Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Рекомендації педагогам щодо навчання та виховання гіперактивної дитини

450 views

Published on

Рекомендації педагогам щодо навчання та виховання гіперактивної дитини

Рекомендації педагогам щодо навчання та виховання гіперактивної дитини

Л.М.Патенко

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Рекомендації педагогам щодо навчання та виховання гіперактивної дитини

  1. 1. В.о. завідувача районної ПМПК Патенко Л.М. 2015р.
  2. 2. Як працювати в класі з дітьми з синдромом гіперактивності та дефіцитом уваги (СГДУ) 1.Посадіть дитину попереду в центрі класу. Так увага учня буде більше спрямована на учителя, і дитина зможе краще бачити і чути його. 2. Використовуйте якомога більше наочних засобів навчання. Візуальний метод корисний для всіх учнів, він дозволяє краще сконцентрувати увагу всіх дітей: і з труднощами, і без них. Наочні засоби цікавіші за лекцію, і учителеві буде легше викласти матеріал зосередженим учням. 3.Завжди закривайте класні двері. Чим менше стороннього шуму чують діти з СГДУ, тим легше їм зосередити свою увагу на учителеві.
  3. 3. 4. Уважно прочитайте інформацію про СГДУ учня. 5. Не ставтесь до дитини як до іншого і незвичайного. Слід давати йому ті ж завдання, що і іншим учням: учбові, практичні і громадські. Створіть атмосферу «рівного серед рівних». Поясніть батькам, що потрібно звернути особливу увагу на виконання домашніх завдань. 6. Робота віч-на-віч з дитиною, наскільки це можливо, допоможе обом сторонам: учителеві – зрозуміти проблеми дитини, учневі – відчути, що учителеві важливо, щоб він досяг успіху. Це буде нелегко для обох сторін, але варто спробувати. 7. Діти мають право на шановливе і ввічливе звертання. Вони на самі захотіли жити з СГДУ або труднощами у навчання – так само, як і діти, що носять окуляри. 8. Якщо дитина втрачає увагу і починає заважати, самий час дати йому читати вголос частину учбового параграфа або завдання. 9. Допомагайте дітям знаходити в учбовому матеріалі ключові слова і виділяти їх яскравими фломастерами.
  4. 4. 10. Більше заохочуйте дитину. Негативні оцінки створюють атмосферу невдач і тільки посилюють проблемну поведінку. 11. Створіть список правил, які учні повинні виконувати. Сформулюйте список в позитивній формі: що потрібно робити, а чого робити не слід. Упевніться, що діти знають, якої поведінки від них чекають. 12. Заохочуйте роботу в групах, що міняються і взаємодіють між учнями. Взаємодопомога і відчуття спільності в класі створить спокійнішу і терплячу атмосферу з боку дітей. 13. Завжди записуйте на дошці вказівки по виконанню завдань. Залишайте вказівки на дошці до закінчення завдань. Є учні , які не можуть самостійно записати або запам`ятати усні вказівки. 14.Повісте в класі календар і відмічайте в ньому важливі дати, терміни, цілі. Спонукайте учнів вести свій календар і відмічати в ньому те ж, що і в класному календарі. 15.Зв`язуйтесь з батьками для передачі позитивних оцінок. Створіть разом з батьками систему, яка підтримає учня і послужить просуванню загальних цілей. Картинки: сайт boombob.ru

×