Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Олена Андрієнко, (Publicis One), Людмила Кузьменко, (Publicis One), "Реклама 2017: що нового?"

299 views

Published on

Олена Андрієнко, Керівник юридичного відділу ДП «ССМ» (Publicis One), Людмила Кузьменко, Старший юридичний радник ДП «ССМ» (Publicis One)

Published in: Law
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Олена Андрієнко, (Publicis One), Людмила Кузьменко, (Publicis One), "Реклама 2017: що нового?"

 1. 1. Реклама 2017: що нового Людмила Кузьменко Олена Андрієнко Publicis One Листопад 2017
 2. 2. Зміст I.«Медичні» вироби II.Кредитування III.Побутова техніка IV.Заборонені особи V.Реклама в Інтернеті і що за неї буває VI.АМКУ: ціна 1 слова VII.І ще раз про знижки
 3. 3. І. «Медичні» вироби Новий Технічний регламент щодо медичних виробів затверджений постановою Кабінету Міністрів України N 753 від 2 жовтня 2013 р. і набув чинності 02 травня 2014 року. Старий Порядок державної реєстрації медичної техніки та виробів медичного призначення N 1497 від 9 листопада 2004 р. втратив чинність 01 липня 2015 року.
 4. 4. І. «Медичні» вироби. Визначення. «Медичний виріб - будь-які … вироби, що застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою …, призначені виробником для застосування з метою -забезпечення діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення перебігу хвороби пацієнта в разі захворювання, -діагностики, моніторингу, лікування, полегшення стану пацієнта в разі травми чи інвалідності або їх компенсації, -дослідження, заміни, видозмінювання або підтримування анатомії чи фізіологічного процесу, контролю процесу запліднення та основна передбачувана дія яких в організмі або на організм людини не досягається за допомогою фармакологічних, імунологічних або метаболічних засобів, але функціонуванню яких такі засоби можуть сприяти»
 5. 5. І. «Медичні» вироби? Запити до Держлікслужби України щодо відповідності певних категорій продукції критеріям медичного виробу визначеним новим Технічним регламентом: У відповідях Держлікслужба України із залученням ДП «Державний медичний центр сертифікації» МОЗ України зазначала, що дитячі підгузки та жіночі прокладки (щоденних та гігієнічних) не виконують функцій передбачених для медичних виробів і відносяться до гігієнічних виробів.
 6. 6. І. «Медичні» вироби. Чинність старих свідоцтв. План Заходів із застосування Технічного регламенту уточнив строки чинності свідоцтв про державну реєстрацію виробів медичного призначення, що були видані до набуття чинності Технічним регламентом: -строк дії свідоцтва про державну реєстрацію яких необмежений чи закінчується після 1 липня 2017 р. - починаючи з 1 липня 2017 р. -строк дії свідоцтва про державну реєстрацію яких закінчується до 1 липня 2017 року – починаючи з моменту закінчення строку дії свідоцтва про державну реєстрацію.
 7. 7. І. «Медичні» вироби. Як рекламуємо? З 1 липня 2017 року на рекламу дитячих підгузків та жіночих прокладок (щоденних та гігієнічних) не поширюються вимоги ст.21 закону України Про рекламу. Не можна розміщувати: -Надпис про шкоду самолікування -Титр про необхідність консультацію з лікарем
 8. 8. І. «Медичні» вироби. Як рекламуємо? Можемо використовувати: -зображення лікарів -порівняння з іншими підгузками, жіночими прокладками (враховуємо ст. 7 та ст. 151 закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції») -посилань на конкретні випадки вдалого застосування -рекомендацій медичних працівників, науковців, медичних закладів та організацій -спеціальних виявлення подяки, вдячності, листів -зображень і згадок імен популярних людей, героїв кіно-, теле- та анімаційних фільмів, авторитетних організацій
 9. 9. І. «Медичні» вироби Набуття чинності законом України "Про споживче кредитування» (№1734-VIII від 15.11.2016): Закон містить положення про набирання чинності через шість місяців з дня його опублікування. Закон України "Про споживче кредитування" був опублікований двічі: -вперше – 10 грудня 2016 частково (без додатку, який є його невід’ємною частиною); -другий раз – 20 грудня 2016 уже повністю.
