaşam kalitesini geliştirdiğini söylediğini aktaran Cevizci, “Bu, çok iyi bir rakam” dedi. Cevizci, Türkiye'de bu işi yapanların yüzde 71'ini genç nüfusun oluşturduğunu kaydederek, “Bu sistemin yaygınlaşması bakımından Türkiye, Avrupa ortalamasının çok üzerinde. Çünkü genç nüfusumuz çok yüksek” diye konuştu. Türkiye'deki rakamlara bakıldığında, toplam cironun 864 milyon dolar , iş gücünün ise 649 bin olduğunu dile getiren Cevizci, sektörün 1988 yılından bu yana sürekli büyüdüğünü söyledi. Cevizci, “Kriz ortamlarında çok da fazla ağlamamak gerekiyor. Kendimize alternatifler arıyorsak, gerçek anlamda bunları bulabiliriz. Zaten bu endüstri de kriz ortamlarını çok seven, kriz ortamlarında çok hızlı büyüyen bir endüstri ” dedi.
 13. 13. Nekadar Kazanılabilir? Network Marketing’de kısa vadede yüksek gelir beklemek doğru olmaz. Bu iş birazda sabır ve irade işidir. Grubunuz ve gelirleriniz zaman içerisinde giderek artacaktır. Bu sisteme girdikten sonra ortalama bir rakam verme gerekirse, 1 sene içerisinde rahatlıkla 1.000 , 2.000 TL gibi aylık bir ek gelire sahip olabilirsiniz. Düzenli bir çalışma ile ise birkaç sene içerisinde rahatlıkla aylık 4.000 , 5.000 TL kazanabilirsiniz. Verdiğim rakamlar tahminidir ve değişkendir. Çünkü ne kadar kazanacağınız tamamen sizin ne kadar aktif olduğunuza, grubunuzda ki üyelerin ne kadar aktif olduğuna ve katılmış olduğunuz firmanın kazanç planına göre değişir. Bu söylediğim rakamların çok daha fazlasını da kazanabilirsiniz azını da. Bugün bir çok banka çalışanı , memur , yada özel sektörde iş sahibi olan insanlar Network Marketing sisteminden kazandıkları para sayesinde çalıştıkları işi bırakmış durumdalar.
 14. 14. Network Marketing Kazandırır!
 15. 15. Kimler Yapabilir? <ul><li>18 yaşını doldurmuş herkeze açıktır. </li></ul><ul><li>Kazandığı primin vergisi veren herkez yapabilir. </li></ul><ul><li>Diploma sormaz. </li></ul><ul><li>Konuştuğunuz dili sormaz. </li></ul><ul><li>Oturduğunuz yeri sormaz. </li></ul><ul><li>Cinsiyetinizi sormaz. </li></ul><ul><li>Geçmiş iş hayatınızı sormaz. </li></ul>
 16. 16. Avantajları Neler? <ul><li>Katıldığınız firmanın ürünlerini hayatınız boyunca piyasa fiyatlarının çok daha altında alabilirsiniz. </li></ul><ul><li>İşinizi istediğiniz zaman, istediğiniz yerde yapabilirsiniz. </li></ul><ul><li>Kendi işinizin patronu olursunuz. </li></ul><ul><li>Sisteme ilk giriş ücretini verdikten sonra başka hiçbir masraf yapmadan yüksek bir gelir elde etme şansınız vardır. </li></ul><ul><li>Bu işi yaparken aynı zamanda normal çalıştığınız işinizi yapmaya devam edebilirsiniz. </li></ul><ul><li>Gelirlerinizi ve organizasyonda ki yerinizi sevdiklerinize miras olarak bırakabilirsiniz. </li></ul>
 17. 17. Avantajları Neler? <ul><li>Ekonomik açıdan muazzam bir gelire sahip olabilirsiniz. </li></ul><ul><li>Ailenize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. </li></ul><ul><li>Sevdiğiniz insanlara maddi yardımda bulunabilirsiniz. </li></ul><ul><li>Bir çok konuda kendinizi geliştirmiş olursunuz. </li></ul><ul><li>Yeni arkadaşlıklar edinirsiniz ve harika bir sosyal çevreye sahip olursunuz. </li></ul><ul><li>İstediğiniz zaman bırakabilirsiniz. Bağlayıcılığı yoktur. </li></ul>
 18. 18. Dikkat Etmeniz Gerekenler! Network Marketing sistemiyle çalışan şirketlerden birine girmeye karar verdiyseniz ama nerden başlamanız ve ne yapmanız gerektiğini tam bilmiyorsanız başlamadan önce aşşağıda ki maddelere dikkat etmelisiniz. <ul><li>Seçtiğiniz şirket </li></ul><ul><li>Seçtiğiniz sponsor üye </li></ul><ul><li>Seçtiğiniz şirketin kazanç planı </li></ul><ul><li>Seçtiğiniz şirketin ürünleri </li></ul><ul><li>Şirkete ilk giriş ücreti </li></ul>
 19. 19. Seçtiğiniz Şirket Şirket seçerken dikkat etmeniz gereken bazı temel konulara sonraki sayfalarda yer verildi. Bunların dışında seçeceğiniz şirket ciddi , güvenilir ve hedefleri olan bir şirket olmalı. Piyasada bir çok Network Marketing şirketi var. Sizin bu şirketi seçmeniz için geçerli bir nedeniniz olmalı.
