Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Digital News - 18 Eylül 2013

225 views

Published on

Published in: Technology
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Digital News - 18 Eylül 2013

  1. 1. Facebook’ta Her Gün 4.75 Milyar İçerik Paylaşılıyor Facebook, kullanıcıların sosyal ağ üzerinde günde 4,75 milyar içerik paylaştığını, 4,5 milyardan fazla beğenide bulunduğunu ve 10 milyardan fazla özel mesaj gönderdiğini açıkladı. Ayrıca kullanıcıların Facebook’a şimdiye kadar 250 milyar fotoğraf yüklediğini söyleyen sosyal medya devi, ortalama olarak her gün 350 milyon fotoğrafın sosyal ağda paylaşıldığını vurguluyor. YouTube, Mobil İçin Çevrimdışı Video Özelliğini Duyurdu YouTube Kasım ayı itibariyle kullanıcılarına mobil uygulamalarından offline video izleme olanağı sunacağını duyurdu. Kullanıcılar internete bağlı olmasa da “kısa süreliğine” YouTube videolarını cihazlarına ekleyebilecek ve izleyebilecekler. Google, Popüler Mobil Paylaşım Uygulaması Bump’ı Satın Aldı Google, en fazla indirilen mobil uygulamalardan biri olan Bump’ı satın aldı. Satın almanın ne kadara mal olduğu resmi olarak açıklanmasa da 30 milyon dolar ile 60 milyon dolar arasında olduğu söyleniyor.Şirketle aynı ismi taşıyan mobil uygulama Bump telefonları birbirine çarpıştırarak dosya, fotoğraf ve adres defterinin paylaşılmasını sağlayan bir iOS ve Android uygulaması. 100 milyondan fazla kez indirilen Bump, kullanıcıların telefonlarını birbirine değdirerek telefonlar arası transfer yapmasını sağlıyor.
  2. 2. Türk Kullanıcılar Sosyal Ağlarda Neleri Paylaşıyor? Ipsos‘un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik ve önemli buldukları şeyleri paylaşıyorlar. Araştırmaya göre Türk kullanıcıların %71′ lik büyük çoğunluğu ilginç şeyler paylaşmak için sosyal medyayı kullanıyor. Bunu %67 ile önemli; %56 ile komik şeyler izliyor. Dünya ortalaması ile aynı tercihlere sahip olduğu gözlenen Türk sosyal medya kullanıcılarının %46′ sı bir ürün, hizmet, kitap, film gibi önerilerde bulunmak için sosyal medyayı kullanıyor. Bu oran global düzeyde ise %30. Twitter, iOS 7 İle Birlikte Bambaşka Bir Görünüme Kavuşacak Geçtiğimiz hafta halka arz için ilk adımını atan Twitter yakın zamanda en büyük tasarım değişikliklerinden biri ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. iOS 7‘nin final sürümünün yayınlanmasıyla birlikte Twitter‘ın iOS uygulaması tamamen farklı bir görünüme bürünecek.Bu yeni güncelleme ile uygulamanın ana sayfasının alt kısmında dört ana sekme olacak. Bu sekmeler aracılığıyla kullanıcılar farklı akışları görüntüleyebilecek. Bir sekmede ana Twitter akış sayfası olurken, bir sekmede etkileşimler yer alacak. Bir diğer sekme ise sadece fotoğraf akışına ayrılacak. Kaynak: Digitalage, Apple Store, Techcrunch, AllthingsD, Fast Company

×