 10. 10. ІІ. Кредитування: що не так? МЕРЕЖА ХХ І БАНК XY! Тільки у нас! Найвигідніші кредити – пенсіонерам! Без документів! 0%!* Всі до нас! *Плата за оформлення кредиту – лише ZZZ грн.
 11. 11. ІІ. Кредитування. Закон Закон "Про споживче кредитування» 15.11.2016 Споживчий кредит – грошові кошти, що надаються споживачу на придбання товарів (робіт, послуг) для задоволення потреб, не пов'язаних з підприємницькою, незалежною професійною діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.
 12. 12. ІІ. Кредитування. В рекламі має бути: % ставка чи інші дані про витрати за кредитом + Стандартна інформація: 1) максимальна сума кредиту 2) реальна річна % ставка 3) максимальний строк, на який видається кредит 4) при придбанні товарів з відстроченням або з розстроченням платежу – розмір першого внеску Інформація наводиться однаковим шрифтом та в основному тексті реклами.
 13. 13. ІІ. Кредитування. Заборонено вказувати: 1. Що споживчий кредит може надаватися без документального підтвердження кредитоспроможності споживача. 2. Що кредит є безпроцентним чи надається під 0 процентів, іншу аналогічну за змістом та сутністю інформацію. 3. Надання (отримання) споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.
 14. 14. ІІ. Кредитування. Обмеження не діють: 1. Споживчий кредит у формі кредитування рахунку зі строком погашення до 1 місяця, та кредитні договори на строк до 1 місяця. 2. Договір позики без сплати % чи інших платежів за користування наданими грошовими коштами. 3. Загальний розмір кредиту не перевищує 1 мінімальної заробітної плати (на день укладення договору). 4. Кредити від ломбардів при переданні предмета застави на збереження ломбарду, якщо зобов'язання споживача обмежуються вартістю предмета застави. ч.2 ст.3. Закону "Про споживче кредитування»
 15. 15. ІІ. Кредитування: як це могло бути? МЕРЕЖА ХХ І БАНК XY! Тільки у нас! Вигідні кредити – пенсіонерам! До XXXX грн. на XY місяців X% на місяць! Y% на рік! Всі до нас!
 16. 16. ІІІ. Побутова техніка З грудня набирають чинність 4 Постанови КМ, якими затверджено технічні регламенти про енергетичне маркування: 02.12: від 24.05.2017 N 359 "Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування телевізорів" 09.12: від 24.05.2017 N 360 "Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування кондиціонерів повітря" 14.12: від 31.05.2017 N 381 "Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування пилососів" від 31.05.2017 N 380 "Про затвердження Технічного регламенту енергетичного маркування побутових барабанних сушильних машин"
 17. 17. ІІІ. Побутова техніка. Телевізори 8. Постачальники та дилери забезпечують рекламу конкретної моделі телевізора, на який поширюється дія цього Технічного регламенту, що включає інформацію про клас енергоефективності, у разі зазначення в такій рекламі інформації про споживання енергоресурсів або ціну. 9. Постачальники та дилери забезпечують зазначення у технічних рекламних матеріалах щодо телевізорів, які описують їх технічні параметри, інформації про клас енергоефективності конкретної моделі телевізора.  
 18. 18. ІІІ. Побутова техніка. Пилососи 9. Постачальники та дилери забезпечують рекламу пилососів, на які поширюється дія цього Технічного регламенту, що включає інформацію про клас енергоефективності у разі зазначення в такій рекламі інформації про споживання енергоресурсів або ціну. 10. Постачальники та дилери забезпечують зазначення у технічних рекламних матеріалах, які описують технічні параметри пилососів, класу енергоефективності пилососа.  
