Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

До 75-річчя Тараса Максим`юка

129 views

Published on

Віртуальна експозиція «Тарас Максим’юк: краєзнавець, журналіст, колекціонер» присвячена 75-річчю від дня народження відомого одеського краєзнавця, колекціонера, заслуженого працівника культури України Тараса Івановича Максим`юка.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

До 75-річчя Тараса Максим`юка

 1. 1. «Тарас Максим’юк: краєзнавець, журналіст, колекціонер»: до 75-річчя від дня народження!
 2. 2. Народився 30 липня 1943 р. в м. Холмі, Люблінського воєводства (Польща). Навчався в Одеському інституті інженерів морського флоту (1964- 1967). 1964 р. – початок його колекціонерської діяльності по збиранню Україніки. Працював інженером в Іллічівському морському порту та в Чорноморсько-Азовському управлінні морських шляхів (1968-1988). Обраний заступником голови Обласного відділення Українського фонду культури (1987), почесним членом Одеського товариства колекціонерів (1990) та почесним членом Всеукраїнської спілки краєзнавців. Указом Президента України № 2300 від 16 вересня 1997 року за вагомий особистий внесок у розвиток краєзнавства, збереження національної історико- культурної спадщини Тарасові Івановичу Максим’юку присвоєне звання „Заслужений працівник культури України”. 31 жовтня 2003 року, з нагоди 60- річчя від дня народження, за багаторічну плідну працю в галузі культури він одержав Почесну відзнаку Міністра культури України. Своєю Почесною відзнакою його нагородив також голова Одеської обласної держадміністрації. 19 квітня 2004 року розпорядженням № 428 за особливі заслуги перед українським народом Т. Максим’юк нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України. Коротка біографічна довідка
 3. 3. «Незалежність України: вибір і усвідомлення», Багаторічна співпраця з бібліотекою
 4. 4. До 20 річниці Незалежності України (2011) р. «Україна: шлях до незалежності. Листівки, поштові марки, гроші та цінні папери з колекції Т. І. Максимюка»
 5. 5. Окрема експозиція – листівки к. ХІХ – п. ХХ ст. з приватної колекції заслуженого працівника культури України Тараса Максим`юка. З нагоди 21 річниці прийняття Акту Незалежності України у головній читальній залі Бібліотеки відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Шляхом незалежності – шляхом розбудови» (2012) р.
 6. 6. Виставка листівок зі збірки Т. І. Максим`юка - це найбільш масштабне представлення подібних зразків поліграфії за останній час. Усього презентовано 426 листівок (чорно-білі, кольорова літографія, автохромні зображення) к. ХІХ – п. ХХ ст., розділених за тематичним принципом: портрети видатних діячів української культури, політиків, духовних осіб у творах мистецтва, на «парсунах», фотографіях; архітектура і побут України, вишивка і декоративно-ужиткове мистецтво, міські краєвиди, історичні споруди в акварелях українських і польських художників.
 7. 7. Тарас Максим`юк, колекціонер і краєзнавець, є незмінним учасником «Шевченківських читань» (2011) р. Тема виступу: «З історії вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка в Одесі»
 8. 8. Шевченкіана в листівках Тараса Максим‘юка (2013)р.
 9. 9. Під час творчої зустрічі з Володимиром Лисом і Вікторією Горбуновою Волидимир Лис у колі шанувальників (2011) р.
 10. 10. Скарбниця дослідника Твори Михайла Жука з зображенням Лесі Українки із збірки колекціонера (2016) р.
 11. 11. «Тарас Максимюк, краєзнавець, колекціонер: - Дійсно, пані Олено, ви зробили подвиг, і ваше ім’я як науковця вже ніхто не викреслить з історії українського театру в Одесі. Можливо, що цю тему ви не залишите, захочете охопити ширше, включивши Миколаїв, Херсон, Акерман і Бессарабію. Підтримую Олександра, що бажано було б довести до 1920 року, коли радянська влада вже почала системно нищити прояви українського духу. Це період, коли в Одесі виникла театральна студія, а потім інститут імені Кропивницького, який після київського, став другим подібним учбовим закладом в Україні»… Під час презентації бібліографічного покажчика «Корифеї українського театру в одеській пресі». Праця присвячена одеській сторінці творчого життя М.К. Садовського, П.К. Саксаганського, М.К. Заньковецької (2012) р.
 12. 12. Під час роботи XIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася презентація монографічного нарису (макетний варіант) про художника Г.С. Головкова (1863-1909). Автор-упорядник – Володимир Кудлач (2013) р.
 13. 13. Пам’яті відомого історика Анатолія Мисечка (2018) р.
 14. 14. Тарас Іванович під час презентації збірки «Українські губернські з’їзди в Одесі у 1917 році: документи і матеріали» (2018) р.
 15. 15. Бібліографічні студії Активний користувач Тарас Максим'юк і бібліограф Лариса Бур`ян (2016) р.
 16. 16. Співробітники бібліотеки підготували біобібліографічний покажчик присвячено заслуженому працівникові культури України, почесному членові Всеукраїнської спілки краєзнавців та Одеського товариства колекціонерів, першому заступникові голови правління Одеського відділення Українського фонду культури, колекціонерові Тарасу Івановичу Максим’юку. Підготовка посібника проводилася за фондами Одеської державної наукової бібліотеки імені М. Горького (нині Одеська національна наукова бібліотека) та за архівом персоналії. Добір публікацій завершено за станом на грудень 2006 року. Їх описано за існуючими правилами і систематизовано у відповідних розділах, що дає змогу читачеві легко виявити потрібну групу друкованих документів чи окремий з них. До послуг користувача - покажчики імен та періодичних видань. Посібник призначено краєзнавцям, книгознавцям, журналістам, бібліофілам, колекціонерам Україніки.

×