Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Najczęściej popełniane błędy w storytellingu

1,757 views

Published on

Dowiedz się jakie błędy są najczęściej popełniane w trakcie opowiadania historii marki, a następnie - unikaj ich w przyszłości. Zobacz także, co lubią odbiorcy i słuchacze historii.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

Najczęściej popełniane błędy w storytellingu

 1. 1. STUDIOOSOM Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 2. 2. STUDIOOSOM Storytelling co to właściwie takiego? 1 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Storytelling to opowiadanie historii zarówno na temat produktu, jak i samej marki - jej historii czy twórców.
 3. 3. STUDIOOSOM Po co? 2 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Narracja jest łatwiej zapamiętywana i przechowywana w naszej pamięci. Ludzie uwielbiają narracje i lubią się nimi dzielić. To buduje relacje.
 4. 4. STUDIOOSOM 3 Budowanie relacji to jedno z najważniejszych zadań współczesnego marketingu. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 5. 5. STUDIOOSOM 4 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie popełniaj tych błędów!
 6. 6. STUDIOOSOM Umiejętnie wybierz temat 5 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 7. 7. STUDIOOSOM 6 Nie buduj historii wokół głównej funkcji produktu, zwłaszcza, jeśli ta funkcja gwarantuje, że dany produkt jest tym produktem. Co to znaczy? Niech osią Twojej historii nie będzie uśmierzanie bólu w przypadku tabletki przeciwbólowej. To dość trywialne. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 8. 8. STUDIOOSOM 7 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie bój się mówić o kuchni swojej marki - z natury jesteśmy bardzo ciekawscy. Mów o swoich pracownikach, zwyczajach panujących w firmie, jej wartościach.
 9. 9. STUDIOOSOM 8 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie obawiaj się historii swoich konsumentów - zaangażuj swoich klientów! Doceń ich, budując wokół nich swoją narrację lub po prostu oddaj im głos.
 10. 10. STUDIOOSOM 9 Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Nie komplikuj struktury, niech jak najbardziej będzie zbliżona do struktur bajek i baśni. Przypomnij sobie, które z historii najbardziej pamiętasz? Może tę o Jasiu i Małgosi? Lub o Czerwonym Kapturku? No pewnie, takie struktury po prostu szybciej przyswajamy i łatwiej przechowujemy w pamięci. Temat ubierz w odpowiednią strukturę
 11. 11. STUDIOOSOM 10 Mamy niewiele czasu, żeby złapać naszego odbiorcę - nie utrudniaj mu więc odbioru opowieści, niech będzie prosta, zbudowana wokół wyrazistej postaci, wyróżniających się zdarzeń etc. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Dlaczego to tak istotne?
 12. 12. STUDIOOSOM 11 Nie obawiaj się pokazać konfliktu oraz tego, w jaki sposób go pokonałeś. To humanizuje markę, przybliża ją do realnego konsumenta. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Zadbaj o narracyjną strukturę
 13. 13. STUDIOOSOM 12 Niech będzie wyrazisty i jasno dookreślony. Idealnie, jeśli odbiorca będzie mógł się z nim utożsamić. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Wybierz z głową bohatera swojej historii.
 14. 14. STUDIOOSOM 13 Nie męcz odbiorców zbyt długimi zdaniami. Dziel zbyt długie zdania. W ten sposób odbiorca szybciej przyswoi treść. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Co z językiem?
 15. 15. STUDIOOSOM 14 Jest to bezosobowy sposób mówienia, niezbyt dynamiczny. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Unikaj strony biernej!
 16. 16. STUDIOOSOM 15 Unikaj przymiotników w stopniu wyższym i najwyższym - najlepszy, najdoskonalszy, naj.., naj.. Odbiorcy czują się przesyceni tego rodzaju komunikatami marketingowymi. Nie bądź sztuczny! Najczęściej popełniane błędy w storytellingu
 17. 17. STUDIOOSOM 16 “Dynamicznie rozwijająca się firma”, “młody i energiczny zespół”, “przyjazne środowisko pracy”. Typowe buzzwordy czy słowa-wydmuszki. Przez częstotliwość ich występowania straciły na znaczeniu. Nie przykuwają uwagi, a raczej drażnią. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu Unikaj buzzwordów
 18. 18. STUDIOOSOM 17 Unikaj kanałów, które nie dają możliwości zaangażowania odbiorcy. Pozwól im ją złapać i przekazać dalej, wsłuchaj się w ich feedback i przeanalizuj reakcje. Lepiej więc wybrać na przykład kanały Social Media, niż standardowo radio czy telewizję, gdzie zmierzenie reakcji wymaga przeprowadzenia czasochłonnych i kosztownych badań. Najczęściej popełniane błędy w storytellingu No i na koniec, gdzie nie publikować?

×