 19. 19. ІІІ. Побутова техніка. Сушильні машини 9. Постачальники та дилери забезпечують рекламу побутових барабанних сушильних машин, на які поширюється дія цього Технічного регламенту, що включає інформацію про клас енергоефективності у разі зазначення в рекламі інформації про споживання енергоресурсів та ціну. 10. Постачальники та дилери повинні включати до технічних рекламних матеріалів, що містять технічні параметри побутової барабанної сушильної машини, інформацію про клас її енергоефективності.
 20. 20. ІІІ. Побутова техніка. Кондиціонери 8. Постачальник забезпечує рекламу конкретного кондиціонера повітря, на який поширюється дія цього Технічного регламенту, що включає інформацію про клас енергоефективності у разі зазначення в рекламі інформації про споживання енергоресурсів та ціну. Якщо існує декілька класів енергоефективності, постачальник або виробник в разі необхідності заявляє клас енергоефективності для обігріву принаймні "холоднішого" сезону. У випадках, коли кінцеві споживачі не мають можливості побачити кондиціонер повітря, інформація надається в порядку, встановленому в додатку 5. У випадках, коли кондиціонер повітря реалізується дистанційним способом (через Інтернет) і надається електронна енергетична етикетка та мікрофіша, застосовуються вимоги додатка 8. 9. Постачальник повинен включати до технічних рекламних матеріалів, що містять технічні параметри конкретного кондиціонера повітря, інформацію про клас(и) енергоефективності… 11. Постачальник забезпечує, щоб в упаковці, технічній документації та будь-яких рекламних матеріалах (в електронному чи паперовому вигляді) одноканальні кондиціонери повітря мали назву "місцеві кондиціонери повітря".
 21. 21. ІV. Заборонені особи ПЕРЕЛІК ОСІБ, ЯКІ СТВОРЮЮТЬ ЗАГРОЗУ НАЦБЕЗПЕЦІ Скільки: 117 осіб, переважно громадяни РФ Ким: СБУ і Мінкультури Коли: нова редакція діє з 20.09.2017, опубліковано 22.09.2017 http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?a Рекомендуємо застосовувати для всіх видів реклами. Ризики: 1)Штраф за замовлення реклами, забороненої законом, – у 5-кратному розмірі від вартості реклами 2)Звинувачення у фінансуванні тероризму (ст. 258- 5 КК України) 3)Податкові наслідки: податок на прибуток і ПДВ
 22. 22. V. Реклама в Інтернеті і що за неї буває
 23. 23. V. Реклама в Інтернеті і що за неї буває
 24. 24. V. Реклама в Інтернеті і що за неї буває ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА УХВАЛА ВIД 06.07.2017 №754/7645/17 •невстановлені особи, створили та розмістили в мережі Інтернет веб- сайти "ІНФОРМАЦІЯ_1", "ІНФОРМАЦІЯ_2" та інші ресурси, на яких розміщено інформацію щодо продажу препаратів "Папілайт" та "АСЖ-35", а також інформацію від імені ОСОБА_3 щодо рекомендацій для використання та вживання вказаних препаратів, як якісних засобів для лікування папілом та зниження ваги тіла. •слідчий зазначає, що було встановлено веб-ресурс "asg-35.in.ua", на якому здійснюється рекламування та пропонується для продажу засіб для схуднення "Активатор сжигания жира АСЖ 35". Реєстратором доменного імені "asg-35.in.ua" є ТОВ "Хостінг Україна" (ЄРДПОУ 37593550), а хостинг-провайдером ТОВ "Космонова" (вул. М. Грінченка, 2/1, корп. Г (бізнес-парк "Протасів"), м. Київ, ЄРДПОУ 32074513). •Домен "m16.in.ua" розміщено за ІР-адресою НОМЕР_1, яка належить ТОВ "Космонова" (вул. М. Грінченка, 2/1, корп. Г (бізнес- парк "Протасів"), м. Київ, ЄРДПОУ 32074513).
