Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Сім чудес бериславщини

282 views

Published on

Робота Меглей Ю.В. Ми - українці!

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Сім чудес бериславщини

 1. 1. Непізнана історія мого краю Обласна національно - патріотична акція "Ми - українці!" Робота Меглей Ю.В.
 2. 2. Берислав – одне з унікальних міст Південної України. Відоме з 15 століття як турецька фортеця Кизи-Кермен . Сучасне місто Берислав пережило давні часи палеоліту, мезоліту, епоху пізньої бронзи (про Бериславський скарб, знайдений у 1925 році знає весь світ), а також скіфські, сарматські та слов’янські поселення. Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 р. № 878 Берислав внесено до Списку історичних населених місць України як найдавніше поселення Херсонської області. Різні народи та етноси, які жили на території Бериславщини залишили нам у спадок такі історичні місця:
 3. 3. У часи колонізації південноукраїнських степів наприкінці 18ст. до Берислава переселилося чимало вихідців з Полтавщини. Через кілька років вони вирішили переправити сюди і свій храм з міста Переволочної, що й здійснили у 1882 році. Дерев’яна, без жодного цвяха церква Воскресіння Христа - Спасителя спочатку знаходилася на березі Дніпра, а у кінці 19ст. її перенесли на сучасне місце, де вона отримала нову назву – СВЯТО – ВВЕДЕНСЬКА. Постановою Кабінету Міністрів України Введенська церква є об’єктом культурної спадщини – пам’яткою архітектури 18ст.
 4. 4. Під час Кримської війни 1853 – 1956р.р. до Берислава евакуювали поранених та хворих захисників Севастополя. Чимало з них тут і померли. Небіжчиків ховали на окремому кладовищі, яке й досі у народі називають « військовим». Згодом, замість хреста на кладовищі спорудили кам’яну каплицю, яка знаходиться на кладовищі й донині.
 5. 5. Зміївка – незвичайне село. Його ще називають маленькою Європою на Півдні України, бо в ньому проживають шведи, німці, фіни, поляки, молдавани, українці та інші народності. Кожна з народностей з різних причин потрапила в Зміївку, але єдиним було бажання – зберегти свою культуру, духовну спадщину, яка передавалась з покоління в покоління. Зміївка багата на історичні пам’ятники та місця. Тільки в цьому селі знаходяться три церкви: Шведсько – Лютеранська 18 ст., Німецько – Лютеранська 18 ст. та Українська Греко – Католицька церква у стилі українського бароко.
 6. 6. Село Червоний маяк багате на історію. До 1920 року тут був монастир , заснований ще 1782 році. Після революції бандити порубали монахів, кажуть за те, що не видали їм схованого золота, а можливо, лише за те, що не зняли чернечого вбрання, не зрадили Господа, не проміняли життя вічне на тимчасове земне. Ніхто не скаже, як було насправді, немає живих свідків,лише кров проступає й донині скрізь забілені стіни, затоптану підлогу, а в 2008 році закровоточив навіть образ Ісуса Христа, залишений тут настоятелем монастиря для молитви паломників. Свято – Григорівський Бізюків монастир на 1918 р. в духовному плані займав друге місце після Києво – Печерської Лаври, це був найбагатший монастир на Півдні України. Цей монастир діє і до нині, кожен паломник може відвідати монастир, і навіть зупинитися на деякий час в готелі. Свято – Григорівський Бізюків чоловічий монастир занесений до туристичних маршрутів України і тому відвідати його охочих багато.
 7. 7. На високому березі Коховського водосховища (с. Республіканець Бериславського р –н) стоїть великий кам’яний хрест, могила Кошового атамана Запорізької Січі Костя Гордієнка. На хресті ще можна прочитати напис: « Во имя отца и сына и Святого Духа. Здесь почивает раб Божий Константин Гордеевич, атаман кошовый славного войска Запорожского Низового куреня Платнеровскаго Преставился року 1733 мая 4 дня».
 8. 8. Садиба князя Трубецького в с. Козацькому є одним з найбільших архітектурних ансамблів Берислащини . Вона включає численні будівлі, що знаходяться на території села, в тому числі і палацово – парковий ансабль.
 9. 9. с. Качкарівка Бериславського р-ну. Храм Покрови Пресвятої Богородиці, який збудовано у другій половині 19 ст.

×