Narkotyki prezentacja

7,598 views

Published on

0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
7,598
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
11
Actions
Shares
0
Downloads
54
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Narkotyki prezentacja

  1. 1. Narkomania to uzależnienie od środkówodurzających, psychoaktywnych,działających na układ nerwowy, i obieraniebodźców zewnętrznych przez człowieka.Istnieją dwa rodzaje uzależnień: psychiczne ifizyczne.
  2. 2. Uzależnienie fizyczne występuje po odstawieniunarkotyku lub zmniejszeniu jego dawki. Pojawia sięwtedy zespół abstynencyjny inaczej zwany głodemnarkotykowym. Stan głodu narkotykowegowygląda inaczej w czasie odstawiania różnychnarkotyków. Głównymi objawami są bóle głowy, kości,stawów, mięśni, uczucie zmęczenia, wymioty. Objawyte mijają po zażyciu kolejnej dawki narkotyku.
  3. 3. Uzależnienie psychiczne to stan w którym człowiek odczuwasilną psychiczną potrzebę odurzenia się narkotykiem. Przytym rodzaju uzależnienia nie występują żadne zmiany worganizmie.Narażona jest jedynie psychika.Większość narkotyków powoduje jednak uzależnieniezarówno psychiczne jak i fizyczne. Dodatkowo podczasdługotrwałego stosowania różnych substancji występujetak zwana tolerancja.Polega ona na tym, że człowiek uodparnia się na ichdziałanie i musi zażywać ich coraz więcej aby odczuwać tensam efekt.
  4. 4.  Heroina to biała, sypka i bezwonna substancjapółsyntetyczna. Pochodna morfiny. Zażywa się jąwciągając przez nos lub wstrzykując w żyły. Ma silnedziałanie przeciwbólowe, zwiotcza mięśnie oraz możepowodować euforię. Silnie uzależnia fizycznie ipsychicznie. Morfina jest głównym psychoaktywnym składnikiemopium. Jest to substancja stała o białym kolorze. Wmedycynie jest używana jako środek znieczulający.
  5. 5.  Kokaina to substancja pochodzenia naturalnego,produkowana z liści krasnodrzewa pospolitego.Najczęściej występuje w postaci proszku wciąganegonosem lub cracku który się pali. Powoduje krótkie, alemocne doznania narkotyczne, w postaci euforii,większej pewności siebie, a w większych dawkachhalucynacje. Uzależnia fizycznie i psychicznie. Amfetamina jako używka ma postać białego proszku.Głównymi efektami amfetaminy jest euforia,pobudzenie, brak potrzeby jedzenia i snu,przyśpieszona akcja serca.Kokaina wpostaci białegoproszku
  6. 6.  Marihuana jest to substancja produkowana zwysuszonych i lekko sfermentowanych kwiatostanówKonopi Canabis Sativa. Działa uspokajajająco,poprawia nastrój, zwiększa apetyt, rozluźnia mięśnie izmniejsza ciśnienie śródgałkowe. Uzależnia tylkopsychicznie. haszysz to żywica konopi uformowana w gródki.Efekty jak w przypadku stosowania marihuany, jednakdużo intensywniejsze.Marihuana

×