Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Relacje inwestorskie w IPO

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 32 Ad

Relacje inwestorskie w IPO

Download to read offline

Prezentacja na temat znaczenia relacji inwestorskich na etapie przygotowań do IPO.
Prezentacja przedstawiona przez Piotra Biernackiego, partnera NOBILI, podczas konferencji Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych dla potencjalnych debiutantów 6 listopada 2013 r.

Prezentacja na temat znaczenia relacji inwestorskich na etapie przygotowań do IPO.
Prezentacja przedstawiona przez Piotra Biernackiego, partnera NOBILI, podczas konferencji Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych dla potencjalnych debiutantów 6 listopada 2013 r.

Advertisement
Advertisement

More Related Content

Similar to Relacje inwestorskie w IPO (20)

Advertisement

Relacje inwestorskie w IPO

 1. 1. Jak prowadzić IR, żeby pozyskać inwestorów w IPO? Warszawa, 6 listopada 2013 Piotr Biernacki
 2. 2. #relacje inwestorskie# #strategia# #presentation design# CEO @
 3. 3. 3 Agenda Doradca IR w konsorcjum doradców w procesie IPO# Cele prowadzenia IR! Jak zbudować wizerunek spółki przed IPO?! Grupy odbiorców komunikacji! Ile czasu zajmuje zbudowanie wizerunku spółki?
 4. 4. Doradca
 podatkowy Audytor Agencja kreatywna Dom maklerski Doradca
 finansowy Doradca prawny Doradca IR Doradca branżowy
 5. 5. 5 Doradca IR 1 2 3 Edukuje otoczenie na temat pozycji rynkowej spółki
 i jej modelu biznesowego! Dba o wzrost i utrzymanie zainteresowania rynku spółką Prowadzi komunikację z inwestorami! Dba o niezależne pokrycie analityczne sell-side Zarządza oczekiwaniami inwestorów! Identyfikuje czynniki, które mogą wpłynąć na biznes spółki i przygotowuje ją na ich wystąpienie (gotowość kryzysowa)
 6. 6. Największe ryzyko
 7. 7. Pożądany wizerunek na rynku kapitałowym Zarządzanie oczekiwaniami inwestorów Wsparcie liderów opinii Popyt na akcje
 8. 8. 89%
 9. 9. 89% inwestorów instytucjonalnych uważa, że jednym z najważniejszych czynników przy ocenie spółki jest jakość zarządu wyniki finansowe są wymieniane wśród najważniejszych czynników przez 69% inwestorów
 10. 10. Szukamy spółek:! których biznes rozumiemy# mających dobre perspektywy rozwoju# kierowanych przez zdolnych i godnych zaufania ludzi# rozsądnie wycenianych Warren Buffett, prezes zarządu Berkshire Hathaway
 11. 11. Equity Story Trzymająca w napięciu opowieść o bohaterach, którzy przeżywają przygody w określonym świecie. Są wiarygodni, bo za każdym stoi historia jego wcześniejszych doświadczeń. Zmagają się z przeciwnikami, ale w końcu wygrywają, bo trzymają się ustalonego planu. ludzie strategia rynek historia wyniki
 12. 12. Biznes zrozumiały dla inwestora
 13. 13. Firma (...) powstała w 2001 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładaliśmy ją z myślą o kształtującej się w naszym kraju społeczności internetowej, przyświecała nam idea szybkiego i łatwego dostępu do poszukiwanych towarów lub usług za pośrednictwem sieci www.! Założenie to jest fundamentem naszej strategii i to właśnie na jego podstawie wypracowaliśmy szereg atutów. Przez te wszystkie lata naszej działalności zdobyliśmy wiele bezcennych doświadczeń, na których opieramy dzisiejsze nasze rozwiązania i dzięki którym z optymizmem patrzymy w przyszłość. (...)! Dzięki doświadczeniu mamy przyjemność zarządzać przedsięwzięciami, które już są rentowne, a wraz z ich dalszym rozwojem oczekujemy wzrostu satysfakcji zarówno Klientów jak i Akcjonariuszy.! Z powodzeniem prowadzimy kilkanaście przedsięwzięć internetowych, zaczynając od ecommerce na serwisach społecznościowych kończąc. Specjalizujemy się jednak głównie w handlu internetowym, który potrafimy obsłużyć na każdym polu - począwszy od zaprojektowania sklepu, poprzez jego obsługę, prowadzeniu kampanii reklamowych, a skończywszy na dostarczeniu zamówienia do klienta.! Zawsze do prowadzonych przez nas serwisów podchodzimy z pełnym profesjonalizmem. Przed rozpoczęciem pracy nad nowym sklepem analizujemy rynek, jego zapotrzebowania, cechy i możliwości tak aby wdrażany produkt miał nie tylko szanse zaistnieć na rynku - nasz produkt musi zajmować na nim najwyższe miejsca.
 14. 14. vs.
 15. 15. Stać się najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie,
 w której każdy może znaleźć i dostać wszystko, co chce kupić online Jeff Bezos, założyciel Amazon
 16. 16. Rozwijające się branże
 17. 17. vs.
 18. 18. Dwukrotnie więcej informacji
 o rynku niż o samej spółce
 19. 19. Korzystna wycena
 w stosunku do konkurencji
 20. 20. 25 Komunikacja pomiędzy grupami docelowymi Spółka Grupy pośrednie ! Dziennikarze Analitycy
 sell-side Aktywni inwestorzy indywidualni Inwestorzy instytucjonalni Pomagają nam w dotarciu do inwestorów Grupy docelowe:
 ! inwestorzy U nich wspieramy budowę popytu na akcje * Grubość linii oddaje szacunkową siłę wpływu komunikacyjnego pomiędzy stronami
 21. 21. Inwestorzy Mają po trzydzieści spółek# Są cyniczni# Wszystko już słyszeli# Szukają pretekstu, by powiedzieć „nie”
 22. 22. Najważniejsze finansowe czynniki,
 które biorą pod uwagę inwestorzy przy IPO 63% Zadłużenie
 do kapitału 59% Wzrost EPS 55% Wzrost sprzedaży
 23. 23. Najważniejsze pozafinansowe czynniki,
 które biorą pod uwagę inwestorzy przy IPO 90% 73% Wiarygodny
 i doświadczony
 zarząd Jakość strategii
 i jej realizacja 59% Siła marki
 i pozycja rynkowa
 24. 24. 29 Intensywność komunikacji w typowym IPO 100 75 50 25 0 24 18 12 6 0
 25. 25. 30 Komunikacja we właściwie prowadzonym IPO 100 75 50 25 0 24 18 12 6 IPO
 26. 26. Dziękuję! @piotrbiernacki www.drivingtrust.com slideshare.net/NOBILI © Piotr Biernacki! W prezentacji wykorzystane są materiały graficzne różnych autorów.! Żaden fragment tej prezentacji nie może być powielany lub wykorzystywany w żadnym celu bez zgody autora prezentacji, za wyjątkiem osobistego celu edukacyjnego uczestników konferencji „Seminarium dla potencjalnych debiutantów - rynek regulowany” Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych 6 listopada 2013.

×