Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

0

Share

Download to read offline

презентация2

Download to read offline

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to like this

презентация2

 1. 1.   Презентація на тему: "АнріМатіс - яскравийпредставникживопису авангарду"      Київ – 2010   Виконала: студентка 24 груписпеціальності: "Культурологія"Інститутуфілософськоїосвітиі наукиНПУ ім. М.П. ДрагомановаХлапонінаАнастасія
 2. 2. План Життя АнріМатіса до того, як він став художником. Навчання Матіса живопису. Становлення Матіса як художника і його творчий метод. Нотатки Живописця 1908 Висновок Таблиця Діаграма Відео Список джерел
 3. 3. “Автопортрет” АнріМатіс (HenriMatisse) (1869-1954)
 4. 4. 1. Життя АнріМатіса до того, як він став художником. Видатний французький художник, народився 31 грудня 1869 в Ле-Като на півночі Франції. Вінбув старшим сином у родиніЕміляМатісаіАнниЖерар. Йогодитячі роки пройшли в сусідньомумістечкуБоен-ан-Вермандуа, де йогобатько, торговець зерном, мав лавку. Матизахоплюваласярозписомкераміки.
 5. 5. В 1882-1887 роках Анрінавчався в середнійшколі, а післянеї, навчався в ліцеїHenri-Martin. У 1887р.він поїхаввивчатиюриспруденцію до Школиюридичних наук. У серпні, 1888 року післязакінченнянавчання, 18-річний Анріотримав право працювати за цієюспеціальністю. Вінповертається до маленького містечкаСен-Кантенівлаштовуєтьсяпрацювати клерком у присяжного повіреного.
 6. 6. 2.Навчання Матіса живопису. У 1891 роціАнрізновуприїхав до Парижа. Він вступив до АкадеміїЖюліана, де навчався у Бугро - майстра салонного мистецтва. У 1893 роцівінперейшов до Школивитонченогомистецтва, де займався в майстерні Гюстава Моро. Анрікопіював твори старихфранцузькихіголландськихмайстрів. Там вінпознайомивсязюним Альбером Маркі Жоржем Руо, а такожзКамуеном, Мангеном та бельгійським художником Евенепулом.
 7. 7. У 1896 роціМатісвиставляєчотирикартини в СалоніНаціональноготовариствавитонченихмистецтв і незабаромобирається членом-кореспондентомцьоготовариства. Картина «Читає» булапридбана державою для резиденції президента Франції В. Рамбуйє. У ці роки, французькапублікавжезмириласязімпресіонізмом. Навітьсаміконсервативні критики прийнялицейплин, як даність.Початківці художники прагнулинаслідуватинедавнім «бунтарям» Моне, Сислею, Піссаро, Мане, Морізо, Ренуару. Матістакожкопіювавїх манеру письма. З 1890 по 1902 вінщорічностворювавкілька картин, близьких за духом імпресіоністам. Такінатюрморти «Пляшкашідама» (1896), «Десерт» (1897), «Фруктиікавник» (1898), «Посуд іфрукти» (1901).
 8. 8. “Танець”
 9. 9. “Жінка в шляпі”
 10. 10. 3. Становлення Матіса як художника і його творчий метод. Пошукибезпосередньоїпередачівідчуттів за допомогоюінтенсивногокольору, спрощеногомалюнкаіплощинногозображеннявідбилися в творах, поданих ним на виставці «диких» (фовістів) на ОсінньомуСалоні 1905 року. Крім того, Матісвипробувавсильнийвпливтворівісламськогомистецтва, показаних на виставці в Мюнхені. Під впливом пізнього імпресіоніста Поля Сіньяка, який у 1904 відвідав Матіса в Сен-Тропе, з-під пензля Матіса з'явився перший шедевр - «Розкіш, спокій і насолода» (1904/1905). Досить скоро Матісвідмовивсявідвикористаннятехнікипуантилізму (техніка, при якійзображення наноситься невеликими точками з чистихнезмішаніфарб) на користь широких, енергійнихштрихів.
 11. 11. Коли в 1905 вінвиставивсвоїроботи в паризькому «Осінньомусалоні» разом зіншими художниками, середякихбули, зокрема, Андре Дерен іМоріс де Вламінк, їхрізкі, енергійніфарби буквально вразилипубліку, і один зкритиків дав художникам іронічнепрізвисько « Fauws »(« дикі »).
 12. 12. “Червона кімната”
 13. 13. “Урок музики”
