Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Вступне
слово
вчителя:Термін
"бароко"
перекладають
як
"химерний,
дивний
".
Походження його не цілком ясно: чи то з
лексико...
3 ведучий: Йоганн Себастьян Бах - німецький
композитор і органіст, представник епохи бароко. Його
ім'я регулярно згадуєтьс...
3 ведучий:"Творчість - найбільший в існуванні бунт. Якщо хочеш бути
творчим, тобі доведеться позбутися всій зумовленості; ...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

бароко

2,448 views

Published on

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

бароко

  1. 1. Вступне слово вчителя:Термін "бароко" перекладають як "химерний, дивний ". Походження його не цілком ясно: чи то з лексикону середньовічної логіки, чи то від слова, що означає перлину неправильної форми.(Слайд№1) Бароко втілило нові представлення про єдність, безмежність і різноманіття світу, про його драматичну складність і вічну мінливість; його естетика будувалася на колізії людини і світу, ідеальних і почуттєвих початків, розуму і ірраціоналізму. Мистецтву бароко властиві грандіозність, пишність і динаміка, патетична піднесеність, інтенсивність почуттів, пристрасть до ефектної видовищності, поєднання ілюзорного і реального. 1 ведучий: Слово 'бароко' прийшло з португальської мови і означає перлину неправильної форми, з італійської мови це слово перекладається як дивний, химерний. Якими б не були корені цього слова, саме епоха бароко вважається початком поширення західноєвропейської цивілізації.Епоха бароко відкидає природність, вважаючи її невіглаством і дикістю(слайд№2). У той час жінка повинна бути неприродньо блідою, з химерною зачіскою, в тугому корсеті і у величезній спідниці, а чоловік у перуці, без вусів і бороди, напудрений і надушений духами(слайд №3.В епоху бароко стався вибух нових стилів у музиці. Подальше послаблення політичного контролю католицької церкви в Європі, яке почалося в епоху Відродження, дозволило процвітати нерелігійній музиці.Вокальна музика, яка переважала в епоху Ренесанса, поступово витіснялася інструментальною музикою(слайд№4).Основним інструментом тієї епохи був клавесин – попередник фортепіано. Великі роботи епохи Бароко.Гендель.«Музика на воді», Бах. Бранденбурзькі концерти і Кантати, Вівальді. «Чотири Сезони», Персел. Дідона і Еней, Ментеверді.«Орфей». 2 ведучий: Антоніо Вівальді - італійський композитор, скрипаль, педагог, диригент. Навчався грі на скрипці у свого батька Джованні Баттіста Вівальді . Одне з найвідоміших творів - цикл із 4 скрипкових концертів «Пори року» - ранній зразок програмної симфонічної музики. Суттєвий внесок Вівальді у розвиток інструменталізму (він першим застосував гобої, валторни, фаготи та інші інструменти як самостійні, а не дублюючі).Антоніо Вівальді . «Зима»(слайди №5,6).
  2. 2. 3 ведучий: Йоганн Себастьян Бах - німецький композитор і органіст, представник епохи бароко. Його ім'я регулярно згадується в списках найбільш відомих композиторів світу. За своє життя Бах написав понад 1000 творів. В його творчості представлені всі значущі жанри того часу, крім опери; він узагальнив досягнення музичного мистецтва періоду бароко. Бах - майстер поліфонії. Після смерті Баха його музика вийшла з моди, але в XIX столітті, завдяки Мендельсону, її відкрили знову. Його творчість справила сильний вплив на музику наступних композиторів, у тому числі і в XX столітті. Й. С. Бах. Токата і фуга ре мінор(слайди №7, 8). 1 ведучий:Про життя Т. Альбіноні - італійського скрипаля і композитора - відомі лише окремі факти. Народився він у Венеції в забезпеченій бюргерській сім'ї і, мабуть, міг спокійно займатися музикою, не особливо турбуючись про свій матеріальний стан. З 1711 р. він перестає підписувати свої твори "венеціанський дилетант" (delettanta venete) і називає себе musico de violino, тим самим підкреслюючи свій перехід в статус професіонала. Де і в кого навчався Альбіноні невідомо. Припускають, що у Дж. Легренци. Після одруження композитор переїжджає у Верону. Мабуть, якийсь час він жив у Флоренції - принаймні, там, в 1703г. виконується одна з його опер ("Гризельда", на лібрето А. Дзено). Альбіноні бував у Німеччині й, очевидно, показав себе там як неабиякий майстер, так як саме йому була надана честь написати і виконати в Мюнхені (1722) оперу до весілля курпрінца Карла Альберта. Більше про Альбіноні нічого не відомо, крім того, що помер він у Венеції. 2 ведучий:Ім'я Альбіноні до недавнього часу було практично забуте. Воскресло ж воно у зв'язку з цікавим випадком. У 1945 р. італійський музикознавець Ремо Джадзотто, риючись в руїнах зруйнованої під час бомбардування дрезденської бібліотеки, виявив фрагмент рукопису Альбіноні об'ємом в 6 тактів. Мабуть, це був начерк середньої частини невідомої сонати. Альбіноні часто недописував якийсь фрагмент, щоб повернутися до нього пізніше. Джадзотто і створив із цих 6 тактів знаменитий хіт «Адажіо», який виконувався струнним оркестром у супроводі органу. Насправді, цей романтичний, емоційно напружений твір був чужим музичній мові Альбіноні. Однак, починаючи з видання цього всесвітньо популярного чудо-хіта, про Альбіноні згадали, його твори стали видаватися і записуватися, і любителі музики раптом виявили, що перед ними - геніальний композитор. В даний час багато пишуть про лікувальну, заспокійливу дію музики майстрів епохи бароко. Найкращим прикладом цьому є Альбіноні і Бах (слайд №9).Томазо Альбіноні. «Пори року»-слухання, (слайд№10), Томазо Альбіноні «Адажіо»(слайд№11),М. Басков «Адажіо».
  3. 3. 3 ведучий:"Творчість - найбільший в існуванні бунт. Якщо хочеш бути творчим, тобі доведеться позбутися всій зумовленості; інакше твоя творчість буде не більше ніж копіюванням, просто копією під копірку. Ти можеш бути творчим, тільки якщо ти - індивідуальність, і ти не можеш творити, залишаючись частиною психології натовпу. Психологія натовпу не творча, вона живе тліючим життям, вона не знає жодного танцю, жодної пісні, ніякої радості; вона механічна. " Ошо (слайд№ 12) Домашнє завдання : намалювати малюнки до прослуханих творів (за вибором).

×