Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Загрози в мережі та як їх уникнути

145 views

Published on

Презентація до виступу на батьківських зборах "Загрози в мережі та як їх уникнути"

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Загрози в мережі та як їх уникнути

 1. 1. 16-17 років 14-15 років 12-13 років 10-11 років 65%34% 23% 10% Активність виходу дітей в Інтернет
 2. 2. 24% 52% 9% 15% Перегляд пошти Пошук інформації Соціальні мережі Музика та фільми Що роблять діти в Інтернет
 3. 3. Загрози в мережі Кібергрумінг Спам «Дорослий» контент Фішинг Кібербулінг Комп’ютерні віруси
 4. 4. Кібербулінг Кібербулінг - це навмисна спроба спричинити фізичну, емоційну або психологічну шкоду іншій людині, з використанням Інтернету та/або інших цифрових технологій. Публікація жорстоких повідомлень; Надсилання грубих, образливих або погрозливих послань; Надсилання неприємних, принизливих фотографій, зображень та відео; Вилучення імені жертви з групових обговорень або навмисне ігнорування її повідомлень у соцмережах.
 5. 5. Фактори, що сприяють кібербулінгу Друзі, що займаються булінгом5 Брак батьківської уваги та контролю1 Занадто поблажливий підхід до виховання2 Поганий приклад, що подають самі батьки3 Нудьга4 Бажання розважитись6
 6. 6. Що повинна зробити дитина: Повідомити своїм батькам або вчителеві про будь-яке зловживання у соціальних медіа.  Зберігати знімки екрану, текстові повідомлення, електронну пошту та інші докази кібербулінгу. Не втягуватися у жодні онлайн-перепалки. Припинити відповідати чи спілкуватися зі зловмисником.  Заблокувати, забанити його. Якщо Ваша дитина - жертва
 7. 7. Час з’ясувати, чому він так діє? Може, прагне вашої уваги? Вчіть дитину емпатії та поваги до інших людей. Будьте жорсткими у тому, що ця поведінка — неприйнятна, і дитина буде покарана, якщо не припинить її. Якщо Ваша дитина – «булер»
 8. 8. Способи уникнення: Не відкривайте листи від невідомих людей та не відповідайте на них Ніколи не публікуйте свою E-mail адресу на загальнодоступних сайтах Не займайтесь розповсюдженням «листів щастя» Спам Спам - масова розсилка кореспонденції рекламного чи іншого характеру людям, які не висловили бажання її одержувати.
 9. 9. Способи уникнення: Ніколи і нікому не повідомляти конфіденційну інформацію Нікому не розголошуйте свої паролі, номери банківських карток Будьте обережні та уважні під час використання електронної пошти Остерігайтесь скорочених посилань Фішинг Фішинг – виманювання у користувачів мережі персональних даних.
 10. 10. Способи уникнення: Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії. Кібергрумінг Кібергрумінг – входження у довіру до дитини з метою використання її у сексуальних цілях.
 11. 11. Способи уникнення: Не відвідуйте підозрілі сайти. Не використовуйте сумнівні носії інформації. Не відкривайте листи з вкладеними файлами, якщо не знаєте від кого вони. Використовуйте антивірусні програми з актуальними сигнатурами Комп’ютерні віруси Вірус– програмний код, призначений для пошкодження даних, шпигунства або вимагання.
 12. 12. Способи уникнення: Не варто давати молодшим школярам особисті мобільні пристрої з доступом до Інтернету. Використовувати безпечні налаштування та функції батьківського контролю Почати з обмеженого доступу до Інтернету (чим молодша дитина, тим строгіші обмеження) Залишатися доступними, “відкритими до питань” батьками «Дорослий» контент «Дорослий» контент – нелегальні та шкідливі матеріали, що не відповідають віковим особливостям і негативно впливають на фізичне та психічне здоров’я дітей
 13. 13. Підвищуйте власну комп'ютерну та інтернет-обізнаність. Опановуйте Інтернет разом із дитиноюСтворіть територію безпечного Інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів. Встановіть «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус. Станьте другом дитині у соціальній мережі, або попросіть близьких знайомих зробити це 5 простих правил для батьків
 14. 14. Поміркуйте: Чи знаєте Ви онлайн- звички своєї дитини? Ви є у списку онлайн- друзів своєї дитини? Чи маєте ви домашні правила використання Інтернету? Чи налаштували ви фільтри та антивірусні програми на ваших пристроях?
 15. 15. ZOSH2.ZZ.MU02 04 01 03 internetbezpeka.org.ua NIKOLAY.IN.UA Корисні ресурси cyberpolice.gov.ua

×