Newsletter pauci ua

456 views

Published on

PAUCI in action: February-April 2012 (ua)

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
456
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Newsletter pauci ua

  1. 1. ПАУСІ В ДІЇ: ЛЮТИЙ-КВІТЕНЬ 2012ФУНДАЦІЯ ПАУСІ РОЗПОЧИНАЄ НОВИЙ ПРОЕКТ "КОМПЛЕКСНАМОДЕРНІЗАЦІЯ ДИТЯЧОГО САДКА В М. ЯГОТИН: ЄВРОПЕЙСЬКІ ПІДХОДИ" Фундація ПАУСІ спільно з Яготинською міською радою розпочинає реалізацію проекту "Комплексна термомодернізація дитячого садка в м.Яготин: європейські підходи". Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується з бюджету міста Яготин та впроваджується Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ спільно з Яготинською міською радою. Проект ввійшов до десятки проектів-переможців, які будутьпрофінансовані Європейським Союзом в рамках грантового конкурсу «Підтримказаходів з енергоефективності у малих містах України».Місто Яготин розташоване за 100 км від Києва. Вартість опалення для дитячого садка № 4«Пролісок» міста Яготин за період 2006-2010 років зросла в 13 разів. Температура повітряу приміщенні ледве дотягує до необхідного мінімального рівня. Дитячий садокпобудований у 1995 році. Будівельниками недотримані основні правила побудови,облаштування вентиляції та розрахунки системи опалення.Мета проекту – зменшення енергоспоживання в дитячому садку та створення якісних умовнавчання дітей. Що буде зроблено: утеплення стін; утеплення даху; утепленняфундаментів; заміна вікон, дверей; встановлення системи примусової вентиляції; замінасистеми опалення. Тривалість проекту: 13 місяців. Бюджет проекту: 199 487 євро.Очікувані результати: зменшення енергоспоживання мінімум на 50 %; створенняналежного мікроклімату в приміщенні за всіма стандартами. Проект набуває статусудемонстраційного в Київській області.ЗМІ про проект:Сайт "Українська енергетика"
  2. 2. Телеканал СТБ5-й канал "Вікно в Європу"Контактна особа: Вячеслав Гусєв.НОВИЙ ПРОЕКТ ПАУСІ "УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ТА ВНУТРІШНІЙ АУДИТ ВОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ" Одним з сучасних інструментів підвищення потенціалу адміністрації у наданні якісних послуг є внутрішній аудит, який дозволяє не тільки контролювати відповідність організації внутрішнім і зовнішнім регуляторам, але також дає оцінку потенційним сферам заощадження коштів. Такі сфери можуть виникати з неефективного управління ризиками, зайвих витрат через погане управління, неправильно визначених процесів, а також некоректної управлінської інформації.Польща протягом кількох років успішно втілює цей інструмент в органах управління (з2002 року він є обов’’язковим для близко 2300 адміністративних одиниць, в т.ч. 630органів місцевого самоврядування), бере участь в запровадженні такої реформи в Молдавії.Україна знаходиться лише на початку цього шляху.Даний проект Фундації ПАУСІ має на меті покращити якість управління в трьох обласнихцентрах (Вінниці, Черкасах і Львові), створити команди аудиторів, які будутьпідпорядковані виключно владам міст і які допомагатимуть керівникам міських органіввлади в управлінні ризиками. В рамах проекту навчання пройдуть міські кадри – як особина керівних посадах (у виконавчих органах міської ради, інших установах і міськихслужбах чи комунальних підприємствах), аби могли вповні користуватись інструментомуправління, яким являється внутрішній аудит, так і локальні спеціалісти, котрі маютьтворити кадровий резерв внутрішнього аудиту. Навчання буде проводитись польськими іукраїнськими експертами. Заняття будуть як теоретичні, так і практичні (навчальні візитидо Польщі, пілотні аудит-місії у Львові, Черкасах і Вінниці).Проект реалізується Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ, за фінансовоїпідтримким програми „Польська допомога-2012” Міністерства закордонних справ Польщі.Контактні особи: Ольга Галицька, Адам Зауер.
