*
*
*Pinterest
Wizerunek Frugo co jakiś czas pojawia się w serwisie –
należałoby to rozwijać.
*
* Oprócz umieszczania na tablicy różnych zdjęć z Frugo w roli
głównej (np. Niebieskie Frugo zwiedza świat – zdjęcia
nieb...
*
*Na Facebookowym profilu można umieścić
aplikację z grą. Może to być gra na zasadzie
Angry Birds, tylko wieże użytkownik...
*
*Oprócz obrazków z serii „Chcemy niebieskiego
Frugo” pojawiają się memy z Frugo:
*
*
* NiekrytyKrytyk, Cezik/KlejNuty, Matura to bzdura – to hity
„polskiego” Internetu. Można namówić ich twórców do
współpr...
*
*Na stronie Frugo i fanpage na Facebooku
zostają podane współrzędne oraz wskazówka
(„Szukaj niebieskiej energii”). Uczes...
*
*Zamaskowana ekipa przykleja velpki w różnych miastach, w
różnych miejscach – najlepiej łatwo rozpoznawalnych (jak
toruń...
*
*Vlepki są zabawne, oczywiście niebieskie.
Ekipa filmuje swoje, czasami karkołomne,
wyczyny i wrzuca filmiki na YouTube ...
*
*Na budynkach i w dużych miastach (Warszawa,
Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków) można
urządzić pokaz świateł, oczywiście
u...
*
*Na ulicach pojawiają się kontury zamyślonego,
szarego człowieka. Obok narysowany jest kod
QR. Kiedy zostanie zeskanowan...
*
*W charakterystycznych punktach miast zbierają
się niby-przypadkowi ludzie. Nagle każdy z nich
wyciąga kapsel od Frugo i...
*
*Grupa ludzi uzbrojonych w transparenty
(„Chcemy niebieskiego Frugo”, „Kiedy wreszcie
ta inwazja”, „Niebieskie jest leps...
Kampania – wprowadzenie produktu na rynek (1)
Kampania – wprowadzenie produktu na rynek (1)
Kampania – wprowadzenie produktu na rynek (1)
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Kampania – wprowadzenie produktu na rynek (1)

683 views

Published on

Published in: Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
683
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
4
Actions
Shares
0
Downloads
11
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Kampania – wprowadzenie produktu na rynek (1)

 1. 1. *
 2. 2. * *Pinterest Wizerunek Frugo co jakiś czas pojawia się w serwisie – należałoby to rozwijać.
 3. 3. * * Oprócz umieszczania na tablicy różnych zdjęć z Frugo w roli głównej (np. Niebieskie Frugo zwiedza świat – zdjęcia niebieskiego Frugo w charakterystycznych miejscach świata) można zorganizować konkurs (co pomoże przyciągnąć nowych członków do społeczności). * Konkurs 1: Użytkownicy tworzą tablicę zatytułowaną A niebieskie Frugo piję tak, zdjęcia oznaczają hastagiem #niebieskiefrugo. Hasło mogą interpretować dowolnie. * Konkurs 2: Użytkownicy tworzą tablicę Inwazja Frugo lub Niebieska Inwazja i umieszczają na nich zdjęcia butelek innych napojów z naklejoną etykietką niebieskiego Frugo (oczywiście etykietę muszą skomponować sami). Zdjęcia oznaczają hashtagiem #niebieskiefrugo. * Trzy najlepsze tablice zostają nagrodzone koszulkami i gadżetami Frugo
 4. 4. * *Na Facebookowym profilu można umieścić aplikację z grą. Może to być gra na zasadzie Angry Birds, tylko wieże użytkownik będzie niszczył za pomocą różnych butelek Frugo. Każdy smak będzie miał inną moc (a niebieski będzie oczywiście najefektywniejszy). Kody do specjalnych, ukrytych plansz będzie można znaleźć pod nakrętkami napojów Frugo.
 5. 5. * *Oprócz obrazków z serii „Chcemy niebieskiego Frugo” pojawiają się memy z Frugo:
 6. 6. *
 7. 7. * * NiekrytyKrytyk, Cezik/KlejNuty, Matura to bzdura – to hity „polskiego” Internetu. Można namówić ich twórców do współpracy. * Ekipa z Matura to bzdura mogłaby zrobić odcinek specjalny, w którym zadawałaby pytania o Frugo – o kolory, smaki, reklamy, historię napoju. * Niekryty Krytyk mógłby nagrać filmik, w którym wypowiada się na temat Frugo, jego kampanii i tego, czy tak jak każdy czeka na niebieskie Frugo. Im więcej ironii i humoru, tym lepiej. * Cezik/KlejNuty – mógłby skleić piosenkę z fragmentów reklam Frugo (starych i nowych) * Ekipa Pyta.pl może zrobić odcinek o Frugo
 8. 8. * *Na stronie Frugo i fanpage na Facebooku zostają podane współrzędne oraz wskazówka („Szukaj niebieskiej energii”). Uczestnicy mają za zadanie odnaleźć miejsce za pomocą GPS i znaleźć osobę (pomalowanego na niebiesko mima), która ma dla nich następne zadanie. Mim, do którego podejdą uczestnic poda im następne współrzędne i kolejną zagadkę. Takich lokacji jest 5 w obrębie starówki/centrów handlowych. Na końcu czekają ukryte duże butelki z Frugo i breloczki.
 9. 9. * *Zamaskowana ekipa przykleja velpki w różnych miastach, w różnych miejscach – najlepiej łatwo rozpoznawalnych (jak toruński osiołek) lub nietypowych (dach warszawskiego biurowca), może nawet pomnikach? Wszystko oczywiście w atmosferze konspiracji.
 10. 10. * *Vlepki są zabawne, oczywiście niebieskie. Ekipa filmuje swoje, czasami karkołomne, wyczyny i wrzuca filmiki na YouTube pod hasłem „Inwazja Frugo” *Viral może stać się „oficjalny” (a przez to bardziej wiarygodny), jeśli da się do zrozumienia, że w filmikach bierze udział ekipa Frugo.
 11. 11. * *Na budynkach i w dużych miastach (Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków) można urządzić pokaz świateł, oczywiście utrzymanych w niebieskiej kolorystyce lub pokryć te budynki wielkim, wirtualnym kolażem butelek Frugo.
 12. 12. * *Na ulicach pojawiają się kontury zamyślonego, szarego człowieka. Obok narysowany jest kod QR. Kiedy zostanie zeskanowany, użytkownik przeniesie się na stronę, na której będzie mógł nadać temu człowiekowi kolory poprzez podawanie mu butelek z Frugo. W pełni kolorowy wirtualny człowiek, niezależnie od tego, jak zostanie pokolorowany, stanie się niebieski, wstanie, podziękuje i powie: „Pamiętaj, już niedługo Inwazja niebieskiego Frugo”
 13. 13. * *W charakterystycznych punktach miast zbierają się niby-przypadkowi ludzie. Nagle każdy z nich wyciąga kapsel od Frugo i zaczyna nim pstrykać. Robią tak pół minuty, po czym krzyczą „Inwazja Frugo!” i rozchodzą się.
 14. 14. * *Grupa ludzi uzbrojonych w transparenty („Chcemy niebieskiego Frugo”, „Kiedy wreszcie ta inwazja”, „Niebieskie jest lepsze od brązowego”, „Frugo na polskie stoły”) rusza w porze największego ruchu przez najbardziej ruchliwy punkt miasta.

×