Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Рекомендаційна бібліографія в столітті знань. Видання ДОУНБ

127 views

Published on

Рекомендаційна бібліографія в столітті знань. Видання ДОУНБ

Published in: Science
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Рекомендаційна бібліографія в столітті знань. Видання ДОУНБ

 1. 1. Видання ДОУНБ РЕКОМЕНДАЦІЙНА БІБЛІОГРАФІЯ В СТОЛІТТІ ЗНАНЬ
 2. 2. ПРОЕКТ «ЧИТАННЯ ЯК СТРАТЕГІЯ ЖИТТЯ» Человек может жить воображением. Морис Мерло-Понти Анотований покажчик книг «Читання як мандри душі» містить інформацію про кращі зразки світової літератури. За змістом охоплює 2002 – 2009 рр. Структурно покажчик поділено за роками виходу творів. Окремо, у розділі «Додатки», відображено суспільну думку щодо світового літературного надбання. Видання має іменний покажчик. «ЧИТАННЯ ЯК МАНДРИ ДУШІ»
 3. 3. Анотований покажчик книг «Читання як мандри душі 2010-2013 рр.» є продовженням видання «Читання як мандри душі 2002-2009 рр.» і містить інформацію про кращі зразки світової літератури. Структурно покажчик поділено за роками виходу творів. У окремому розділі «Літературні рейтинги: Вебліографія», відображено електронні ресурси, які кумулюють суспільну думку щодо світового літературного процесу. Видання має іменний покажчик. Обидва випуски поєднують твори світової літератури різних жанрів з метою розповісти читачеві про різноманіття творів художньої літератури, що з’явилися протягом зазначеного періоду і надати можливість обрати художній твір на власний смак і розсуд. Структурно кожний випуск анотованого покажчику книг «Читання як мандри душі» поділено за роками виходу творів. Кожний розділ складається з двох підрозділів. Підрозділ «Лауреати літературних премій» сформовано за територіальною ознакою – у ньому відокремлені лауреати українських, російських та світових премій і надані анотації на твори, які стали лауреатами. Підрозділ «Книги, які стали подіями та отримали читацьке визнання», поєднує книги, які не стали лауреатами літературних премій, але отримали світову або популярність.
 4. 4. «Без строку давності» Пусть живые запомнят, и пусть поколения знают эту взятую с боем суровую правду солдат. C. Гудзенко Бібліографічний покажчик «Без строку давності» містить інформацію про кращі зразки світової літератури минулих років та надбання останнього десятиріччя з тематики Другої світової війни 1939–1945 рр. Покажчик структурно поділено на три частини. Перша – «Неприйдешнє значення художнього слова про Велику війну» поєднує кращі літературні твори про Другу світову війну, що пройшли випробування часом, читачами та критикою. Друга – «Велика війна у творах сучасних авторів» поєднує художні твори останнього десятиріччя, що відображають безмірну велич людського духу перед обличчям війни. Третя – «Документальна література про Другу світову війну» дає уяву про найкращі зразки документального слова останнього десятиріччя про Другу світову війну. До тих творів, які наявні у фонді ДОУНБ, після бібліографічного опису вказані інвентарний номер і шифр видання. Видання має іменний покажчик авторів художніх творів.
 5. 5. ПРОЕКТ «ПЛЕКАЄМО ПАТРІОТІВ» «ПЛЕКАЄМО ПАТРІОТІВ: СВЯТА І ДАТИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ 2016» Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю. Інформаційне видання «Плекаємо патріотів: Свята і дати українського народу 2016» містить хронологічний перелік дат, які відзначаються міжнародним суспільством, перелік найбільш важливих православних та народних свят, перелік дат, які відзначаються в Україні як державні чи професійні свята. Поданий матеріал має на меті сприяти вихованню патріотизму та національної самосвідомості молоді, формуванню у молоді характерних рис патріота, а саме, дбайливого ставлення до національних багатств, рідної природи, пошани до історичної пам'яті, любові до рідної культури, мови, національних свят і традицій. Видання містить матеріали прикладного характеру: найвизначніші православні свята охарактеризовані народними обрядодіями; міжнародні дати та дати державних та професійних свят подані з тематичними, фактографічними та статистичними довідками щодо реалій українського суспільства; до кожної дати додано термінологічне тлумачення основних понять. Видання має алфавітно-предметний покажчик.