 20. 20. Seçtiğiniz Sponsor Üye Network Marketing sistemlerinde, seçtiğiniz şirkete kimin vasıtasıyla girdiğiniz yani sponsor üyeniz çok önemlidir . Sponsor üye şirket ve şirketin kazanç planı ile ilgili tüm bilgileri size eksiksiz aktarabilmeli, gerektiğinde altınıza üye kaydı yaparak yada nasıl yeni alt üyeler bulacağınız konusunda sizi yönlendirerek motivasyonunuzu sağlayabilmelidir . Sponsor üyeniz ile iletişim konusunda kesinlikle bir sıkıntınız olmamalıdır.
 21. 21. Şirketin Kazanç Planı Seçtiğiniz şirketin kazanç planı önemlidir. Piramit usulü sistemleri tercih etmeyin. Sistemde ki her üye emeğinin karşılığında sponsor üyesinden fazla kazanabilme şansı olmalıdır. Kazanç planı emeğinizin tam karşılığını verebilmeli, sisteme yeni katılan üyelere kolaylıklar sağlayan ve sponsor üyelerin alt üyelerine destek vermesini teşfik eden bir yapıda olmalıdır.
 22. 22. Şirketin Ürünleri Seçeceğiniz şirketin ürünleri çok önemlidir . Zira Network Marketing tavsiyeler üzerine kurulu bir sistemdir ve insanlar memnun kalmadıkları bir ürünü çevresindekilere tavsiye edemezler. Bu sebepten dolayı Network Marketing şirketlerinin ürünleri kaliteli olmak zorundadır. Ayrıca sürekli tüketilen ürünler olup olmadığına ve şirketin ürün çeşitliliğine bakmanız gerekir. Sürekli tüketilen ürünler olması sirkülasyon için çok önemlidir. Ürün çeşitliliğinin fazla olması da insanların o şirket ile ihtiyaçlarını ne oranda karşılayabilecekleri açısından çok önemlidir.
 23. 23. Giriş Ücreti İlk girişte çok yüksek ücret talep eden şirketlerden uzak durmak gerekir. Network Marketing sistemi yapısı itibari ile halkın her kesimine hitap edebilmelidir. Yüksek giriş ücreti talep eden firmalar bu temel kuralı görmezden gelen, sadece belirli bir sınıf için kurulmuş olan sistemlerdir. Günümüzde 150 TL ye kadar olan üyelik ücretleri makul görülebilir. Bundan daha fazlasını isteyen şirketler için iki kere düşünmek gerekir.
 24. 24. Onca sene çalıştım, elimde kalan bir şey yok.. Keşke torunlarıma birer ev bırakabilseydim… Network Marketing ile tanışalı 3 sene oldu şimdiden gelirim 4.000 TL! Çocuklarıma harika bir gelecek verebilirim. Network Marketing’i seviyorum..!