 14. 14. Підвраженнямпоїздки в Алжир у 1906 Матісзахопивсялінійними орнаментами мусульманського Сходу в стилі арабесок (наприклад, «Накритийстіл - червонагармонія», 1908). Йогоуявлення про монументальне, декоративнемистецтвознайшловищу форму відображення в двох великих настінних картинах, написаних в будинкуросійськогоколекціонераСергіяЩукіна: «Танець» (1909/1910) і «Музика» (1910) - на обохзображенічервонітіла. Результатом двохподорожей до Марокко (1911-1913) стала появаяскравих, щовипромінюютьсвітлоландшафтівіфігурнихкомпозицій, фарбиякихрізкоконтрастують один з одним (наприклад, «Бербер», 1913).
 15. 15. “Майстерня художника”
 16. 16. “Червоні рибки”
 17. 17. У картинах, створенихміж 1914 і 1916, Матісзводивформи до основнихгеометричнихфігур.Двізими, проведені художником у Марокко (1912 і 1913), збагатилийогознаннямсхіднихмотивів, а довгежиття на Рив'єрісприялорозвиткуяскравоїпалітри. На відмінувідсучасногойомукубізму, творчістьМатісагрунтувалося на скрупульозномувивченнінатури і законівживопису. Його полотна, щозображуютьжіночіфігури, натюрморти та пейзажі, можутьздатисянезначними по темі, однакє результатом довгоговивченняприродних форм та їхсміливогоспрощення.
 18. 18. “Голуба оголена”
 19. 19. “Одаліски”
 20. 20. “Одаліска в червоних шароварах”
 21. 21. Матісувдавалосягармонійновисловлюватибезпосереднєемоційневідчуттядійсності в самійсуворійхудожнійформі. Прекрасний художник, Матісбувпереважно колористом, якийдобивсяефектуузгодженогозвучання в композиціїбагатьохінтенсивнихкольорів. Поряд з мальовничимитворамивідомійогоблискучімалюнки, гравюри, скульптури, малюнкина тканинах. Однією з великих робіт художника стали оформлення та вітражідомініканської Капели чоток у Вансі (1951).
 22. 22. ПіслявійниМатіспровів зиму в Ніцці, а в 1921 переселивсятуди остаточно. Розслаблююча атмосфера ПівденноїФранціїнадихнулайого на створенняпрекрасноїсерії «Одаліски» - у нійвінзобразиводягнених в екзотичнівбранняжінок на декоративному тлі. У Ніццівін написав безлічінтер'єрів, у якихвнутрішній і зовнішній простор незміннорозділеніміж собою - балконом, поручнями і т. п. При цьому художник вдавався до синтезу природних і орнаментальнихузорів і фарб. У 1930 американецьЕлбертБарнз, відомийколекціонерробітМатіса, замовивнастіннудекорацію для свого приватного музею.
 23. 23. “Оголена спина”
 24. 24. “Вікно”
 25. 25. При створенні «Танцю» (1933/1934) Матісвпершезастосувавкольоровийпапір, з якоговирізавпотрібніформи. У середині 30-х у своїхчисленних роботах маслом і книжковихілюстраціяхМатісрозсувавкордони картин - формийшли в простір за рамкою. Прикладом можутьслужити «Музика» (1939) і «Румунська блуза» (1940).
 26. 26. У 1941 Матісперенісважкуоперацію на кишечнику. Погіршення стану здоров'язмусилойогоспроститисвій стиль. Щобзберегтисили, вінрозробивтехнікускладаннязображення з обрізківпаперу (так званіPapiersdecoupes), яка давала йомуможливістьдомогтисядовгоочікуваного синтезу малюнка і кольору. У 1943 він почав серіюілюстрацій до книги «Джаз» ізрозфарбованихгуашшюобрізків (закінчена в 1947). У 1944-му його дружина і дочка булизаарештовані гестапо за участь у діяльності Опору.
 27. 27. У період 1946-1948 фарбинаписанихМатісомінтер'єрівзнову стали вкрайнасиченими: такійогороботи, як «Червонийінтер'єр, натюрморт на синьомустолі» (1947) і «Єгипетськазавіса» (1948), побудовані на контрастіміжсвітлом і темрявою, а такожміжвнутрішнім і зовнішнім просторами. Наприкінці 40-х Матісстворюваввітражі для Вансе, яка буласпроектована і побудована на йогогроші.
 28. 28. “Портрет Лідії Дилекторської”
 29. 29. У 1954 р. художник помер у СіміезепідНіццою у віці 84 років.
