Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak wystartować z nową marką w e-commerce?

170 views

Published on

Z prezentacji dowiesz się jak wystartować ze swoją marką w sprzedaży online. Prezentacja skierowana dla początkujących adeptów biznesu internetowego.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

Jak wystartować z nową marką w e-commerce?

 1. 1. Jak wystartować z nową marką w e-commerce?
 2. 2. O nas! Jesteśmy grupą ekspertów, która wspiera polskie marki z sektora e-commerce pod kątem rozwoju biznesu i sprzedaży. Analiza i spojrzenie firmy z zewnątrz daje obiektywne i świeże spojrzenie na marketing, sprzedaż, system IT i funkcjonowanie serwisu/sklepu internetowego. Umów się na krótką rozmowę i opowiedz o swoich potrzebach!
 3. 3. Co chcesz sprzedawać?
 4. 4. Na samym początku zdefiniuj sobie PRODUKT lub USŁUGĘ, który chcesz sprzedawać w swoim sklepie online. Od tego elementu zależy bowiem reszta działań kluczowych do osiągnięcia sukcesu.
 5. 5. Zrób RESEARCH, aby poznać swoją konkurencję. To jest Twoja najcenniejsza wiedza, nie pomijaj tego elementu!
 6. 6. Zbadaj następujące elementy swojej konkurencji: ➔ kanały sprzedaży ➔ system e-commerce ➔ przewagi konkurencyjne ➔ kanały dystrybucji ➔ profil klienta docelowego Może na tym etapie zobaczysz, że produkt, który wybrałeś może być trudny w sprzedaży lub konkurencja na rynku jest zbyt duża.
 7. 7. Zrób TEST sprzedaży. Wystaw swoje produkty lub usługi na marketplace np. Allegro i zrób kampanię w Google. Zobaczysz ilu potencjalnych klientów jest zainteresowanych Twoim produktami lub usługami.
 8. 8. Masz już pierwsze wnioski, opinie klientów, sprzedaż i bazę klientów. Czas wystartować ze swoim sklepem online! Nie buduj marki na Allegro… nie tędy droga. Buduj swoją markę w online!
 9. 9. Budowa marki w online
 10. 10. Marka to sposób, w jaki klient zapamiętuje Twój biznes!
 11. 11. Na początku musisz ogarnąć podstawy budowy silnej marki!
 12. 12. Produkt Musisz zbudować wartość dla klienta, aby postrzegał Twój produkt w taki sposób, w jaki sobie to zaplanowałeś. Klient musi postrzegać Wasz produkt jako coś wartościowego, co warto kupić.
 13. 13. Place Element ściśle powiązany z Promotion. Klient kupi w Waszym sklepie tylko wtedy, kiedy będziecie w miejscu, w którym zamierza kupić. Przykład: sprzedaż Waszym produktów w Google Shopping, Marketplace, Influence marketing, Adwords, Facebook ADS ...
 14. 14. Price Cena składa się z dwóch elementów: cena i wartość dla klienta. Cena w online nie musi być niższa, wystarczy tylko zbudować odpowiednią wartość dla klienta. Przykład: produkty Apple.
 15. 15. Promotion Klient będzie kupował w Waszym sklepie tylko wtedy, kiedy zbudujecie strategię marketingową, która odpowiadać będzie za promocję i budowę marki. Klient od Was nie kupi, jeśli nie będzie wiedział o Waszym istnieniu.
 16. 16. Wybór platformy sklepu internetowego
 17. 17. Ten etap jest bardzo ważny i wybór platformy będzie wpływał na rozwój Twojego biznesu i marki. Im bardziej specyficzny produkt w sprzedaży tym dostosowanie platformy jest bardziej dedykowane.
 18. 18. Oprogramowanie SAAS Sklep w abonamencie TO idealne rozwiązanie na początek, jeżeli Twój produkt nie jest specyficzny czy konfigurowalny. szybkie uruchomienie - niski koszt - duża liczba modułów - wszystko w ramach softu (grafika, hosting, support)
 19. 19. Oprogramowanie OpenSource Oprogramowanie darmowe, ale wymagające wiedzy w temacie programowania oraz front-endu. Jeżeli nie masz tych kompetencji to potrzebujesz wsparcia agencji - nie jest to już oprogramowanie darmowe. Dużo wtyczek - społeczność - możliwość rozbudowy - ciekawe szablony graficzne
 20. 20. Oprogramowanie Dedykowane Oprogramowanie dopasowane DO potrzeb klienta. Najdroższe rozwiązanie, które jednak pozwala osiągnąć zdecydowanie więcej. Wsparcie producenta oprogramowania jest dodatkowym atutem. Jeżeli Twój produkt wymaga konfiguratora lub specyficznego procesu, to w tym soft dedykowany może Ci pomóc. skalowalność - łatwa aktualizacja - optymalizacja pod UX - rozbudowane API
 21. 21. Marketing ...
 22. 22. … Dużo by tu pisać, to element kolejnej prezentacji, bądź z nami :)
 23. 23. Szukasz wsparcia, pomocy w sprzedaży online? Zapytaj ekspertów! tel: 797 944 708 email: kontakt@mindlow.pl www.mindlow.pl

×