Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Рекомендации батькам гіперактивної дитини

422 views

Published on

Рекомендації батькам, які виховують гіперактивну дитину Л.М.Патенко

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Рекомендации батькам гіперактивної дитини

  1. 1. Рекомендації батькам, які виховують гіперактивну дитину
  2. 2. 1.Приймайте дитину таким, який він є. 2.Не прагніть керувати дитиною за допомогою крику і сили. 3.Пам`ятайте: гіперактивні діти легко збудливі. 4.Уважно віднесіться до режиму дня: психіка дитини потребує повноцінного відпочинку. 5.Постарайтеся, щоб малюнок якомога менше дивився телевізор. 6.Постарайтеся навчити вашого непосидька заздалегідь аналізувати (на скільки це може дитина), які «акробатичні етюди» йому «по плечу», а які для нього небезпечні. Адже якщо мамині руки завжди поруч, можна, наприклад, спокійно залізти на сходи, а на самому верху розтиснути пальчики: мама все одно підхопить. Але що буде, якщо одного дня мама не вчасно відвернеться 7.Зміритеся з розбитими колінами. 8.Реагуйте на дії дитини відразу. 9.Реагуйти завжди або як можна частіше.
  3. 3. 10.Ваша реакція має бути досить сильною та значущою. 11.Не тільки карайте, але і заохочуйте. 12.Дійте, а не базікайте. 13.Будьте послідовні. 14.Продумайте заздалегідь проблемні ситуації. 15.Не забувайте про те, що якість аспекти в поведінці дитини обумовлені його станом. 16. Не вважайте проблеми своєї дитини своїми особистими проблемами. 17.Будьте поблажливі.
  4. 4. Молодші діти: Коли друзі приходять пограти Плануйте перше відвідування коротким (близько години). Поступово збільшуйте час наступних візитів. До приходу друга обговоріть з вашою дитиною, чим вони можуть займатися разом. Якщо ваша дитина не хоче, щоб чіпали які-небудь його іграшки, то ці іграшки краще прибрати. Обговоріть правила прийому друзів: що вони можуть і чого не можуть робити. Навчіть дитину правилам поведінки по відношенню до гостя: «Дозволь гостю вибрати перше заняття», «Грайте по черзі».
  5. 5. Старші діти: Підтримуйте тісні взаємини з вашим підлітком Завжди знайте друзів своєї дитини. Запрошуйте їх до себе додому. Не дозволяйте своїй дитині бувати в товаристві однолітків, яких ви не знаєте або яким не довіряєте. Представтесь батькам друзів вашої дитини. Можливо, вони теж турбуються про свого підлітка, і ви можете допомогти один одному підтримкою. Ви не можете постійно бути вдома, тому познайомтесь з сусідами і попросіть їх повідомляти вас про будь-яку проблему, яка може статися у вас вдома. Будьте непередбачувані у своєму власному графіку. Іноді приходьте додому раніше звичайного. Не дозволяйте своєму підлітку піти до когось, кого ви підозрюєте в споживанні алкоголю або наркотиків. Підтримуйте зв`язок з учителями вашої дитини, щоб бути упевненими в тому, що шкільні справи дитини в порядку і що учителі не помічали проблем.
  6. 6. Постарайтесь завжди бути дома до тієї години, коли дитина зобов`язана повернутися додому. Не засинайте і не вимикайте світло до його приходу. Завжди обіймайте свою дитину, коли він приходить додому. Будьте уважні до будь-яких залишків запаху марихуани, алкоголю або сигаретного диму. Будьте також уважні до запахів одеколону і жувальної гумки, які часто використовуються, щоб постаратися приховати інші запахи. Якщо ваша дитина після повернення від друзів йде відразу у свою кімнату, прослідуйте за ним і заведіть з ним розмову. Спостерігайте за його поведінкою, мовою, рівновагою і координацією рухів. Не допускайте, щоб дитина не дозволяла вам зайти у свою кімнату. Батьки можуть шанувати приватне життя підлітка, проте мають право увійти до його кімнати, коли вони турбуються про нього. Звертайте увагу на мову вашої дитини. Наркоманія приносить з собою особливу культуру і лексику. Важливо, щоб батьки знали ту мову, яку використовують підлітки, кажучи про наркотики. Час від часу з`являються нові слова, які ви не розумієте, попросіть його пояснити значення цих слів.
  7. 7. •Авторский шаблон учителя начальных классов МКОУ СОШ № 256 ГО ЗАТО г.Фокино Приморского края Лукяненко Э.А. http://s002.radikal.ru/i198/1001/01/231cce955ae4.png- виньетка Картинки: сайт best4school.ru

×