 25. 25. V. Реклама в Інтернеті і що за неї буває ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА УХВАЛА ВIД 06.07.2017 №754/7645/17 Забезпечити тимчасовий доступ старшому слідчому СВ Деснянського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві Мізюку А.В. до інформації та документів, що знаходяться у володінні посадових осіб ТОВ "Космонова" (вул. М. Грінченка, 2/1, корп. Г (бізнес-парк "Протасів"), м. Київ, ЄРДПОУ 32074513), а саме: яким клієнтам надано в користування ІР-адресу НОМЕР_1 за період з 01 січня 2017 р. по 06 липня 2017 р., історію логування в електронному вигляді на оптичному носії інформації, копій договорів з клієнтами, відомості щодо оплати послуг ТОВ "Космонова" за користування ІР-адресою НОМЕР_1, а також іншої наявної фінансово-господарської документації та інформації щодо підключення до мережі загального доступу Інтернет з можливістю ознайомитись та зробити копії.
 26. 26. V. Провайдери і що їм буває РІШЕННЯ ВIД 12.01.2017 №922/3151/16 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Власником веб-сайту визнається особа, яка безпосередньо використовує наданий хостинг-провайдером дисковий простір для зберігання файлів (інформації) веб-сайту, формує його зміст і визначає його функціонал. Саме зазначена особа має безпосередню змогу змінювати файли, які зберігаються у відповідному розділі на сервері, несе правову відповідальність за модерацію інформації, розміщення чи видалення інформації на ресурсі веб-сайту. Зважаючи на відомості, отримані від ТОВ "Хостінг Україна" та зазначені у повідомленнях про виконання ухвали суду ... та згідно відомостей, отриманих від ФОП ОСОБА_3 (хостинг-провайдеру сайту за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9) у листі-відповіді (…), наданій інформації від Слобожанського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України, судом встановлено, що власником сайту за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9 з 24.04.2016 є 5-й відповідач.
 27. 27. V. Провайдери і що їм буває РІШЕННЯ ВIД 12.01.2017 №922/3151/16 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ Стягнути з громадянина України ОСОБА_4 на користь Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2, реєстраційний номер облікової картки фізичної особи НОМЕР_1) збитки, спричинені незаконним використанням знаків для товарів і послуг (торговельних марок) "ІНФОРМАЦІЯ_6" за свідоцтвом від 11.06.2007 та "ІНФОРМАЦІЯ_7" за свідоцтвом від 11.04.2016 у розмірі 300 000 (триста тисяч) гривень 00 копійок. Зобов'язати громадянина України ОСОБА_4 у семиденний термін з дня набрання рішенням суду законної сили, за власний рахунок опублікувати інформацію у державному друкованому засобі масової інформації, газеті "Голос України" про порушення права інтелектуальної власності Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 наступного тексту: "З травня 2016 року по вересень 2016 року на сторінках веб-сайту мережі магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_8" за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_9 незаконно використовувалися торговельні марки: "ІНФОРМАЦІЯ_6" та "ІНФОРМАЦІЯ_7", власником яких є Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, цинічно порушуючи права інтелектуальної власності та вводячи споживачів в оману".
