Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Chrome için Yandex.Elements Kullanıcılara Sunuldu
Yandex’in popüler tarayıcı eklentisi Yandex.Elements, Chrome kullanıcıla...
Qualcomm Yeni Ürünü Toq İle Akıllı Saat Piyasasına Giriyor
Qualcomm’un Toq adını verdiği akıllı saat Anroid işletim sistem...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Digital News - 5 Eylül 2013

251 views

Published on

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Digital News - 5 Eylül 2013

  1. 1. Chrome için Yandex.Elements Kullanıcılara Sunuldu Yandex’in popüler tarayıcı eklentisi Yandex.Elements, Chrome kullanıcıları için indirilmeye hazır.Yandex’in çeşitli servislerine kolay erişim sağlayan kullanışlı tarayıcı eklentisi Yandex.Elements’ten artık Chrome kullanıcıları da faydalanabilecek. Chrome kullanıcıları, ekran üzerinde fazla yer tutmadan kullanıcıların internet deneyimini kolaylaştıran Elements sayesinde, ek araç çubukları kullanmalarına gerek kalmaksızın tarayıcılarının özelliklerine yenilerini ekleyebilecek. Apple, Yeni iPhone’ları 10 Eylül’de Tanıtacak Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone 5S ve ekonomik iPhone 5C modelini 10 Eylül’de yapacağı basın tolantısıyla tanıtacağı kesinleşti. Merakla beklenen iPhone 5S ve plastik, renkli kapaklı ekonomik iPhone modeli iPhone 5C ile ilk kez 10 Eylül’de tanışmış olacağız.Apple’ın bu basın toplantısında yeni iPhone’ları dışında iOS 7‘nin final sürümü ve iTunes Radio’yu da tanıtması bekleniyor. Yeni nesil iPad ve iPad mini 2‘nin lansmanı ise önümüzdeki aylarda gerçekleşecek. Facebook Hashtag’leri Viral Etki Yaratamıyor Sosyal medyanın en önemli öğelerinden biri olan hashtag’ler biraz geç olsa da Haziran ayında Facebook‘ta hayata geçmişti. ÖzellikleTwitter‘ın en etkin özelliklerinden olan hashtag’ler Facebook’ta çok etkin olamadı. Zira Facabook Analytic hizmeti EdgeRank‘in son araştırması Facebook hashtag’lerinin viral etkiye sahip olmadığını gösteriyor.
  2. 2. Qualcomm Yeni Ürünü Toq İle Akıllı Saat Piyasasına Giriyor Qualcomm’un Toq adını verdiği akıllı saat Anroid işletim sistemli telefonlara bluetooth aracılığıyla bağlanacak. Qualcomm’un bilinen ve uzun batarya ömrünü mümkün kılan Mirasol ekranına sahip olacak akıllı saat, kablosuz olarak da şarj edilebilecek.Sadece online olarak satışı yapılacak Toq’un da akıllı saat piyasasına girmesiyle önümüzdeki aylarda dengelerin sürekli değiştiğine şahit olacağız gibi gözüküyor. Otel Pazarlamasında Instagram mı Pinterest mi? Zincir otellerin yüzde 82’si Instagram’da yer alırken, seyahat kategorisi Pinterest’in en popüler 10 paylaşım kategorisi arasında yer alıyor. Farklı özelliklere sahip Instagram ve Pinterest’ten her biri ayrı bir tanıtım stratejisi için oldukça yararlı olabiliyor. Ağustos ayı itibariyle toplam 40 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram, özellikle uluslararası otel zincirleri arasında oldukça popüler. Seyahat kategorisinin en popüler 10 kategori arasında olduğu Pinterest’te, seyahat ile ilgili paylaşımların tüm site toplamındaki payı yüzde 2,5 oranında bulunuyor. ABD’den İnternet Bağımlılığına İlk Kez Yatılı Tedavi Uygulayan Hastane İnternet bağımlılığının bir hastalık olduğu konusunda birçok psikiyatrist ve uzman hemfikir. Bir klinik bozukluk olarak tanımlanan internet bağımlılığı için çeşitli terapi programları ve poliklinikler olsa da ilk internet bağımlılığı hastanesi Pennsylvania’da hizmete girdi. İnternet başından ayrılamama, internete girmeyince kendini boşlukta ve huzursuz hissetme, sürekli bir şeyleri kaçırıyormuş hissine kapılma ve günlük yaşamını devam ettirememe gibi belirtilere sahip olan internet bağımlılığı artık bir hastanede, yatılı olarak tedavi edilmeye başlanacak. Kaynak: Mediacat, Apple Insider, Insider Facebook, techcrunch

×