Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

0

Share

Download to read offline

ABC mrożonek

Download to read offline

Dlaczego jemy mrożonki rzadko i czemu panuje obiegowy pogląd o ich niskiej wartości wśród Polaków? Ilość mitów, które narosły w tym temacie jest bardzo duża, a ich brak zgodności z prawdą w większości przypadków powoduje niechęć i zaniechanie korzystania z mrożonek w tracie codziennego gotowania. Spróbujemy rozprawić się z tym mitem, biorąc pod uwagę badania naukowe, oraz informacje dotyczące najnowszych technologii mrożenia.
Artykuł z bloga: http://www.o-kurczaki.pl/

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to like this

ABC mrożonek

 1. 1. Zamrożone witaminy. O wartościach odżywczych mrożonek słów kilka. Artykuł dostępny na blogu o-kurczaki.pl
 2. 2. Mrożenie umożliwia odkrycie np. smaków lata w środku zimy, czy wykorzystanie składników, które występują tylko w odległym zakątku świata
 3. 3. W okresie od później jesieni do wczesnej wiosny włączenie do diety produktów mrożonych może znacząco wzbogacić codzienne menu w brakujące witaminy i substancje odżywcze.
 4. 4. Proces mrożenia warzyw i owoców pozwala na zachowanie ich wartości odżywczej.
 5. 5. Mrożenie jest procesem najmniej ingerującym w skład chemiczny produktów.
 6. 6. W przypadku świeżych warzyw i owoców każdy dzień od zerwania (przechowywanie w magazynach, hurtowniach, półkach sklepowych) wpływa na utratę cennych związków, a warzywa i owoce w mrożonkach są zbierane w szczycie sezonu i natychmiast zamrażane, co powoduje najmniejsze z możliwych strat witamin.
 7. 7. Niska temperatura eliminuje też potrzebę wprowadzania dodatkowych konserwantów i hamuje rozwój flory bakteryjnej.
 8. 8. W przypadku warzyw i owoców zastosowanie blanszowania (zanurzenia produktu we wrzątku, a następnie szybkiego schłodzenia) powoduje zachowanie większej zawartości witaminy C w porównaniu z nieblanszowanymi produktami.
 9. 9. Po zakupach w sklepie mamy maksymalnie godzinę na przewiezienie mrożonek – najbezpieczniej robić to w torbie termicznej.
 10. 10. Najbezpieczniej jest rozmrażać produkty w lodówce, ale jeśli potrzebujemy zrobić to szybciej można włożyć je do aluminiowej miski/garnka, lub wykorzystać program defrost w mikrofalówce, czy piekarniku.
 11. 11. Czytaj także artykuły: Zamrożone witaminy MAP – technologia zamiast konserwantów

Dlaczego jemy mrożonki rzadko i czemu panuje obiegowy pogląd o ich niskiej wartości wśród Polaków? Ilość mitów, które narosły w tym temacie jest bardzo duża, a ich brak zgodności z prawdą w większości przypadków powoduje niechęć i zaniechanie korzystania z mrożonek w tracie codziennego gotowania. Spróbujemy rozprawić się z tym mitem, biorąc pod uwagę badania naukowe, oraz informacje dotyczące najnowszych technologii mrożenia. Artykuł z bloga: http://www.o-kurczaki.pl/

Views

Total views

2,582

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

835

Actions

Downloads

0

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×