Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Vilnius – miestas šeimai
Vilniaus mieste išaugo darželių poreikis
• Skirtingai nuo kitų Lietuvos didesnių miestų Vilnius yra vienintelis ne tik
Lie...
Pagrindinė priežastis, kodėl taip staigiai
padidėjo vietų poreikis darželiuose:
• Tai Lietuvos Respublikos Seimas 2010-07-...
Statistika
• Vilniaus mieste yra 118 lopšelių-darželių, 7 darželiai, 15
darželių-mokyklų, 2 vaikų ugdymo centrai.
• Vilnia...
Savivaldybė bendradarbiauja ir palaiko
privačias iniciatyvas kurti ikimokyklines įstaigas
Iš viso Vilniuje veikia 55 priva...
Vilniuje nebus eilių darželiuose
2015 –2016 m. bus padaryta:
• Naujo darželio statybos konkursas ir statybų pradžia Bajorų...
Gyvenamųjų namų, vaikų darželių ir mokyklų
teritorijose įrengta ir suremontuota
521 vaikų žaidimų aikštelė
Vilnius – draug...
Vilniaus miesto savivaldybė subsidijuoja
darželius – 68 mln. lt per metus
Santariškėse atidarytas naujas darželis, Vilniuje sukurta 3,4 tūkstančio naujų vietų vaikams darželiuose
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Santariškėse atidarytas naujas darželis, Vilniuje sukurta 3,4 tūkstančio naujų vietų vaikams darželiuose

12,217 views

Published on

Santariškėse atidarytas naujas vaikų lopšelis-darželis. Tai – antrasis darželis Vilniuje, suplanuotas bei pastatytas jau nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu ir svarbi dalis Vilniaus miesto savivaldybės programoje, kuri numato užtikrinti visiems vaikams galimybę lankyti darželį.

Per paskutinius ketverius metus Vilniaus miesto savivaldybė mieste sukūrė 3400 naujų vietų vaikams darželiuose. Nors tai 15 proc. padidino bendrą vietų skaičių, to nepakanka, todėl sostinės savivaldybė yra numačiusi tolimesnę darželių plėtrą, taip pat ir skatinant privačių vaikų ugdymo įstaigų steigimą.

„Vilnius – vienintelis augantis miestas regione, į jį keliasi čia perspektyvą matantis jaunimas, kuria šeimas ir gimdo vaikus. Šis procesas mus džiugina, nes suteikia pagreičio miestui, tačiau jis yra ir iššūkis užtikrinti pakankamai vietų darželiuose. Tačiau mes jau esame parengę planą, kaip per kitą kadenciją šią problemą išspręsime, ir visi jauni tėvai savo darbo metu turės kur atvesti savo vaikus,“ – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Beveik 12 tūkst. m2 ploto pastate įsikūrusį naująjį Santariškių darželį galės lankyti apie 250 vaikų. Santariškių bendruomenė pasidžiaugė, jog statybos užbaigtos laiku, ir nors oficiali darbų pabaiga buvo numatyta tik 2015-ųjų vasarį, tačiau vaikai į darželį rinksis jau nuo sausio 12 dienos.

Moderniame, aukščiausią energetinio efektyvumo A klasę atitinkančiame pastate įrengtas geoterminis šildymas, investuota į inovatyvias technologijas, todėl jis bus šiltas ir naudos mažai energijos išteklių, vaikams bus užtikrintas kuo geriausias patalpų mikroklimatas.

„Grupes formavome ne pagal amžių, o skirstėme jas į lopšelinukus (nuo 1,5 iki 3 metų) ir darželinukus (nuo 3 iki 6 metų). Tai paprastesnė tvarka tėvams, o vaikams – tik geriau,“ - sako Santariškių vaikų lopšelio-darželio direktorė Aleksandra Remeikienė.

Kad naujas darželis atsirastų būtent Santariškėse, labai stengėsi šiame mikrorajone gyvenančių ir dirbančių iniciatyvių vilniečių bendruomenė, tačiau darželis buvo pastatytas tik Savivaldybės lėšomis (13,636 mln. Lt). Mokestis už vaiko išlaikymą šiame darželyje yra toks pats, kaip ir kituose sostinės valstybiniuose darželiuose.

Vien pernai Vilniaus savivaldybė įkūrė daugiau kaip 1300 naujų papildomų vietų ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Per 2015-2016 metus planuojama pastatyti ir įrengti dar 4 naujus darželius Vilniuje.