 25. 25. Sık Sorulan Sorular Yasal mıdır? Network Marketing ilk olarak pazarlama modelleri kapsamında Harward üniversitesinde branş dersi olarak okutulmaya başladı. Şuan dünyanın bir çok saygın üniversitesinde ders olarak okutulmaya devam ediliyor. Şuan dünya üzerinde binlerce Network Marketing şirketi var. Milyon dolarlık şirketlerden tutun ufak işletmelere kadar artık hemen her sektörde Network Marketing şirketleri bulunmakta. İçiniz rahat olsun Network Marketing bir pazarlama modeli olarak tamamen yasal bir yapıya sahiptir. Şirketler kendilerinin ve üyelerin kazandıkları primlerin vergisini devlete düzenli olarak yatırdıkları için gönül rahatlığıyla işinizi yapabilirsiniz.
 26. 26. Sık Sorulan Sorular Helal midir? Bazı insanlar Network Marketing’den kazanılan paranın hak edilmemiş olduğunu düşündükleri için bu konuda soru işaretleri oluşuyor. Network Marketing’de haksız kazanç yoktur . Hiç kimse size oturduğunuz yerden para vermez. Network Marketing’de belli bir gelir seviyesine ulaşabilmek için emek vermelisiniz . Verdiğiniz emeğin karşılığını ise en fazla veren sistem Network Marketing’dir. Biraz araştırma yaparsanız Türkiye’de bu sektörde bir çok muhafazakar insan olduğunu görebilirsiniz.
 27. 27. Sık Sorulan Sorular Ben Yapabilir miyim? Yapamam diyorsanız hiç başlamayın, yapamazsınız! Yapabilirim diyorsanız zaman kaybetmeden harekete geçin. Emin değilim diyorsanız bir sonraki sayfada yazan makaleyi dikkatlice okuyun fakat şunu unutmayın. Network Marketing sayesinde şuan bir çok ev hanımı, öğrenci, inşaat işçisi, küçük iş yeri sahibi, banka çalışanı, doktor, avukat…vs halkın her kesiminden insan, üst düzey bir gelire ulaşmış durumdalar. Bazıları eski işlerini bırakmış, bazıları ise işsizlikten kurtulup kendi işlerinin sahibi olmuşlardır.
 28. 28. Atalet Atalet. İnsanların başına musallat olan en büyük belalardan birisi. Atalet bir kişinin eylemsizlik halidir. İnsanlar hayatlarında hep daha fazlasını, daha iyisini isterler ama bu isteklerini gerçekleştirmek için gerekli olan atılımları da bir türlü gerçekleştiremezler.&quot; Ah bide büyük ikramiye bana çıksa&quot; diye yakınan ama hayatında hiç piyango oynamamış biri atalet halindedir. Bunun örneklerini daha da çoğaltabiliriz.Hiç başka bir ülkede tatil yapmayı hayal ettiniz mi, yada çok sevdiğiniz spor bir arabayı almayı? Hayallerimizin ve isteklerimizin gerçekleşmemesinin en büyük nedeni bizim kendimize olan güvensizliğimiz ve inancımızın olmayışıdır. Sizin kurduğunuz bu hayalleri dünya üzerinde bir çok insan gerçekleştiriyor. Onların sizden farkı ne peki? Doğuştan zengin olanları bir kenara bırakırsak normal bir hayat yaşarken kendi çabalarıyla çok iyi konuma gelen bir çok insan var çevremizde. Herkesin tanıdığı birinden örnek vermek gerekirse Zeki Trikonun sahibi Zeki bey'in işe İzmir de Kemeraltın da çorap satarak başladığını biliyor muydunuz?
 29. 29. Atalet Aslında her şey oldukça şeffaf ve ortada. Neyi istediğinize karar vereceksiniz ve bunu gerçekleştirmek için yapmanız gerekenleri ertelemeden yapmaya başlayacaksınız. Zihniniz açık olacak ve bu sırada önünüze gelen fırsatları da değerlendireceksiniz. İşte bu noktada Network Marketing, hayallerinizi gerçekleştirmek için gerekli olan ekonomik özgürlüğü size sağlayabilecek önemli bir fırsat olarak çıkıyor karşınıza. Yeter ki siz gerçekten isteyin! Bunu başarabilirseniz Network Marketing, size hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan ekonomik özgürlüğü sağlayabilir.
 30. 30. Değişime Hazır mısın?
 31. 31. Ali Aydın Msn: [email_address] Cep: 0555 744 43 23 www.net-gelirim.com www.oksijennetworkmarketing.com

×