Prezentace projektu Kidmap o chování dětí ve věku 2 až 12 let

446 views

Published on

Projekt agentur Sugar and Ketchup, Perfect Crowd a Lineart.

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
446
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
6
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Prezentace projektu Kidmap o chování dětí ve věku 2 až 12 let

 1. 1. Představení projektu KIDMAPTisková konference, dne 16.1.2013
 2. 2. Kdo stojí za vznikem KIDMAP?• Mapa, vzniklá jako výsledek projektu 3 subjektů• LineArt (Martin Dulava)• Sugar & Ketchup (Jan Trnka)• Prefect Crowd (Jaroslav Cír)
 3. 3. Co je KIDMAP?• Mapa, která mapuje vývoj dětí od 2 do 12 let• Skládá se ze 3 částí1. Typické milníky zachycující vývoj dítěte a témata, o kterýchpřemýšlejí jejich rodiče (odráží dnešní dobu a potřeby dětí)2. Mozaika dovedností, které jsou děti schopny zvládnoutv určitém věku, opírající se o doporučené členění odborníky dourčitých kategorií3. Etický kodex závazný pro všechny subjekty projektu
 4. 4. KIDMAP
 5. 5. 1.část KIDMAPVznikla na unikátním workshopu s odborníky organizovanémLineArt a Sugar & Ketchup v prosinci 2011Profily odborníkůKateřina Beranová, lektor Montessori, školka Dům na vršku - Vrané nad Vltavou / Mgr. Lenka Janoušková, dětský psycholog,konzultantka na Lince bezpečí / Mgr. Petra Kubáčková, sociologie, etika, interaktivity, ilustrace, data, / Mgr. Olga Sejrková, dřívelektorka primární prevence pro středočeský kraj, odbornice na kyberšikanu a drogovou prevenci mladistvých / MgA. MartinDulava, marketér, LineArt / Ing. Ája Jirglová, marketér, LineArt / MgA. Jan Trnka, idea maker, Sugar&KetchupMgA. / TerezaChytilová-Štěpánková, herečka / Mgr. PaedDR. Michala Gurecká pedagog I. stupeň ZŠ, sportovní trenér ZŠ / PaeDr. JitkaMravinacová, pedagog / Jaroslav Cír, crowdmaster, PerfectCrowd / PhDr. Lenka Beranová, socioložka, PerfectCrowd / Ing. JitkaHaiderová Soukupová, analytička, PerfectCrowd / Jan Střelec, grafický designér.
 6. 6. 2.část KIDMAPPoskytla agentura Perfect Crowd, která za tímto účelem zorganizovala unikátní výzkum, v němž oslovilarodiče dětí s prosbou, aby k vyplňování přizvali své děti a v případě potřeby asistovali. U malých dětívyplňovali rodiče instruováni, aby odpověď dítěte nijak neupravovali a zapsali ji co nejvěrněji. Většinaotázek byla otevřených a dala tak prostor spontánním odpovědím, což bylo pro výzkum klíčové. Proúčely KIDMAP byly otevřené odpovědi částečně kódovány do obecnějších kategorií. Dotazováníprobíhalo v rámci dvou oddělených sběrů vzhledem k věkovému rozptylu děti. Oba sběry probíhalysoučasně od 10.10.-19.10. 20121. Děti ve věku (2-4 let) odpovídaly na částečně odlišně otázky v jednodušší verzi dotazníku, kterýzohledňoval jejich věk. Celkem se účastnilo 278 dětí. Výběr respondentů (resp. rodičů) bylreprezentativní podle regionu a velikosti bydliště, probíhal tedy v rámci celé ČR.2. Děti ve věku (5-12let) odpovídaly na nezkrácenou verzi dotazníku. Výzkumu se zúčastnilo 264dětí. Výběr respondentů (resp. rodičů) byl reprezentativní podle regionu a velikosti bydliště,probíhal v rámci celé ČR.
 7. 7. Každý z nás má občas z něčehostrach? Čeho se bojíš ty?
