Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

відпочинок власова катерина

429 views

Published on

Відпочинок Власова Катерина

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

відпочинок власова катерина

 1. 1. Добропільська районна державна адміністрація Відділ освіти Нововодянська ЗОШ І – ІІ ступенів Підготувала: учениця 8 класу Власова Катерина Керівник: вчитель Малєєва В.В. 2016 рік
 2. 2. І сотворив Господь Бог землю і все на ній. Шість днів творив Творець, а на сьомий день спочивав від праць Своїх. Тож і дітям своїм він заповідав: шість днів працюй і виконуй усякі справи твої, а в день сьомий не роби ніякої справи ні ти, ні син твій, ні дочка твоя, ні раб твій, ні рабиня твоя, ні… худоба твоя. Присвяти сьомий день відпочинку, й тоді воістину наберешся нових сил. Правильне проведення неділі людину надихає, оновлює і робить щасливою… Так в житті людини з`явився день для відпочинку.
 3. 3. Відпочинок( за тлумачним словником) – це тимчасова перерва в праці, що сприяє відновленню сил, підтримці й підвищенню працездатності. Відпочинок необхідний людині і впродовж дня, і впродовж тижня, і року. Виділяють : пасивний відпочинок – це відпочинок, при якому не проявляється діяльність, людина його проводить без рухів. Перебування в сидячому і лежачому положенні. Дозволяє звільнитися від виробничої перевтоми, побути у спокої, психологічно розслабитися. Основна функція пасивного відпочинку – релаксація (зменшення напруження, розслаблення). активний відпочинок – включає різноманітні форми діяльності, що відрізняється від виробничої (спорт, туризм, читання літератури, ігри, розваги). Активний відпочинок передбачає розподіл навантаження між різними органами шляхом зміни видів діяльності (фізична працю змінити розумовою і навпаки). Активний відпочинок особливо корисний при розумовій праці, так як в цей час навантаження йде головним чином на м’язи, а ділянки головного мозку відпочивають.
 4. 4. Види відпочинку: - перерва в праці, навчанні; - вільна від виробничої діяльності частина доби; - вихідні дні; - святкові дні; - відпустки (канікули).
 5. 5. Крім наукового тлумачення цього поняття, вчені , філософи світу залишили нам своє бачення відпочинку в життя людей. Людина, яка здатна відпочивати, більша того, хто завойовує міста. ( Бенджамін.Франклін – один із засновників США, політичний діяч, дипломат, вчений, письменник, журналіст, видавець) Відпочинок – це зміна занять ( Іван Павлов —вчений фізіолог, творець науки про вищу нервову діяльність, лауреат Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології ) Праця повинна узгоджуватися з відпочинком; дурний той, хто відпочинок перетворює на заняття. ( Фридріх Рюккерт — німецький поет,перекладач і вчений, професор східної літератури)
 6. 6. Найвеличніша чуттєва насолод - це, в здоровому стані , відпочинок після роботи. (Іммануїл Кант - німецький філософ, засновник німецької класичної філософії) Відпочинок після розумової праці анітрохи не полягає в тому, щоб нічого не робити, а в тому, щоб перемінити справи: праця фізична є не тільки приємним, але і корисним відпочинком після праці розумової. (Костянтин Ушинський - педагог, письменник, один із засновників наукової педагогіки в Росії)
 7. 7. Учасникам анкетування були запропоновані такі запитання: 1.Чи залежить, на вашу думку, вибір відпочинку - від віку людини - від місця проживання ( місто – село) - від пори року 2.Який вид відпочинку частіше обираєте ви? ( активний, пасивний) 3. Якому відпочинку віддаєте перевагу: колективному чи самотньому? 4. Чи впливає професія, вид занять на вибір відпочинку? 5.Добери асоціації до слова « відпочинок»: Сон, море, літо, робота,природа, подорожі, диван, телебачення, неділя, пікнік, спорт, друзі, самотність, ігри, книга. ( додайте свої асоціації)
