Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Marek Prokop - Co spojuje SEO, UX a Copywritting?

3,017 views

Published on

Don't miss the next year of Marketing Festival Brno - http://www.marketingfestival.cz

You can also buy a video of this presentation at marketingfestival.cz

Published in: Business
 • Login to see the comments

Marek Prokop - Co spojuje SEO, UX a Copywritting?

 1. 1. Persony a uživatelské scénáře v SEO Marek Prokop
 2. 2. Co (kdo?) jsou persony? Smyšlené postavy reprezentující cíle a chování různých skupin uživatelů nebo zákazníků. http://en.wikipedia.org/wiki/Persona_(user_experience)
 3. 3. Co tvoří personu ● ● ● ● ● ● ● Fotka Jméno, vzdělání, zaměstnání Postavení v rodině (B2C) nebo v práci (B2B) Ekonomické zázemí, vybavení Relevantní zájmy Způsoby chování, návyky Cíle a kontext při práci s webem
 4. 4. Potřebujeme persony pro hledání?
 5. 5. Příklad 1: trajekty na Korsiku
 6. 6. ..… 10
 7. 7. Znovu a lépe...
 8. 8. 1
 9. 9. Scénář 2: neexistující let 2
 10. 10. Další příklady ● Prodej turistických map - na kterých mapách je hledané místo. ● Čaj týdne - informační dotazy lépe identifikují cílovou skupinu než dotazy na zboží. ● Diashow - odložená konverze přes emailing. ● Školení SEO - návody a budování důvěry.
 11. 11. Největší hrad na světě Celkem zhlédnutí: 7 335 Zpětných odkazů: cca. 50 Vstupních dotazů: 998 Návštěv z vyhledavačů: 82 % Proč funguje: ● Odpověď na populární otázku. ● Metoda a obrázky působí věrohodně. ● Přístup i z Google Maps. ● Asi 3 hodiny práce, žádný aktivní link building.
 12. 12. Další linkbuildingové scénáře ● ● ● ● Chci argumentovat ve sporu. Chci doporučit řešení. Chci se zeptat na to, co si chci koupit. Chci se pochlubit, co jsem si koupil.
 13. 13. Tři rady na závěr 1. Persony stavte na reálných datech z výzkumů. 2. Persony i scénáře průběžně aktualizujte. 3. Snažte se pokrýt celý nákupní cyklus (framework See-Think-Do)
 14. 14. Děkuji za pozornost Marek Prokop www.prokopsw.cz twitter.com/MarekP facebook.com/marek.prokop

×