Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Spolupráce mezi agenturou a klientem

596 views

Published on

Pár praktických pravidel pro spolupráci mezi agenturou a klientem od Boomerangu.

Published in: Business
 • Be the first to like this

Spolupráce mezi agenturou a klientem

 1. 1. Marketing Challenge ForumSpolupráce agentury a klienta Martin Vymětal
 2. 2. Spolupráce Spolupráce Spolupráce neboli kooperace je druh sociální interakce. Jedná se o základní formu sociálního chování. Spolupráce znamená společné úsilí zaměřené na dosažení prospěchu všech, kteří se na něm podílejí. Podstatné jméno, rod ženský Význam: činnost dvou či více osob nebo subjektů, které si navzájem pomáhají Překlady: angličtina: collaboration, cooperation francouzština: collaboration, coopération italština: collaborazione, cooperazione němčina: Kooperation polština: współpraca slovenština: spolupráca srbština: сарадња Synonyma: kooperace Související: spolupracovat, spolupracovník
 3. 3. Vztah v číslechOdpovídal account manager, kterému je 30 let, v agentuřepracuje 3 roky a pracující pro klienta celou dobu své práce. Vztah klienta a agentury Oslabený pro klienta 12 % Absolutně nevyrovnaný Oslabený pro agenturu 13 % 41 % Rovnocenný 34 % Kateřina Tarabová, březen 2012, 84 respondentů
 4. 4. Že klient bude nespokojený (i s drobnostmi), bude si stěžovat mému nadřízenému a ten mě vyhodí. Strach, že se necháme klientem zatlačit někam, kde budeme dělat přesně to, co on chce, a tudíž budeme nespokojeni s výsledky naší práce a stejně tak i klient. NE Strach ze ztráty klienta, pokud 40 % nepřistoupíme na jeho přehnané a nesplnitelné požadavky. ANO 60 % Strach před nepředvídatelnou náladou klienta vedoucí k problémům. Nekvalitní výstup pro klienta, který nejde moc ovlivnit, třeba tisk. Jednalo se o zastrašování, případně vyhrožování stylem: pokud to neudělátePocítili jste strach při nedostanete zaplaceno". Částečně strach z toho, že klient opět spolupráci? změní zadání v průběhu práce.
 5. 5. Jak vybrat agenturu?„Pozor, ten druhý by mohl mít pravdu.“
 6. 6. Proč?
 7. 7. Pravidla výběru1. Vyberte tři agentury na základě referencí, ne konkrétního zadání.2. Dejte zadání s dostatkem času na zpracování; nejméně tři týdny.3. Netajte jména soutěžících agentur.4. Odmítněte, aby vám prezentovalo vedení agentury.5. Osobní prezentace ať se odehrává s sídle agentury; pozorujte.6. Trvejte na pravidlu 10/20/30, je-li to možné.7. Vyhlaste vítěze a dvěma nevybraným zaplaťte skicovné.
 8. 8. Zajícova smrt Vždy hovězí stojí v Taco 12 dolarů, tak proč vy účtujete 30 dolarů?Zaplatím vám za sestřih a za melír příště, pokud se bude mému manželovi líbit. Nechci hudbu z oddělení slev, chci tuhle kvalitní, ale za cenu slevy.
 9. 9. Novinky vespolupráci„Chcete vyniknout? Musíte pracovat,zatímco ostatní se baví.“
 10. 10. Sdílení a editace souborů Tvorba a sdílení dokumentů Sdílení fotografií a obrázků dropbox.com docs.google.com picasa.comDomlouvání schůzek více Skladování a vyhledávání Chatování a prezentace účastníků informace, historie skype.com doodle.com evernote.com
 11. 11. Sdílejte riziko Spolupráce je jako spolupodnikání. Za výsledky ručte obě strany. Reklama Promotion Direct mail PR Časopis Zvýšení Návštěvnost Počet reakcí Mediální Čtenost prodeje výstupy Časování Změna Změna Změna akce povědomí Změna porozumění povědomí povědomí Dodržení Akce ZvýšeníNávštěvnost rozpočtu Změna prodeje chování Změna chování
 12. 12. Jak reklamovat? „Sakra, vy jste to nedodělali!“
 13. 13. Matouš 6:41Proč se tedy díváš na [stéblo] slámy, které je voku tvého bratra, ale nepozoruješ trám, který je v tvém vlastním oku?Nejprve vytáhni trám ze svého vlastního oka apak jasně uvidíš, jak vytáhnout [stéblo] slámy, které je v oku tvého bratra.
 14. 14. ReklamaceNejdříve zchladněte.Zeptejte se kolegy na názor.Vraťte všechny vzorky, chyby přesněpopište/zakroužkujte.Slevu požadujte ze zkaženýchpoložek.Reklamaci vyřizujte s kontaktníosobou, ne jeho nadřízeným.
 15. 15. Rozloučení seZkuste to znovu a pak ještě jednou. Zajistěte si průběh ukončení ve smlouvě.Nevybírejte jinou agenturu za zády spolupracujícího partnera.
 16. 16. Kdy naposledy jstesi řekli navzájem... děkuji?

×