 6. 6. Бережи свою духовність ….Пам’ятай про найцінніше, Про духовність пам’ятай… О. Лупій Збірка інформаційно-бібліографічних матеріалів «Бережи свою духовність» містить матеріали, знайомство з якими має сприяти відродженню духовності, формуванню самосвідомості, поверненню до національних цінностей, тобто відновленню універсальної та національної системи цінностей у свідомості та життєдіяльності людини та соціуму. Структурно збірка поділена за розділами: «Сім’я – берегиня історичної спадкоємності поколінь». «Духовність – національна цінність українського народу». «Виховання – засвоєння надбання поколінь». «Свята – соціокультурна інтеграція людської спільності». Кожний розділ відкривається нарисом із зазначеної теми; на допомогу вивчення тематики надається словничок термінів; обрану тему розкриває і бібліографічний список джерел відповідної тематики з фондів Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Окремими розділами додані інформаційні матеріали на допомогу вивчення теми «Сім’я як соціальна група» та бібліографічний список творів художньої літератури «Сімейне коло крізь віки і народи».
 7. 7. НАШІ НОВИНКИ «РІЧНЕ КОЛО СВЯТ 2016» Пім’ятаєм минуле, виховуєм майбутнє. Видання «Річне коло свят 2016» – покажчик, що містить хронологічний перелік дат які відзначаються в Україні як державні чи професійні свята; перелік свят, що відзначаються міжнародним суспільством, перелік найбільш важливих православних та народних свят; перелік свят різних народів, які є корисними для сучасного суспільства. Інформація про свята виконує просвітницькі завдання, укорінює своєрідну народну ментальність, поінформовує про духовний та суспільний досвід сучасних і минулих поколінь, розповсюджує надбання світових культур, підносе національну гідність, урізноманітнює і пожвавлює буденність, надає можливість відпочити, набратися духовної та творчої наснаги. Матеріал сгруповано за місяцями року. Всередені кожного місяця матеріал розташовано у прямій хронології. Видання охоплює весь 2016 рік і має алфавітно-предметний покажчик.
 8. 8. РЕКОМЕНДАЦІЙНА БІБЛІОГРАФІЯ. НОВИЙ ПОГЛЯД 22 вересня 2014 року Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека розпочала проект, з якого день за днем підпищики і всі бажаючі дізнаються про те, що вже відбувалося в житті та історії. Цікаві факти і події з життя історичних осіб і сучасників, закономірності і парадокси, взаємозв'язок дат і подій в історії людства – все це знаходить відображення у виданнях ДОУНБ «Календар знаменних і пам’ятних дат», «Плекаємо патріотів: свята і дати українського народу 2016» та «Річне коло свят 2016». Використовуючи вже напрацьований матеріал з цих видань, ДОУНБ створила сторінки у соціальних мережах Вконтакте та Фейсбук із назвою «День за днем» http://vk.com/public77514324 та https://www.facebook.com/denzadn
 9. 9. РЕКОМЕНДАЦІЙНА БІБЛІОГРАФІЯ. НОВИЙ ПОГЛЯД Текстовий матеріал вказаних видань допомагає формувати інформаційну одиницю – пост на сторінці. Доповнюючи пост будь- яким аудіо- або відеоматеріалом, віршами, афоризмами та цитатами, малюнками тощо ми намагаємося пригорнути увагу користувача до кращих зразків і надбань світової історії і культури, призвичаїти до читання, сформувати сучасний імідж бібліотеки, запросити до відвідування саме нашої бібліотеки. Рецепієнт отримує можливість зануритися в світ великого і цікавого і запам’ятати, що ДОУНБ – сучасний інфополіс, здатний зацікавити будь- яґкого користувача.
 10. 10. Дякую за увагу!

×