 8. 8. Результати опитування: 1.Чи залежить, на вашу думку, вибір відпочинку від віку людини? “Так” – 36 учасників “Ні” – 4 учасника Більшість анкетованих вважають, що вибір відпочинку залежить від віку людини. Молодь, людина середнього віку обирають переважно активний або комбінований відпочинок (спорт, подорожі, спілкування з друзями, музика), а для людини похилого віку більш приємними є телебачення, сон, самотність). Відповідь «ні» дали молоді люди віком до 22 років. Певно, вони вважають, що і в старості будуть бадьорими, гнучкими і здатними до активного відпочинку.
 9. 9. Чи залежить відпочинок від місця проживання ( місто – село), від пори року ? “так” – 34 “ні”- 6 Мешканці міста мають більше можливостей для організації як пасивного (відвідування театрів, музеїв) , так і активного відпочинку ( спортивні секції, екскурсії). В сільській місцевості людина має менше можливостей для активного відпочинку. Після роботи та виконання повсякденних обов’язкі ( домашнє господарство, город) обирають пасивний відпочинок ( телебачення, спілкування з друзями і близькими, книги).
 10. 10. ТАК - 34 НІ - 6
 11. 11. 2.Який вид відпочинку частіше обираєте ви? ( активний, пасивний) 31 – активний 9 - пасивний Активний відпочинок обирає молодь, люди середнього та похилого віку. Основними видами активного відпочинку назвали спорт, подорожі, відпочинок на природі, робота на присадибній ділянці, спілкування з рідними і друзями, рибальство. Пасивний відпочинок обрали люди з хронічними захворюваннями, тому що дуже швидко втомлюються.
 12. 12. 3. Якому відпочинку віддаєте перевагу: колективному чи самотньому? 30 – колективний ( сім’я, друзі) 10 – самотній ( перегляд телепередач і кіно, книги, музика, соціальні мережі, комп’ютерні ігри). Серед тих, хто обрав телевізор, як вид відпочинку переважають жінки похилого віку, «фанатки» мелодрам і серіалів ( 6 учасниць анкетування).
 13. 13. А тих, хто може провести майже добу за комп’ютером , в нашому списку – 4 ( тривожний симптом).
 14. 14. Особисто я люблю відпочивати активно: спілкуюсь з друзями, часто подорожую. Справжнім дарунком для мене став відпочинок в дитячому таборі «Артек- Буковель» - нові друзі, розваги і конкурси, чарівна природа – дали наснагу і запас енергії на цілий рік. А спогадів про ті чудові дні вистачить на все життя.
 15. 15. 4. Чи впливає професія, вид занять на вибір відпочинку? «так» - 36 90% відсотків учасників анкетування визнали, що по - різному відпочивають після виконаної роботи. Після виснажливої фізичної праці ( механізатори – 4, продавець – 1, шахтарі- 3, водії – 5) обирають переважно пасивний відпочинок для відновлення сил і працездатності. Це перегляд телепередач, читання книг і сон. Ті, хто «працює головою» після роботи з задоволенням «відпочивають» на городі чи присадибній ділянці.
 16. 16. 5.Добери асоціації до слова « відпочинок»: Сон, море, літо, робота, природа, подорожі, диван, телебачення, неділя, пікнік, спорт, друзі, самотність, ігри, книга. Обрані слова підтверджують попередні відповіді про те, що більшість обирає активний відпочинок. Але стривожило те, що 5 анкетованих обрали слово «робота», визначивши, що і після трудового дня продовжують відпочивати працюючи. Троє з них – вчителі.
 17. 17. Слід визначити, що додаткове навантаження на організм, яке ненавмисно ми самі собі створюємо, сигналізує відповідною реакцією - перевтомою. Перевтома виникає й накопичується непомітно, тому дуже важливо вчасно її виявити та попередити. На перший погляд, досить нешкідливий фізіологічний стан організму, який навіть і захворюванням назвати важко, є надзвичайно небезпечним для організму людини. Він виникає в результаті надмірної активної діяльності та проявляється тимчасовим зниженням працездатності. Тому не слід переоцінювати свої фізичні й розумові можливості - зробити все й одразу ще нікому не вдавалось, а ось дати організму час відпочити, набратися сил і поповнити резерви енергії - те, чого йому, як правило, не вистачає.
 18. 18. Американський комерсант Джон Ванамейкер вважав, що люди, які не можуть знайти час для відпочинку, рано чи пізно будуть змушені знайти час для хвороби. Тож бажаю всім любити себе , відпочивати активно і з задоволенням і бути здоровими.

×