Sociální média, Boomerang

1,067 views

Published on

Prezentace o propojení tištěných firemních časopisů a sociálních médií.

Published in: Business
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
1,067
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
11
Actions
Shares
0
Downloads
13
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Sociální média, Boomerang

 1. 1. S@CIÁLNÍ MÉDIA ACONTENT MARKETING© Boomerang Publishing 2011Jan & Martin
 2. 2. Sociální médium? Nic co byste neznali.
 3. 3. Co je sociální médium? Síť uživatelů s virtuálními identitami sdílející nějaký společený zájem. Sociální sítě  Blogy  Diskusní fóra  Weby s obsahem vytvářeným uživateli (UGC)    Sdílená multimédia  Virtuální světy
 4. 4. Sociální angaÏovanost pfiedstavuje obousmûrnou komunikaci a dûlá znaãky více pfiátelské a sympatické - ale znaãkymusí poskytnout spotfiebiteli nûjakou formu odmûny v˘mûnou za jejich pozornost.
 5. 5. Firmy a sociální média Firma získává od uživatelů Zákazníci mohou komunikovat zpětnou vazbu svého jednání. mezi sebou. Mohou tvořit kluby a drobit se na drobné niky. Sociální médium znamená obousměrnou aktivní Sociální média snesou komunikaci. dramatičtější styl komunikace než média tradiční. Firma může svým fanouškům prodávat svou image, služby a Sociální média jsou veřejným výrobky. prostorem a nelze je kontrolovat! Firma může s uživately sdílet multimediální obsah. Otázka využívání sociálních médií nezní Proč?, ale Jak? Uživatelé mohou sami vytvářet firmě její obsah. ...a mnoho dalšího, jak rychle se internet vyvíjí.
 6. 6. Co dnes frãí na sociálníchsítích?Obsahové trendy
 7. 7. VyuÏívání relevantního obsahu k produktu/nabídce go
 8. 8. Exkluzivní klubyPřátelé mají výlučnépostavení = dostávajíněco navíc (slevy,užitečné informace,exkluzivní zábavu) .
 9. 9. Informaãní rozcestník Pomáhá sdružovat zákazníky kolem značky.
 10. 10. Vytváfiení komunityMísto pro evangelisty, aktivisty, opinion leaders.
 11. 11. PfiizpÛsobování semobilním zafiízením
 12. 12. Propojování sítí
 13. 13. Co na to v˘zkumníci?Průzkum Empatiky, který zkoumal 15 000 Američanů a Kanaďanů, zjistil,že 60 % spotřebitelů následuje v sociálních sítích alespoň jednu značku.Více než 40 % respondentů uvedlo, že hlavním důvodem je hledání apřijímání kupónů a speciálních promo akcích.Pouze 3 % uvedlo, že následovali značky s úmyslem si na jejichstránkách stěžovat.50 % českých uživatelů je fanoušky maximálně deset stránek.Čechů je na Facebooku 2,2 milionu (z 5,5 milionu uživatelů internetu).Lidé tráví na sociálních sítích 55 minut denně.Každý uživatel má průměrně 130 přátel.Čísla jsou aktuální k 31/1/2010.
 14. 14. A co na to Boomerang?...Ïe mlãí? Tady pomÛÏe uÏ jenom Staník!
 15. 15. Nabídka a poptávkaSociální média jsou nedílnou součástí content marketingu.Hlavním nedostatkem je: obsah. Kdo to bude psát? Kdo vymyslínápady? Co fotky a filmy? A na to jsme v Boomerangu experti.Svoji práci známe dobře: používáme sociální média asledujeme jejich vývoj (živě.cz, lupa.cz, pooh.cz).Do každé nabídky časopisu patří i nabídka využití sociálníchmédií a interaktivity. Rozumná, promyšlená a taktická. Ne módní.Sociální média jsou šance, jak posílit efekt tištěného magazínu.Nejsou riziko, ale příležitost.
 16. 16. InspiracePár nápadÛ pro klienty Boomerangu
 17. 17. Investujte do osobností Maxim Velčovský má Petr Zelenka natočí týden na to, aby v minutový film o přímém přenosu zákaznících Vodafonu. vytvořit originální dílo na vaše téma finance. Dara bude Letňanům natáčet každý den Charlie Straight jedou filmy ze svého šňůru a oblékají se v soukromí. Arkádách.
 18. 18. Aplikujte aplikaceSpeciálně vyvinuté aplikace pro friends, followers a subscribers. Kdo si hraje, nezlobí.
 19. 19. Vyvolejte diskusiObjevte autentickoupartu nebo založteskupinu lidí, kteřídělají na pokračováníněco divokého,netradičního, alespolečenskyúnosného.Příklad: uměleckáskupina Převlíkačinebo partyzánskésázení zeleně.
 20. 20. Zapojte je: hodnocení Móda z ulice:Kdo má lepší kolekci jak moc jstejaro? kreativní? Která celebrita má lepší styl, duel?
 21. 21. Nechte je soutûÏit Trumfni róbou Lady Gaga. Dostaň se nejblíž ke zpěvákovi The Killers a postni fotku na FB. Postni první videozáznam z koncertu Sade. Co je pro mě nakupování? Natoč se a uploadni na Youtube.
 22. 22. Nechte je ukázat co dovedou!
 23. 23. www.facebook.com/pages/BoomerangPfiesvûdãte se sami on-lineBoomerang PublishingJan Krejãa & Martin VymûtalNad Kazankou 37, 171 00, Praha 7© 21/1/2011 V‰echna práva vyhrazena

×