 8. 8. Obavy rodičů - napište prosím, co Vás aktuálněnejvíc znepokojuje s ohledem k věku Vašehodítěte, které vyplňovalo dotazník.
 9. 9. Etický kodex KIDMAPCílem všech aktivit na základě KIDMAP je maximálně porozumět cílové skupině dětí a jejich rodičů.Vždy ctíme děti, jejich potřeby, způsob vyjadřování.Mezi dětmi nečiníme rozdíly geografické, majetkové nebo rasové, aplikujeme rovný přístup ke všem.Výsledky výzkumů ani průzkumů trhu nikdy nezneužijí vůči dětem samotným.Získané výsledky jsou vždy určitým vodítkem vývoje celé společnosti a jejich potřeb.Informace čerpané v rámci KIDMAP mají sloužit k porozumění potřebám dětí nikoliv k jejich zneužití.Marketingové aktivity sestaveny v rámci KIDMAP se snaží reflektovat věk a osobnostní rozvoj dítěte a najejich základě je vytvořeno vhodné řešení.S KIDMAP bude zacházeno zodpovědně ve vztahu k dětem.Děti byly do výzkumu zapojeny s vědomím rodičů, kteří v případě potřeby u vyplňování asistovali.Výzkum je přísně anonymní a výsledky byly zpracovány jako hromadné statistické výstupy.
 10. 10. Iniciátoři projektu
 11. 11. Line ArtMartin DulavaJsme především designeři, tvůrci značek a strategičtí plánovači. Bavínás přinášet nové, originální, srozumitelné, ale hlavně funkčnířešení. Výrobky, jejich tvary, formy, jména, loga, designy obalů anásledně strategie komunikace a podpory značek vymýšlíme již 20let.„Dobrý design pro nás ale nejsou jen líbívé obrázky, dobrý design jepředevším kvalitní strategie a relevantní koncepční řešení. Vnašem portfoliu je i nezanedbatelný počet dětských značek, protojsme cítili potřebu spolupodílet se na projektu KIDMAP a dělatprodukty pro děti zodpovědně", říká Martin Dulava
 12. 12. Sugar & KetchupJan TrnkaLegrace musí být aneb Sugar & KetchupSugar & Ketchup, s. r. o., je ryze česká společnost, kterou založilizačátkem roku 2011 společníci Jan Trnka a Martin Dulava s cílemvyvíjet chytré mobilní aplikace pro děti.„Dnes už existují mraky vzdělávacích mobilních aplikacípro děti, ale těch, které jsou i zábavné, je jen hrstka,“ říká Jan Trnka.„My doufáme, že naše aplikace budou mít děti v oblibě, stejně jakotřeba cukr a kečup.“
 13. 13. Perfect CrowdJaroslav CírJsme výzkumníci, strategičtí planneři, specialisté na sociální sítě, designéřia web developeři. V srdci všeho, co děláme je spolutvorba jako kreativníproces. Spojujeme odborníky s lidmi, kterým říkáme zákazníci. Vznikajítak nové vhledy, unikátní nápady a originální řešení pro firmy a značky.Nabízíme kvalitativní výzkumy (hloubkové i skupinové rozhovory,pozorování, etnografii) i kvantitativní sběry na vlastním on-line panelu.V neposlední řadě také provozujeme uzavřené on-line komunity(brandcommunities) a věnujeme se analýzám sociálních sítí(SNA, Fanzoom). Nedílnou součástí Perfect Crowd je holešovickákavárna Long Tale Cafe, kterou využíváme jako přirozené prostředí proworkshopy a inspirativní setkávání s klienty i respondenty našichvýzkumů.
 14. 14. Partneři projektu:www.KIDMAP.czToto je obchodní tajemství a chráněné duševní vlastnictví agentur Perfect Crowd, Line Art a Sugar  Ketchup.Copyright  Sugar  Ketchup 2011–2013. Všechna práva vyhrazena.

×