Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Acer-Avrupa Okul Ağı 1e1Acer-Avrupa Okul Ağı 1e1
Eğitsel Amaçlı BilgisayarEğitsel Amaçlı Bilgisayar
Kullanımı Netbook Pilo...
Proje sınıfımız 8/AProje sınıfımız 8/A
Yeni Proje Sınıfımız 6/AYeni Proje Sınıfımız 6/A
PROJENİN AMAÇLARIPROJENİN AMAÇLARI
Proje, okulların şu anda öğrenme platformlarını (öğrenme
yönetim sistemleri, sanal öğre...
DÜNDEN BUGÜNEDÜNDEN BUGÜNE
YÜZLERİNDEKİ İLK TEBESSÜMYÜZLERİNDEKİ İLK TEBESSÜM 
VE GİZLENEMEYEN HEYECAN…VE GİZLENEMEYEN HEYECAN…
Ne yapabiliriz? Nasıl Yapabiliriz?Ne yapabiliriz? Nasıl Yapabiliriz?
 Proje sınıflarımızda ilgili branşProje sınıflarımız...
Projenin Bize Sağladığı Katkılar Neler?Projenin Bize Sağladığı Katkılar Neler?
 Öğrencilerimiz ders içi performanslarını ...
Öğrencilerimizin netbookÖğrencilerimizin netbook
yardımıyla yaptıkları bazıyardımıyla yaptıkları bazı
ödev,sunum ve deneyö...
ÖnceLikLe Teleskop Ne DemekÖnceLikLe Teleskop Ne Demek
Bunu ÖğreneLimBunu ÖğreneLim 
 Teleskop, çıplak gözle görülemeye...
MercekLi TeLeskopLarMercekLi TeLeskopLar
 Galileo ve Kepler teleskoplarının her ikisi deGalileo ve Kepler teleskoplarının...
MercekLi TeLeskopLarMercekLi TeLeskopLar
 İlk mercekli teleskop yapımcılarının veİlk mercekli teleskop yapımcılarının ve
...
MercekLi TeLeskopLarMercekLi TeLeskopLar
 Bu sorunu 18.yy’ın sonlarında iki İngiliz mucit çözdü.Bu sorunu 18.yy’ın sonlar...
Şimdide Bazı MercekLiŞimdide Bazı MercekLi
TeLeskopLaRa göZ ataLımTeLeskopLaRa göZ ataLım
Sunum Burada Sona Ermiştir..!Sunum Burada Sona Ermiştir..!
 Beni İzLediğiniz & DinLediğiniz İçinBeni İzLediğiniz & DinLed...
DENEYLER, paylaşımlar!DENEYLER, paylaşımlar!
kaldýrma kuvveti.wmv
Yeni Proje Sınıfımız Teknoloji- Tasarım dersinde ürünleriniYeni Proje Sınıfımız Teknoloji- Tasarım dersinde ürünlerini
net...
Ders İçi Görsel –işitsel medya paylaşımları …Ders İçi Görsel –işitsel medya paylaşımları …
My Heart Will Go On lyrics
Song...
 Öğretmenlerimiz evde hazırladığıÖğretmenlerimiz evde hazırladığı
çalışmalarını taşınabilir belleklerçalışmalarını taşına...
Türkçe dersinde bilgisayar tabanlıTürkçe dersinde bilgisayar tabanlı
alıştırmalar…alıştırmalar…
7_Ýletiþim(Karikatür) Çeki...
2010 / 2011 EDUCATION YEAR GUDUL PRIMARY SCHOOL ENGLISH QUIZ
for 6th GRADES
Name & Surname: ANSWER KEY
Class & Number :
A)...
Okulumuzun Ders EtkinlikleriOkulumuzun Ders Etkinlikleri
Paylaşım Alanı ve İnternetPaylaşım Alanı ve İnternet
İletişim Adr...
http://gudulilkogretim.wikispaces.comhttp://gudulilkogretim.wikispaces.com
http://groups.google.com.tr/group/gudulilkoretimokuluhttp://groups.google.com.tr/group/gudulilkoretimokulu
Acer- EUROPEAN SCHOOLNETAcer- EUROPEAN SCHOOLNET
PROJESİ GÜDÜL İ.Ö.O BRANŞ EKİBİPROJESİ GÜDÜL İ.Ö.O BRANŞ EKİBİ
 Okul MÜD...
Teşekkürler.Teşekkürler.