  3. 3. ПРОЕКТ ПАУСІ "ПІДТРИМКА СИСТЕМИ ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТІВ ЗАЗАВДАННЯМИ В ОРГАНАХ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В МОЛДОВІ" Проект „Підтримка системи формування бюджетів за завданнями в органах місцевого самоврядування в Молдові”, який фінансується програмою „Польська допомога” Міністерства закордонних справ Республіки Польща, підтримує фінансову реформу в Молдові. Проект є продовженням попереднього проекту ПАУСІ, що реалізувався у співпраці з Business Consulting Institute, був спрямований на формування бюджетів зазавданнями в молдавських місцевих органах влади і відповідав потребамМіністерства фінансів Молдови щодо поточної реформи. Проект в Молдовінаслідував приклад і досвід міста Кракова - першого польського міста, щозапочаткував формування бюджету за завданнями (1994).У 2009-2011 роках Фундація ПАУСІ і Business Consulting Institute, завдяки підтримціПРООН, програмі „Польська допомога” і програмі „Know-How Exchange” ЦентральноїЄвропейської Ініціативи, була розроблена методологія формування бюджетів зазавданнями в Молдові, а також було проведено навчання для керівників і спеціалістів зфінансів у 5 молдавських містах (Флоресті, Стефан Вода, Белті , Кахул і Унгені). У столиціКишиневі керівники та фахівці з фінансів в рамках проекту вже підготували окремічастини міського бюджету в режим виконання.Проект передбачає підвищення кваліфікації фахівців Міністерства фінансів Молдови щодоформування бюджету за завданнями, надання консультацій відносно сформованогофінансового плану Міністерства та постійного навчання представників Уряду у процесінадбання практичного досвіду. Проект впроваджуватиме навчальний компонент зформування бюджету за завданнями у таких чотирьох містах Республіки Молдова: Оргей,Калараш, Сорока, Камянка (Придністровя). Навчальна програма допоможе в створеннітестової версії програмного забезпечення для класифікації структурованих бюджетів ібюджетів за завданнями, сприятиме громадському обговоренню реформи системибюджетування молдавських органів місцевого самоврядування.Контактна особа: Адам Зауер.
  4. 4. НОВИЙ ПРОЕКТ ПАУСІ "РОЗБУДОВА ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНОГОПАРТНЕРСТВА ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ МІСЦЕВИХ ГРОМАД" Метою проекту, що реалізувався у 2010-11 роках було створити умови для обміну досвідом між політиками та представниками місцевих органів влади Молдови, Чехії та Польщі в державно- приватному партнерстві, а також запропонувати рішення для Молдови, які б уможливили діяльність державно- приватного партнерства. Метою нового проекту є підтримка, стимулювання громадських ініціатив вУкраїні у сфері створення та управління Обєднаннями співвласників багатоквартирногобудинку (ОСББ) шляхом демонстрації прикладів, обміну кращим польським і українськимдосвідом в цій галузі.В рамках проекту заплановані наступні заходи:- навчання для осіб зацікавлених у створенні або удосконаленні роботи існуючих ОСББ, атакож осіб, професійно пов’язаних з їх обслуговуванням;- навчальна поїздка до Польщі для представників ОСББ, комунальних служб та менеджерівнерухомістю;- заходи, спрямовані на популяризацію ідеї створення ОСББ у ЗМІ;- публікація порадника зі створення і управління ОСББ;- створення консультаційного центру на базі "Сумського центру соціальної політикивідкритого суспільства»;- планування довгострокового проекту ПАУСІ з підтримки розвитку житлових спільнот вінших містах України.Тривалість проекту: 01 січня – 30 червня 2012 р.Територія реалізації проекту: Польща (м. Варшава, м. Білосток, альтернативно: м. Плоцьк),Україна (м. Суми).Проект здійснюється за фінансової підтримки програми „RITA” Польсько-АмериканськоїФундації Свободи.Контактна особа: Кшиштоф Філцек.
  5. 5. ФУНДАЦІЯ ПАУСІ РОЗПОЧИНАЄ ПРОЕКТ «ПОЛЬСЬКИЙ ДОСВІД РОБОТИУПРАВЛЯЮЧИХ КОМПАНІЙ ТА СЕРВІСІВ ДЛЯ ОСББ» Новий проект фінансується Програмою «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща і спрямований на підвищення якості та доступності послуг з управління ОСББ шляхом збільшення числа управителів та управляючих компаній, малого та середнього бізнесу, що надають такі послуги в Харкові, Полтаві та Житомирі. Окрема увага в цьому проекті буде приділена передачі досвіду Польщі у термомодернізації будинків. В рамках проекту передбачається відбір учасників на навчання та заходи проекту, а саме: проведення тижневихнавчань для майбутніх управителів в містах Харків, Житомир, Полтава; проведеннянавчальних візитів до Польщі; співпраця з українськими тематичними порталами, щостосуються ОСББ та інші заходи.Проект триватиме до кінця 2012 року.Контактні особи: Вячеслав Гусєв, Кшиштоф Філцек.НАВЧАННЯ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ ОСББ В СУМАХ 14-15 березня 2012 р. в м. Суми в навчальному центрі Сумської обласної адміністрації було проведено навчальну сесію для керівників місцевих ОСББ. Захід відбувся в рамках проекту „Розбудова державно-приватного партнерства для сталого розвитку місцевих громад”. Проект здійснюється за фінансової підтримки програми „RITA” Польсько- Американської Фундації Свободи. У тренінгу взяло участь більше 30 учасників.Програма заходу включала в себе питання, повязані зі створенням ОСББ і різні аспекти їхдіяльності, починаючи від внутрішніх комунікацій, обсягу житлово-ремонтних робіт,джерела фінансування і скорочення витрат, у тому числі заходів з енергозбереження, ізакінчуючи принципами фінансової звітності.