 28. 28. VІ. АМКУ: ціна 1 слова? НАЦІОНАЛЬНИЙ оператор поштового зв’язку
 29. 29. VІ. АМКУ: ціна 1 слова? НАЦІОНАЛЬНИЙ
 30. 30. VІ. АМКУ: ціна 1 слова Справа: ТОВ «Укркур’єр» (Одеса + 12 відділень по Україні) Дата рішення: 29.12.2016 № 575-р Заявник: ДППЗ«Укрпошта» Де використано: на власному сайті, який зареєстрований пов’язаною особою Що порушено: •ст. 15-1 ЗУ «Про національного оператора поштового зв’язку» •Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.01.2002 N 10-р "Про національного оператора поштового зв'язку" виконання функцій національного оператора поштового зв'язку покладено на Укрпошту Як доводив АМКУ Опитав конкурентів – Укрпошту, Нову пошту… Дослідив структуру власників Відкрив сторінку в мережі Інтернет
 31. 31. VІ. АМКУ: ціна 1 слова (41) У той же час, четвертого листопада 2014 року працівники Комітету у присутності залучених осіб відкрили сторінку http://www.ukrcourier.com у мережі Інтернет та, ознайомившись з її змістом, встановили, що інформація "Укркурьєр - национальный оператор почтовой связи" змінено на інформацію "Укркурьєр - оператор почтовой связи", про що складено відповідний акт N 7 щодо наявності такої інформації в мережі Інтернет на сайті www.ukrcourier.com. (42) Отже, після отримання ТОВ "Укркур'єр" вимоги Комітету від 02.10.2014 N 127-26/05-8919, інформація "Укркурьєр - национальный оператор почтовой связи" змінено на інформацію "Укркурьєр - оператор почтовой связи". Зазначений факт неможливо вважати випадковим у зв'язку з тим, що Вимогу щодо розміщення в мережі Інтернет на сайті www.ukrcourier.com інформації "Укркурьєр - оператор почтовой связи" надсилав Комітет лише ТОВ "Укркур'єр". (43) Отже, зміст інформації, поширеної в мережі Інтернет на сайті www.ukrcourier.com про те, що "Укркурьєр - национальный оператор почтовой связи", було змінено на інформацію "Укркурьєр - оператор почтовой связи" саме після отримання ТОВ "Укркур'єр" вимоги Комітету від 02.10.2014 N 127- 26/05-8919. (44) Тобто, ТОВ "Укркур'єр" має відношення до розміщення в мережі Інтернет на сайті www.ukrcourier.com інформації, що "Укркурьєр - национальный оператор почтовой связи".
 32. 32. VІ. АМКУ: ціна 1 слова Штраф: ТОВ «Укркур’єр» – 430 426 грн. ФОП-засновник – 34 000 грн.
 33. 33. VІІ. І ще раз про знижки Ст. 15 ЗУ «Про захист прав споживачів» 4. Вживання понять "знижка" або "зменшена ціна" або будь-яких інших, аналогічних за значенням, дозволяється лише з додержанням таких умов: 1) якщо вони застосовуються до продукції, яку безпосередньо реалізує суб'єкт господарювання; 2) якщо такого роду знижка або зменшення ціни застосовується протягом визначеного та обмеженого періоду часу; 3) якщо ціна продукції є нижчою від її звичайної ціни. Дія положень цієї частини поширюється також на продукцію, що є харчовим продуктом.
 34. 34. VІІ. І ще раз про знижки Ст. 15 ЗУ «Про захист прав споживачів» 5. Вживання поняття "розпродаж" або будь-яких інших, аналогічних йому, дозволяється лише з додержанням таких умов: 1) якщо здійснюється розпродаж усіх товарів у межах певного місця або чітко визначеної групи товарів; 2) якщо тривалість розпродажу обмежено в часі; 3) якщо ціни товарів, що підлягають розпродажу, є меншими від їх звичайної ціни. Дія положень цієї частини поширюється також на продукцію, що є харчовим продуктом.
 35. 35. VІІ. І ще раз про знижки Ст. 15 ЗУ «Про захист прав споживачів» 6. Після публічного повідомлення про початок проведення розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни до споживачів повинна доводитися інформація про ціну продукції, що була встановлена до початку проведення відповідного розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни, а також ціну цієї ж продукції, встановлену після їх початку. Дія положень цієї частини поширюється також на продукцію, що є харчовим продуктом.
 36. 36. Titre de la présentation 36

×