Fatma İMREN- Güdül İ.Ö.OFatma İMREN- Güdül İ.Ö.O
E-mail :E-mail :fatmaimren@gmail.comfatmaimren@g...
Acer netbook kullanim sunusu 11102010 Ankara Güdül İÖOndan Fatma İmrenin öğrenci çalışmaları
Acer netbook kullanim sunusu 11102010 Ankara Güdül İÖOndan Fatma İmrenin öğrenci çalışmaları
Acer netbook kullanim sunusu 11102010 Ankara Güdül İÖOndan Fatma İmrenin öğrenci çalışmaları
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Acer netbook kullanim sunusu 11102010 Ankara Güdül İÖOndan Fatma İmrenin öğrenci çalışmaları

1,092 views

Published on

Güdül İÖOndan Fatma İmren tarafından 11/11/2010da Ankara'da sunulan öğrenci çalışmaları

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Acer netbook kullanim sunusu 11102010 Ankara Güdül İÖOndan Fatma İmrenin öğrenci çalışmaları

 1. 1. Acer-Avrupa Okul Ağı 1e1Acer-Avrupa Okul Ağı 1e1 Eğitsel Amaçlı BilgisayarEğitsel Amaçlı Bilgisayar Kullanımı Netbook PilotKullanımı Netbook Pilot Projesi 2010 / 2011Projesi 2010 / 2011
 2. 2. Proje sınıfımız 8/AProje sınıfımız 8/A
 3. 3. Yeni Proje Sınıfımız 6/AYeni Proje Sınıfımız 6/A
 4. 4. PROJENİN AMAÇLARIPROJENİN AMAÇLARI Proje, okulların şu anda öğrenme platformlarını (öğrenme yönetim sistemleri, sanal öğrenme ortamları, vb.) kullanma yöntemlerinin ötesine bakar ve çeşitli çevrimiçi imkânlarla etkileşim yoluyla bireyler tarafından oluşturulan kişiselleştirilmiş öğrenme alanlarına dayalı toplum odaklı öğrenme popülaritesinin üzerinde kurulur. iTEC içindeki teknik aşamalar, öğretmen ve öğrencilerin işbirliği yapmasını ve çevrim içi araçlar ve verileri rahatlıkla keşfetmesini ve tam olarak yararlanmasını sağlayan ağ hizmetlerinin entegrasyonunu inceler.
 5. 5. DÜNDEN BUGÜNEDÜNDEN BUGÜNE YÜZLERİNDEKİ İLK TEBESSÜMYÜZLERİNDEKİ İLK TEBESSÜM 
 6. 6. VE GİZLENEMEYEN HEYECAN…VE GİZLENEMEYEN HEYECAN…
 7. 7. Ne yapabiliriz? Nasıl Yapabiliriz?Ne yapabiliriz? Nasıl Yapabiliriz?  Proje sınıflarımızda ilgili branşProje sınıflarımızda ilgili branş öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizinöğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin netbooklardan faydalanaraknetbooklardan faydalanarak hazırladığı çalışmalar sadecehazırladığı çalışmalar sadece internete dayalı olmayıpinternete dayalı olmayıp öğretmenlerimiz teknolojiköğretmenlerimiz teknolojik aygıtlardan en üst seviyedeaygıtlardan en üst seviyede NASILNASIL verim alırız sorusuna her zamanverim alırız sorusuna her zaman cevap bulmaya çalışmışlardır.cevap bulmaya çalışmışlardır.
 8. 8. Projenin Bize Sağladığı Katkılar Neler?Projenin Bize Sağladığı Katkılar Neler?  Öğrencilerimiz ders içi performanslarını daha kolayÖğrencilerimiz ders içi performanslarını daha kolay sergileyebilme olanağı buldu.sergileyebilme olanağı buldu.  Öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimizin daha çokÖğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimizin daha çok görsel, işitsel duyularına hitap eden çalışmalara yer verildigörsel, işitsel duyularına hitap eden çalışmalara yer verildi  Öğrencilerimize netbooklarını okul dışında da kullanmaÖğrencilerimize netbooklarını okul dışında da kullanma amaçlı performans ve proje ödevleri verildi.amaçlı performans ve proje ödevleri verildi.  Netbooklar sınıf içi ders sunumları ve bilgisayar tabanlıNetbooklar sınıf içi ders sunumları ve bilgisayar tabanlı alıştırmalar için kullanıldı.alıştırmalar için kullanıldı.  Öğretmenlerimiz evde hazırladığı çalışmalarını taşınabilirÖğretmenlerimiz evde hazırladığı çalışmalarını taşınabilir bellekler aracılığıyla öğrenci netbooklarına yüklemiş vebellekler aracılığıyla öğrenci netbooklarına yüklemiş ve böylece bu sınıflarda hem öğrencilerin materyal kaybınıböylece bu sınıflarda hem öğrencilerin materyal kaybını önlemiş hem de kağıt ve toner tasarrufu etmişlerdir.önlemiş hem de kağıt ve toner tasarrufu etmişlerdir.  Öğrencilerin oyun, film, müzik, vb… medya araçlarını sosyalÖğrencilerin oyun, film, müzik, vb… medya araçlarını sosyal etkinlik çerçevesinde kullanabilmesi sağlandı.etkinlik çerçevesinde kullanabilmesi sağlandı.  Ders esnasında yapılan deneylerin ve çalışmaların kaydaDers esnasında yapılan deneylerin ve çalışmaların kayda alınarak bu kayıtların okul ortamı dışında tekraralınarak bu kayıtların okul ortamı dışında tekrar izlenebilme olanağı verildi.izlenebilme olanağı verildi.