  6. 6. Польські експерти представили дві презентації. Одна стосувалася механізму впровадженняреконструкцій та енергозберігаючих технологій з боку держави, інша - принципидосягнення консенсусу в прийнятті спільних рішень та впровадження дій в територіальнійгромаді. Протягом обговорення експерти мали можливість висловити свої думки з багатьохтем і відповісти на запитання аудиторії.Організатори та польські експерти були запрошені на зустріч з віце-губернаторомСумської області паном Миколою Деркачем, який був поінформований про проект і самвисловив сподівання, що подібні навчання будуть організовані в майбутньому і врегіональних містах.Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в Україні не виникають згідно іззаконом з моменту приватизації квартир у будинку, але створюють асоціації надобровільній основі. Їх правова позиція у відношенні до місцевого самоврядування тамонополістичних приватних компаній з управління майном залишає бажати кращого. Крімтого, їх спроби співпраці у своїй повсякденній діяльності має низку технічних проблем,характерних для пострадянського простору, такі як центральне опалення єдиної системипостачання або локальна станція нагріву котлів на горищі.Наступний захід в рамках проекту планується у форматі навчальної поїздки до Польщі.Візит спочатку був запланований на квітень, але через візовий ажіотаж у Польськомуконсульстві в Харкові поїздка переноситься на другу половину травня.Контактна особа: Кшиштоф Філцек.ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ ТА ВЧИТЕЛІВДОНЕЦЬКА 11 квітня 2012 року Фундація ПАУСІ у співпраці з Постійною комісією з питань енергозбереження та ефективного міського господарства Донецької міської ради в приміщенні Донецького ліцею №22 „Лідер” провела семінар-тренінг для директорів місцевих шкіл та вчителів «ЕКОЛОГІЯ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ – АКТУАЛЬНІ ТЕМИ ТА ІНТЕРАКТИВНІ МЕТОДИ ВИКЛАДАННЯ». Анастасія Попсуй, координатор проектів ПАУСІ,протягом тренінгу розповіла про новітні світові тенденції у сфері екології таенергозбереження, поточну ситуацію в Україні, перспективи та перестороги щодо цихпитань, ситуацію енергозбереження у шкільних будівлях України, досвід впровадженняекологічних та енергоощадних програм у школах Польщі, кращі практики подібних
  7. 7. програм в українських школах. Також вчителі випробували на собі нові інтерактивніметоди навчання, навчилися шукати відео-матеріали та застосовувати он-лайн ресурси длянавчання молоді, отримали методичні матеріали для занять – посібники, задачники, диски,плакати. Серед учасників було розіграно „Зелені пакети” та навчальний конструктор зальтернативних джерел енергії.Контактна особа: Анастасія Попсуй.РІЧНИЙ ЗВІТ ФУНДАЦІЇ ПАУСІ ЗА 2011 РІК Шановні друзі та колеги! Пропонуємо Вам ознайомитись з нашим річним звітом за 2011 рік і порадіти нашим успіхам. Дякуємо усім, хто був з нами протягом минулого року та сподіваємось на продовження співпраці у майбутньому! Наш звіт на сайті ПАУСІ.ПРО НАС У ЗМІКоординатор проектів ПАУСІ з енергоефективності про результати проекту у школім.Черкаси Відеосюжет на Черкаському телебаченні про реалізований Фундацією ПАУСІ проект зменшення енергоспоживання в школах, який покликаний виховати майбутніх відповідальних споживачів енергоресурсів.Як зберегти тепло в квартирах Відеосюжет на Черкаському телебаченні, де координатор проектів ПАУСІ з енергоефективності Вячеслав Гусєв ділиться рекомендаціями щодо збереження тепла у квартирах.
  8. 8. Смажені яйця на люку теплотраси Фундація ПАУСІ смажила яйця на люках київських теплотрас, щоб наочно показати рівень втрат в мережах. Репортаж на телеканалі СТБ Репортаж на телеканалі 1+1Репортаж на 5 каналіПовідомлення на KyivPostПовідомлення на УНІАНБільше інформації про проекти Фундації ПАУСІ ви можете знайти на нашому сайтіhttp://www.pauci.org.Якщо бажаєте включити свою електронну адресу із списку розсилки новин, просимонадіслати електронний лист з назвою "Subscribe" на pauci.popsuy@gmail.com.

×