 30. 30. 4. НОТАТКИ Живописця 1908 Я відчуваю дуже тісний зв'язок своїх останніх робіт з попередніми. Але сьогодні я думаю не зовсім те, що думав вчора. Вірніше, сутність моїх думок не змінилася, але вони розвивалися, а разом з ними розвивалися і мої засоби вираження. Я не відмовляюся ні від однієї зі своїх картин, але серед них немає жодної, яку я зараз не зробив би по-іншому. Я прагну все до тієї ж мети, але йду до неї іншою дорогою.
 31. 31. Для мене найважливіше - виразність. Виразність для мене полягає не в пристрасті, яка раптом осяє лице або проявиться в бурхливому русі. Вона в усьому ладі моєї картини, і місце, займане предметами, проміжки між ними, їх відносини - ось що має значення. Композиція - це вміння декоративно розподілити різні елементи картини, щоб висловити свої почуття.
 32. 32. “Площа в СенТропе”
 33. 33. “Портрет дружини художника”
 34. 34. Кожна частина картини грає свою роль, головну або другорядну. Все те, що не потрібно в картині, шкодить їй. У творі має бути гармонія всіх частин; зайва подробиця може зайняти в розумі глядача місце чогось істотного.
 35. 35. Я хочу досягти тієї інтенсивності відчуттів, яка потрібна для створення картини. Я міг би задовольнитися твором, написаним за один сеанс, але потім він би мені набрид, і я бажав би його ще допрацювати - тоді пізніше я впізнаю в ньому один з станів свого духу.
 36. 36. У свій час я не вішав своїх картин на стіну, тому що вони нагадували мені моменти підвищеного збудження, і мені неприємно було дивитися на них, коли я бував спокійний. Тепер я намагаюся внести в картини спокій і працюю над ними до тих пір, поки мені це не вдається.
 37. 37. “Сукня”
 38. 38. “Жінка в білому”
 39. 39. Основне завдання кольору - служити виразності. Я кладу фарбу на полотно, не маючи ніякої упередженої ідеї. Я сприймаю експресивну сторону кольору чисто інтуїтивно. Я вибираю кольори не за якою-небудь науковою теорією, але за відчуттям, спостереженням і досвідом.
 40. 40. “Циганка”
 41. 41. “За столом”
 42. 42. Я мрію про урівноважене мистецтво, повне чистоти і спокою, мистецтво без суєтних і неспокійних сюжетів, мистецтво, яке могло б дати відпочинок розуму інтелектуального працівника, ділової людини, літератора, подібно до того як зручне крісло дає відпочинок фізично втомленому тілу.
 43. 43. “Біля вікна”
 44. 44. “Жінка в шляпі з квітами”
 45. 45. Треба вміти знаходити радість у всьому: в небі, в деревах, у квітах. Квіти цвітуть всюди для всіх, хто тільки хоче їх бачити.
 46. 46. Висновок Світ Матіса- це світ танців і пасторалей, музики і музичних інструментів, красивих ваз, соковитих плодів і оранжерейних рослин, різноманітних судин, килимів і строкатих тканин, бронзових статуеток і нескінченних видів з вікна (улюблений мотив художника). Стиль його відрізняється гнучкістю ліній, то переривчастих, то округлих, що передають різноманітні силуети і обриси, чітко ритмізуючих його строго продумані, більшою частиною урівноважені композиції.
 47. 47. Лаконізм рафінованих художніх засобів, колористичних гармоній, поєднують то яскраві контрастні співзвуччя, то рівновагу локальних великих плям і мас кольору, служать головній меті художника - передати насолоду від чуттєвої краси зовнішніх форм.  
 48. 48. АнріМатіс – яскравий представник живопису доби авангарду. Він намагався донести глядачеві своє ставлення до життя, яке зображав у своїх картинах. Його мистецтво – це радість, радість життя, виражена у яскравих кольорах, непередбачуваних колористичних гармоніях, площинному зображенні фігур.
 49. 49. “Радість життя”
 50. 50. Відео
 51. 51. Список джерел http://100v.com.ua/uk/Anri-Emil-Benua-Matiss-person http://www.art-spb.ru/artspb80.html http://www.if-art.com/pgallery/per/hmatisse/1.html http://smallbay.narod.ru/matisse.html http://ru.wikipedia.org/wiki/Матисс

Views

Total views

606

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

4

Actions

Downloads

5

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×