CAN AKIN URLA IZMIR MEVLANA FOTOGRAF SERGISI

1,870 views

Published on

URLA HAKAN ÇEKEN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ
"CAN AKIN MEVLANA KONULU FOTOĞRAF SERGİSİ"

"2007 Yılının UNESCO tarafından Dünya Mevlana Huzur ve Sevgi yılı ilan edilmesi nedeniyle, kültürümüzün daha iyi tanınması ve insanlarımızın huzur ve sevgi dolu bir yaşamda anlam bulabilmeleri için, Şair ve Fotoğraf Sanatçısı Can AKIN tarafından çekilen, Mevlana "TÖREN" Fotoğrafları İzmir - Urla Hakan Çeken Kültür Merkezinde 30 Kasım-10 Aralık tarihlerinde sergilenecektir" şeklinde hazırlanan basın bülteniyle davet sonucunda:
30.10.2007 günü saat 18:00 sıralarında İzmir ili Urla ilçesinde bulunan Hakan Çeken Kültür Merkezi'nde 'Can Akın Mevlana Konulu Fotoğraf Sergisi' açılışı yapıldı. Açılış öncesi Can Akın'ın Urla için yazdığı 'Senden Öğrendim' adlı şiir okundu, Vali Muavini Mustafa Aydın tarafından ve Urla Kaymakam'ı Şahin Bayhan tarafından kurdele kesilmek sureti ile açılış gerçekleşti.
Sergide 2005 yılında Konya Mevlana Kültür Merkezi'nde çekilen 64 adet Sema Tören fotoğrafları gösterildi. Bu fotoğraflar daha önceden Fransa, Almanya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg'da dijital ortamda perdeye yansıtmak sureti ile özel toplantılarda gösterimde bulunulduğu, Türkiye'de ise 8 ay içerisinde İstanbul, Giresun, Zonguldak, Ankara (5), Muğla, İzmir illerinde 10. fotoğraf sergisi açtığı, 100.000'ne yakın kişinin bu sergileri ziyaret ettiğini anlatıldı, sergi ilgi ile izlendi.

Published in: Technology, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,870
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
19
Actions
Shares
0
Downloads
11
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

CAN AKIN URLA IZMIR MEVLANA FOTOGRAF SERGISI

  1. 1. SESLİDİR
  2. 5. URLA FOTOĞRAF SERGİSİNDEN GÖRÜNTÜLER İÇİN İNTERNET BAĞLI İKEN TIKLAYINIZ…. http://www.turklider.org/TR/EditModule.aspx?tabid=1038&mid=8373&ItemID=8516&ItemIndex=0 CAN AKIN ŞAİR - FOTOĞRAF SANATCISI [email_address] Mr _ canakin @ hotmail .com

×