Published in: Economy & Finance
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Santariškėse atidarytas naujas darželis, Vilniuje sukurta 3,4 tūkstančio naujų vietų vaikams darželiuose

  1. 1. Vilnius – miestas šeimai
  2. 2. Vilniaus mieste išaugo darželių poreikis • Skirtingai nuo kitų Lietuvos didesnių miestų Vilnius yra vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir regione, kuriame didėja gyventojų skaičius. • Į Vilnių atvyksta daug jaunimo, jis kuria šeimas, gimsta vaikai. • Prieš keletą metų Vilniuje buvo fiksuojamas didžiausias gimstamumas nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikų. • 2011 m. įsigaliojo Seimo priimtas įstatymas, kuris sutrumpino motinystės atostogas – tai sukėlė staigų darželio vietų poreikio padidėjimą. Ypač daug vietų prireikė lopšelinukams. • Palyginimui: Nuo 2013 m. Vilniuje lopšelius lankė 3348 vaikai, nuo 2014 m. – 4674 lopšelinukai.
  3. 3. Pagrindinė priežastis, kodėl taip staigiai padidėjo vietų poreikis darželiuose: • Tai Lietuvos Respublikos Seimas 2010-07-02 Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą pakeitimai, kurie įsigaliojo nuo 2011-07-01. • Pataisų esmė – LR Seimas sutrumpino nėštumo ir gimdymo atostogų laiką bei sumažino išmokų dydžius : 7 straipsnis. 21 straipsnio 1, 3 ir 4 dalių pakeitimas „1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 100 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio, jeigu apdraustasis pasirenka gauti šią pašalpą, kol vaikui sueis vieni metai. Jeigu apdraustasis pasirenka gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, kol vaikui sueis dveji metai, šios pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 70 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 40 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.“ • Dauguma mamų nuo 2011 metų pasirenka nėštumo ir gimdymo atostogas, kol vaikui sueis vieneri metai ir po to grįžta į darbo rinką, o vaikus nori vesti į lopšelius. Taip atsirado didelis vietų poreikis lopšelių grupėse.
  4. 4. Statistika • Vilniaus mieste yra 118 lopšelių-darželių, 7 darželiai, 15 darželių-mokyklų, 2 vaikų ugdymo centrai. • Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko 28105 vaikai (2014 m. spalio 1 d. duomenys). • 2011-2014 m. Vilniuje papildomai sukurta apie 3400 naujų vietų vaikams darželiuose. • Palyginimui: 2009-2010 metais sukurta 460 naujų vietų.
  5. 5. Savivaldybė bendradarbiauja ir palaiko privačias iniciatyvas kurti ikimokyklines įstaigas Iš viso Vilniuje veikia 55 privačios ikimokyklinės ugdymo įstaigos, kurias lanko 3000 vaikų. Savivaldybė bendradarbiauja ir palaiko privačias iniciatyvas kurti ikimokyklines įstaigas, taip užtikrindama ilgalaikę plėtrą ir stabilumą. • 6 privatiems vaikų daželiams suteiktos patalpos pagal lengvatinės ilgalaikės nuomos sutartį. • 6 privatiems vaikų darželiams suteiktos patalpos pagal panaudos sutartį. • 1 privačiam vaikų darželiui perduota panaudai dalis pastato. • Naujo darželio statybai Antakalnyje suteikta užstatymo teisė VMS priklausančioje teritorijoje. • Visi privatūs darželiai atleisti nuo NT (nekilnojamojo turto mokesčio) • Gauna 4 valandų ikimokyklinio ugdymo krepšelį
  6. 6. Vilniuje nebus eilių darželiuose 2015 –2016 m. bus padaryta: • Naujo darželio statybos konkursas ir statybų pradžia Bajorų kalvų kvartale – 240 vietų; • Rekonstrukcija esamos mokyklos į darželį Viršuliškėse – 240 vietų; • Rekonstrukcija buvusios suaugusiųjų mokyklos į darželį ,,Ąžuolas’’ Žirmūnuose – 240 vietų; • Globos namų pertvarka į darželį „Žolynėlis“ Antaklanyje – 80 vietų; • Iškėlus muzikos mokyklą ,,Lyrą’’ į ,,Sietuvos’’ progimnaziją, darželyje ,,Aušrinė’’ Justiniškėse bus sukurta – 120 vietų; • Sapiegų parke (Vilniaus Tech. parkas) Antakalnyje bus įkurtas vaikų dienos centras – 50 vietų. Iš viso bus sukurta 970 vietų. Planuojami dar 2 nauji darželiai Balsiuose ir Pilaitėje. 2015 m. pradėsime projektavimo darbus.
  7. 7. Gyvenamųjų namų, vaikų darželių ir mokyklų teritorijose įrengta ir suremontuota 521 vaikų žaidimų aikštelė Vilnius – draugiškas miestas šeimai
  8. 8. Vilniaus miesto savivaldybė subsidijuoja darželius – 68 mln. lt per metus

×