 9. 9. Öğrencilerimizin netbookÖğrencilerimizin netbook yardımıyla yaptıkları bazıyardımıyla yaptıkları bazı ödev,sunum ve deneyödev,sunum ve deney örnekleriörnekleri
 10. 10. ÖnceLikLe Teleskop Ne DemekÖnceLikLe Teleskop Ne Demek Bunu ÖğreneLimBunu ÖğreneLim   Teleskop, çıplak gözle görülemeyecekTeleskop, çıplak gözle görülemeyecek kadar uzakta olan cisimlere bakmak içinkadar uzakta olan cisimlere bakmak için kullanılan bir aygıttır. Optik teleskoplar,kullanılan bir aygıttır. Optik teleskoplar, uzaktaki cisimden gelen ışık ışınlarınınuzaktaki cisimden gelen ışık ışınlarının toplanması ve bu ışınların cismintoplanması ve bu ışınların cismin büyütülmüş bir görüntüsünü elde edecekbüyütülmüş bir görüntüsünü elde edecek biçimde odaklanması ilkesine dayalıbiçimde odaklanması ilkesine dayalı olarak çalışır. Ama radyo dalgaları gibiolarak çalışır. Ama radyo dalgaları gibi başka ışınım türlerini toplayanbaşka ışınım türlerini toplayan teleskoplar da vardır. Örneğin;teleskoplar da vardır. Örneğin; radyoastronomi alanında kullanılanradyoastronomi alanında kullanılan radyoteleskoplar çok önemli aygıtlardır.radyoteleskoplar çok önemli aygıtlardır.
 11. 11. MercekLi TeLeskopLarMercekLi TeLeskopLar  Galileo ve Kepler teleskoplarının her ikisi deGalileo ve Kepler teleskoplarının her ikisi de mercekli teleskoptu ve ışık ışınlarının kırılmasımercekli teleskoptu ve ışık ışınlarının kırılması temeline dayalı olarak çalışıyordu. Objektiftemeline dayalı olarak çalışıyordu. Objektif denen büyük mercek, uzaktaki cisimden gelendenen büyük mercek, uzaktaki cisimden gelen ışık ışınlarını kırılmaya uğratarak belirli birışık ışınlarını kırılmaya uğratarak belirli bir odakta toplar. Gözlemci, göz merceği denen veodakta toplar. Gözlemci, göz merceği denen ve objektifin oluşturduğu görüntüyü büyütmeyeobjektifin oluşturduğu görüntüyü büyütmeye yarayan daha küçük mercekten bakar.yarayan daha küçük mercekten bakar. Mercekli teleskoplar ışığın kırılması ilkesineMercekli teleskoplar ışığın kırılması ilkesine dayalı olarak çalıştığı için kırılmalı teleskopdayalı olarak çalıştığı için kırılmalı teleskop olarak da adlandırılırolarak da adlandırılır..
 12. 12. MercekLi TeLeskopLarMercekLi TeLeskopLar  İlk mercekli teleskop yapımcılarının veİlk mercekli teleskop yapımcılarının ve kullanıcılarının karşılaştığı en büyükkullanıcılarının karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, farklı renklerdeki ışığınsorunlardan biri, farklı renklerdeki ışığın farklı miktarlarda yada açılarda kırılmasıfarklı miktarlarda yada açılarda kırılması olgusuydu. Mavi ışığın kırmızı ışıktan daha çokolgusuydu. Mavi ışığın kırmızı ışıktan daha çok kırılması yada benzeri durumlar, ilk kırılmalıkırılması yada benzeri durumlar, ilk kırılmalı teleskop yada merceklerinin hafif bulanık birteleskop yada merceklerinin hafif bulanık bir görüntü vermesi ve görüntünün çevresinde birgörüntü vermesi ve görüntünün çevresinde bir renk saçağı oluşmasına neden oluyordu.renk saçağı oluşmasına neden oluyordu.
