Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Kedy vymeniť
tesnenie
plastových okien?
Mnoho ľudí často zabúda na to, že tesnenie okien nemá
doživotnú trvanlivosť. Tesnenia vyrobené z polymérového
materiálu vy...
Čo spôsobuje nedokonalé tesnenie plastových okien?
Únik tepla, prenikanie vody a vlhka. To sú najnepríjemnejšie
dôsledky n...
Výmena tesnení možno nebude stačiť
Únik tepla a prepúšťanie vody a vlhkosti
nemusí byť iba problémom tesnenia.
Teplo môže ...
Vyberajte spoľahlivé okná značky Incon
Naše okná disponujú
mimoriadne odolným a
vylepšeným systémom
tesnení, ktoré vám
vyd...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Tesnenie

156 views

Published on

Nepodceňujte tesnenie na plastových oknách!

Published in: Technology
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Tesnenie

  1. 1. Kedy vymeniť tesnenie plastových okien?
  2. 2. Mnoho ľudí často zabúda na to, že tesnenie okien nemá doživotnú trvanlivosť. Tesnenia vyrobené z polymérového materiálu vydržia dlho, no ak cítite že od vašich okien „ťahá“, treba začať hľadať príčinu. Dôvodov nedostatočného tesnenia okien môže byť hneď niekoľko. Chyba môže byť v už spomínanom tesnení alebo v nastavení okna, ktorého krídlo nepresne dolieha k rámu. Najčastejšie sa nepresné doliehanie prejavuje pri starších drevených oknách. Drevo je materiál, ktorý neustále „pracuje “, a tak sa môžu drevené rámy časom zdeformovať. Dôvodom nedostatočného tesnenia plastových okien je väčšinou opotrebované tesnenie, nesprávne nastavené kovanie alebo plastový profil, z ktorého je vyrobené krídlo a rám.
  3. 3. Čo spôsobuje nedokonalé tesnenie plastových okien? Únik tepla, prenikanie vody a vlhka. To sú najnepríjemnejšie dôsledky nekvalitného tesnenia okien. Ročne vám kvôli tomuto problému môžu narásť náklady na vykurovanie až o 10 %. Ďalšou nepríjemnosťou je kondenzácia vodnej pary na oknách, ktorá spôsobuje stekanie kvapiek vody po ráme okien a stenách vášho domu. Výsledkom môže byť vysoká vlhkosť, tvorba plesní, či dokonca statické narušenie celej stavby. Chybné tesnenie na oknách tiež dostatočne nezabraňuje prenikaniu hlučnosti do interiéru, čo znižuje celkový komfort bývania.
  4. 4. Výmena tesnení možno nebude stačiť Únik tepla a prepúšťanie vody a vlhkosti nemusí byť iba problémom tesnenia. Teplo môže tiež unikať cez sklo okna alebo cez nekvalitný alebo starý rám. V tomto prípade by ste mali začať premýšľať nad kúpou nových okien. Táto investícia sa vám za pár rokov vráti na účtoch za kúrenie a v podobe pohodlnejšieho bývania.
  5. 5. Vyberajte spoľahlivé okná značky Incon Naše okná disponujú mimoriadne odolným a vylepšeným systémom tesnení, ktoré vám vydržia veľa rokov. Tieto dômyselné tesnenia spoľahlivo ochraňujú okno pred poveternostnými podmienkami a inými vplyvmi počasia. Okná Incon majú tiež výborné izolačné a zvukovo izolačné vlastnosti.

×