Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Вимоги до бібліотечних медіауроків

673 views

Published on

Методичні вимоги до бібліотечних медіауроків у корпоративному проекті "Основи медіаосвіти: бібліотечний модуль"

Published in: Education
 • Be the first to comment

Вимоги до бібліотечних медіауроків

 1. 1. Вимоги до розробки та проведення медіауроків. Алгоритм обговорення та доступу для використання Методичні рекомендації Наталія Попова, заступник директора з наукової роботи КЗ «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради
 2. 2. Вимоги до уроків • Повне розкриття теми у відповідності із сучасними освітніми вимогами (графа 1 та 2 «Орієнтовної програми бібліотечних уроків / медіа-уроків для учнів … класу»)
 3. 3. Вимоги до уроків • Оригінальна форма проведення (переважно ігрова): уроки-ігри (в т. ч. ситуаційні, рольові, імітаційні, моделювання), інтегровані уроки, уроки-екскурсії, уроки-квести, - віртуальні мандрівки, - експедиції, уроки-свята, -конкурси, -турніри (підсумкові)
 4. 4. Вимоги до уроків • Максимальна насиченість уроків, що розробляються, медіа компонентами - у відповідності з віковим рівнем сприйняття та розуміння дітей: - відео: буктрейлери, уривки із мультфільмів, кінофільмів, відеоінтерв’ю, відео вікторини; - презентації PowerPoint з анімаціями; - флеш-анімації: навчальні веб-ігри, пазли; - елементи веб-уроків
 5. 5. Вимоги до уроків • В кожному уроці повинні бути включені інтерактивні компоненти, – з метою мотивації дітей до засвоєння навчального матеріалу.
 6. 6. Вимоги до уроків • Додаткові матеріали для кращого освоєння дітьми інформації за темою (список книг, публікацій, корисних вебпосилань на текстові, відео і т. д. ресурси)
 7. 7. Вимоги до уроків • Кожен з уроків повинен давати дітям знання про нові поняття, терміни, пов’язані з бібліотечним орієнтуванням, інформаційним пошуком тощо.
 8. 8. Вимоги до уроків • Обов’язковий компонент кожного уроку – висновки щодо вивченої на уроці теми (підсумки уроку), закріплення вивченого матеріалу через запитання-відповіді (рефлексія), інтерактив, тести (контроль та коригування отриманих знань) та пояснення домашнього завдання. • Домашні завдання – обов’язкові до кожного уроку – повинні також бути побудовані таким чином, щоб сприймалися дітьми як продовження гри.
 9. 9. Вимоги до уроків Кожен урок має містити кілька адресних рівнів: • Для дітей: основний урок; завдання, які виконуються на уроці; домашні завдання; завдання підвищеної складності. Матеріали та рекомендації для самостійного освоєння теми. • Для батьків: поради до спільної роботи з дітьми над освоєнням додаткованого рекомендованого матеріалу, виконання домашнього завдання. • Для бібліотекарів / вчителів: (поради з педагогічної майстерності / методичні поради щодо організації заняття – теоретичної, практичної, ігрової частини; додаткові ресурси для підготовки уроку, поглибленого ознайомлення з темою у процесі підготовки до уроку). Всі названі вимоги закріплені у тристоронньому договорі співорганізаторів проекту та опубліковані: http://www.library.kherson.ua/lw/?p=1063#more-1063
 10. 10. Усі створені в рамках роботи за проектоми розробки (сценарії уроків, медійні додатки, вебкомпоненти, інтерактивні завдання та завдання для самостійної роботи учнів – домашні завдання) будуть публікуватися для обговорення та апробації на визначеній веб-платформі. На даний час: http://www.library.kherson.ua/lw/?cat=102 Буде сформовано експертну комісію, завдання якої аналіз, оцінка та рекомендація до використання на практиці розробок учасників проекту. Схвалені експертною комісією розробки публікуються у відкритому доступі – безпосередньо на веб-платформі проекту або як посилання на публікацію у відповідному розділі на веб-проекті бібліотеки-учасниці.
 11. 11. Розробка уроку За графіком Захист-презентація у динамічній групі За планом динамічної групи Передача для розміщення на сторінці обговорення Внесення змін, доопрацювання Передача експертній групі Ухвалення рішення про опублікування та впровадження у практику Опублікування уроку на платформі проекту та у власних веб-проектах бібліотеки-автора – для спільного використання У триденний термін Вільний доступ, обов’язкове використання, поширення!
 12. 12. Запитання? Дякую за увагу!

×