 13. 13. MercekLi TeLeskopLarMercekLi TeLeskopLar  Bu sorunu 18.yy’ın sonlarında iki İngiliz mucit çözdü.Bu sorunu 18.yy’ın sonlarında iki İngiliz mucit çözdü. Chester Moor Hall ve John Dollond birbirlerindenChester Moor Hall ve John Dollond birbirlerinden habersiz sürdürdükleri çalışmalar sonucunda, farklıhabersiz sürdürdükleri çalışmalar sonucunda, farklı cam türlerinden yapılmış merceklerin kullanılmasıylacam türlerinden yapılmış merceklerin kullanılmasıyla görüntüdeki bulanıklığın ve renk saçaklarının ortadangörüntüdeki bulanıklığın ve renk saçaklarının ortadan kaldırabileceğini buldular. Sonraki teleskop yapımcılarıkaldırabileceğini buldular. Sonraki teleskop yapımcıları da daha büyük çaplı mercek yapma yöntemlerida daha büyük çaplı mercek yapma yöntemleri geliştirdiler. Mercekli teleskop bugün de öneminigeliştirdiler. Mercekli teleskop bugün de önemini korumaktadır, çünkü bunlara başka aygıtlar takılarakkorumaktadır, çünkü bunlara başka aygıtlar takılarak gökcisimlerinin doğrudan ölçümleri yapılabilmektedir.gökcisimlerinin doğrudan ölçümleri yapılabilmektedir.
 14. 14. Şimdide Bazı MercekLiŞimdide Bazı MercekLi TeLeskopLaRa göZ ataLımTeLeskopLaRa göZ ataLım
 15. 15. Sunum Burada Sona Ermiştir..!Sunum Burada Sona Ermiştir..!  Beni İzLediğiniz & DinLediğiniz İçinBeni İzLediğiniz & DinLediğiniz İçin Hepinize Ayrı Ayrı TeşekkürHepinize Ayrı Ayrı Teşekkür Ediyorum…Ediyorum…  Yapımda Emeği GeçenLer ;Yapımda Emeği GeçenLer ;  Ünal Can BozkurtÜnal Can Bozkurt  E maiL :E maiL : sanaldraqon@hotmail.comsanaldraqon@hotmail.com  THE ENDTHE END 
 16. 16. DENEYLER, paylaşımlar!DENEYLER, paylaşımlar! kaldýrma kuvveti.wmv
 17. 17. Yeni Proje Sınıfımız Teknoloji- Tasarım dersinde ürünleriniYeni Proje Sınıfımız Teknoloji- Tasarım dersinde ürünlerini netbooklarında dizayn ederken …netbooklarında dizayn ederken …
 18. 18. Ders İçi Görsel –işitsel medya paylaşımları …Ders İçi Görsel –işitsel medya paylaşımları … My Heart Will Go On lyrics Songwriters: Horner, James; Jennings, Will; Every night in my dreams I see you, I feel you That is how I know you go on Far across the distance And spaces between us You have come to show you go on Near, far, wherever you are I believe that the heart does go on Once more you open the door And you're here in my heart And my heart will go on and on Love can touch us one time And last for a lifetime And never let go till we're gone Love was when I loved you One true time I hold to My Heart Will Go On.mp3
 19. 19.  Öğretmenlerimiz evde hazırladığıÖğretmenlerimiz evde hazırladığı çalışmalarını taşınabilir belleklerçalışmalarını taşınabilir bellekler (flash bellek) aracılığıyla öğrenci(flash bellek) aracılığıyla öğrenci netbooklarına yüklemiş ve böylecenetbooklarına yüklemiş ve böylece bu sınıflarda hem öğrencilerinbu sınıflarda hem öğrencilerin materyal kaybını önlemiş hem demateryal kaybını önlemiş hem de kağıt ve toner tasarrufukağıt ve toner tasarrufu etmişlerdir.Öğrencinin öğrenmeetmişlerdir.Öğrencinin öğrenme güçlüğü çektiği konuları animasyongüçlüğü çektiği konuları animasyon vb şekillerde anlatarak ve soruvb şekillerde anlatarak ve soru sorarak konuları daha zevkli halesorarak konuları daha zevkli hale getirmişlerdir.getirmişlerdir.
