Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Porady Metrohouse: Jak wycenić mieszkanie do sprzedaży

908 views

Published on

Jak wycenić mieszkanie do sprzedaży?

Published in: Real Estate
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Porady Metrohouse: Jak wycenić mieszkanie do sprzedaży

  1. 1. Kilkadziesiąt tysięcy ofert nieruchomości w jednym miejscu: www.metrohouse.pl Rada 3: Zapytaj pośrednika Rada 1: Sprawdź ceny ofertowe Na serwisach nieruchomościowych wyszukaj mieszkań zbliżonych lokalizacją, standardem i specyfikacją techniczną do Twojej oferty. Pewnie nie znajdziesz dokładnie takiego samego mieszkania, ale będziesz mieć orientację, jak kształtują się wyjściowe ceny za podobny rodzaj mieszkań. Pamiętaj, że są to ceny ofertowe, część z nich nieosiągalna w obecnych warunkach (gdyby były dość atrakcyjne, ofert już by nie było w zestawieniu) więc jeśli chcesz, by Twoja oferta spotkała się z zainteresowaniem nabywców cena musi być ustalona na odpowiednio niższym poziomie. Rada 2: Skorzystaj z wyceniarek Aby ułatwić życie osobom wystawiającym swoje mieszkanie do sprzedaży z odsieczą przychodzą portale, które przygotowały różne rozwiązania technologiczne pomagające w szacunkowej wycenie mieszkania. Na przykład na stronie ceny.szybko.pl/ po wpisaniu parametrów oferty możesz otrzymać informację o zakresie cen ofertowych w danej okolicy. Wiedz jednak, że są to dane poglądowe przygotowane na bazie cen ofertowych, które zwykle są przynajmniej o kilka procent wyższe od cen widocznych w transakcjach. Wiarygodnym źródłem danych o cenach transakcyjnych są lokalni pośrednicy. Jeżeli korzystasz z usług agencji nieruchomości poproś swojego doradcę o przygotowanie wyceny nieruchomości w oparciu o przeprowadzone na rynku transakcje. W systemie Metrohouse mamy archiwum kilkudziesięciu tysięcy transakcji i każdy doradca ma możliwość wygenerowania dla klienta raportu o średnich cenach sprzedaży podobnych ofert oraz, co ważne – czasie sprzedaży. Wartości, jakie otrzymasz opierają Porady Metrohouse Jak dobrze wycenić mieszkanie do sprzedaży?
  2. 2. Kilkadziesiąt tysięcy ofert nieruchomości w jednym miejscu: www.metrohouse.pl Rada 4: Operat szacunkowy Rada 5: Poszukaj cen w prasie się na realnych cenach z aktów notarialnych. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma dwóch takich samych ofert, dlatego przekażemy Ci informację o zakresie cen, jaki jest najbardziej możliwy do osiągnięcia w obecnych warunkach rynkowych. Jeżeli zależy Ci na dokładnym określeniu wartości Twojego mieszkania, możesz skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego, który przygotuje Ci operat szacunkowy (koszt to ok. 300-500 zł). Można też zamówić nieco tańszą opinię o cenie, która też da orientację o tym, za ile sprzedawały się w ostatnim czasie podobne nieruchomości. Jeśli nadal szukasz informacji o tym, jak wycenić mieszkanie do sprzedaży proponujemy śledzenie dodatków branżowych, gdzie możesz uzyskać informację o cenach transakcyjnych. Takie informacje znajdziesz m.in. w poniedziałkowej Rzeczpospolitej i środowej Gazecie Wyborczej. Niestety publikacje cen dotyczą największych miast, przykładów transakcji nie jest też zbyt wiele, ale dane pozyskiwane od lokalnych pośredników dają gwarancję, że możesz zorientować się, ile realnie płaci się za mieszkanie w danej okolicy.

×