Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Урок 10
Народні музичні інструменти
Мета:
1. Поглибити знання учнів про українські народні інструменти.
2. На прикладі укр...
 Яку мелодію грав Петрик у казці «Чарівна скрипка»?
 Назвіть місцевість, у якій відбувалися події казки.
Важливу роль ук...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

урок 10

2,333 views

Published on

  • Be the first to comment

урок 10

  1. 1. Урок 10 Народні музичні інструменти Мета: 1. Поглибити знання учнів про українські народні інструменти. 2. На прикладі української народної казки підкреслити позитивну роль музики як носія добра, щастя, справедливості. 3. Виховувати кращі моральні якості особистості. Обладнання: ноутбук, проектор, екран, фонотека, відеотека, презентація теми уроку. Хід уроку: Вступ (слайд 1) Знайомство з народною музичною культурою важко уявити без опису самих музичних інструментів. В сівіті існує величезна кількість народних інструментів. Вони різні за формою.створені з різних матеріалів,по- різному оздоблені.  Які українські інструменти ви знаєте? Назвіть.(слайд 2) Інструменти багатьох народів світу часто подібні. Давайте прочитаємо інформацію про кобзу,волинку,скрипку на с. 53-54. (Після прочитаного йде обговорення, щодо подібності кобзи в різних країнах світу, слайди(3,4,5,6). Українська народна казка „Чарівна скрипка”(ППЗ) Існує також казка про чарівну скрипку. Вона народилася на Буковині – у співучому краї, що славиться різноманіттям чудових і своєрідних народних пісенних мелодій, а також запальними танцювальними ритмами. Слухання. Запитання після слухання(слайд 7)  Подумайте, чому музика надавала людям силу?  Чи був у вашому житті випадок, коли б вам допомогла музика? Розкажіть;  Про який музичний інструмент йдеться у казці?
  2. 2.  Яку мелодію грав Петрик у казці «Чарівна скрипка»?  Назвіть місцевість, у якій відбувалися події казки. Важливу роль українського села відігравали троїсті музики. Тестові запитання(ППЗ) Слухання троїстої музики, визначення характеру  який характер музики троїстих музик?;  які засоби виразності більш виражені в троїстих музиках?; Виконання коломийки «Підійдемо до калини» Підсумок уроку Невідомі творці казок та оповідань, в яких виражено народну мудрість, прекрасно розуміли, як впливає музика на людину, тому з любов'ю та захопленням розповідали про народних умільців, котрі майстерно володіли мовою музики та грою на музичних інструментах. Це — свідчення того, що народ завжди високо цінував і з великою повагою та особливою любов'ю ставився до музикантів-аматорів, які силою свого мистецтва допомагали творити добро, несли людям радість та розраду. Домашнє завдання: опрацювати за підручником с.53-58, вміти відповідати на питання зі с. 58.

×