 20. 20. Türkçe dersinde bilgisayar tabanlıTürkçe dersinde bilgisayar tabanlı alıştırmalar…alıştırmalar… 7_Ýletiþim(Karikatür) Çekimli Fiiller 7.swf Bildirme ve Dilek Kipleri (Etkinlik-1).swf Bildirme ve Dilek Kipleri (Etkinlik-5).swf 7_Ýletiþim(Karikatür) Çekimli Fiiller 7.swf Bildirme ve Dilek Kipleri (Etkinlik-1).swf
 21. 21. 2010 / 2011 EDUCATION YEAR GUDUL PRIMARY SCHOOL ENGLISH QUIZ for 6th GRADES Name & Surname: ANSWER KEY Class & Number : A) Fill in the blanks with the correct words. (12x2: 24 p) 1-Hasan is Ahmet’s _ grandpa____. 7- Selma is Ahmet’s__mother_____. 2-Melek is Ahmet’s _ sister_____. 8-Ali is Ahmet’s __ brother_____. 3-Hande is Ahmet’s ___aunt______ . 9- Selma is Bekir’s _ wife______. 4-Bekir is Ahmet’s ____father_____. 10-Bekir is Selma’s __husband______. 5-Nihat is Ahmet’s ____uncle _____. 11-Ali is Selma’s _____son______. 6-Ayşe is Ahmet’s ____grandma _____. 12-Melek is Selma’s___daughter_____. B) Match the pictures with the descriptions. ( 5x2:10p) Teresa Richard Tom Sally Martin a) He has got long , curly, black hair..Richard b) She has got short,straight,blonde hair.She has got big eyes. Sally c) He is slim and fit. He has got short,straight ,grey hair..He wears glasses. Tom d) She is tall and slim. She has got long,straight, black hair.She has got small,black eyes. Teressa e) He is short and fat. Martin C) Which ones express LIKE,which ones express DISLIKE? (8p) Put L for like,put D for dislike. _L_ 1.I like camping _L 2.l enjoy going shopping _D 3.l hate playing soccer. _L 4.l am interested in poetry father / mother / sister / brother / grandma / grandpa / aunt / uncle / son / daughter / husband / wife _L 5.l am good at dancing _L 6.I am crazy about jeans. _D 7.I don’t like western films _D 8.I can’t stand doing yoga
 22. 22. Okulumuzun Ders EtkinlikleriOkulumuzun Ders Etkinlikleri Paylaşım Alanı ve İnternetPaylaşım Alanı ve İnternet İletişim Adresleriİletişim Adresleri
 23. 23. http://gudulilkogretim.wikispaces.comhttp://gudulilkogretim.wikispaces.com
 24. 24. http://groups.google.com.tr/group/gudulilkoretimokuluhttp://groups.google.com.tr/group/gudulilkoretimokulu
 25. 25. Acer- EUROPEAN SCHOOLNETAcer- EUROPEAN SCHOOLNET PROJESİ GÜDÜL İ.Ö.O BRANŞ EKİBİPROJESİ GÜDÜL İ.Ö.O BRANŞ EKİBİ  Okul MÜDÜRÜ : Zekai YAĞCIOkul MÜDÜRÜ : Zekai YAĞCI  Proje Koordinatörü : Fatma İMRENProje Koordinatörü : Fatma İMREN  Türkçe Öğretmeni : Vildan BAŞOĞLUTürkçe Öğretmeni : Vildan BAŞOĞLU  Fen ve Teknoloji : Meltem ERDUĞANFen ve Teknoloji : Meltem ERDUĞAN  Teknoloji-Tasarım : Gülşah KOCABIYIKTeknoloji-Tasarım : Gülşah KOCABIYIK  Matematik Öğrt : Özgür ÇAKIRMatematik Öğrt : Özgür ÇAKIR  Bilişim Teknolojileri : Şenay H. ERTUNÇBilişim Teknolojileri : Şenay H. ERTUNÇ
 26. 26. Teşekkürler.Teşekkürler. Fatma İMREN- Güdül İ.Ö.OFatma İMREN- Güdül İ.Ö.O E-mail :E-mail :fatmaimren@gmail.comfatmaimren@gmail.com Tel: 05346479734Tel: 05346479734

×