Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

До ювілею Олега Любківського

119 views

Published on

Митець створює урбаністичні пейзажі, абстрактні композиції, відображаючи європейську культурну спадщину, колізії сучасності. Основна галузь – станкова і книжкова гра­фіка; техніки – акварель, офорт. Для творчості Любківського характерні чітка ритміка, динаміка ліній та штрихів, світло-тіньове моделювання. Є автором та учасником численних проєктів до Дня рідного міста.

Published in: Art & Photos
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

До ювілею Олега Любківського

 1. 1. «МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ ОЛЕГА ЛЮБКІВСЬКОГО» ДО 70-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ БУКОВИНСЬКОГО ХУДОЖНИКА
 2. 2. ЛЮБКіВСЬКИЙ Олег Іванович народився 27 червня 1950 року в місті Чернівці. Графік. Член Національної спілки художників України (1988). В1969 році закінчив Вижницьке училище при- кладного мистецтва у викладача В. Жаворонкова. З 1987 року є учасником багатьох всеукраїнських та міжнародних художніх виставок. Персональні виставки відбувались у Чернівцях (1983, 1998, 2003, 2013–14), Саскатуні (Канада, 1990), Відні (1992, 1995), Базелі (Швей- царія), Ріді (обидві – 1993), Целлі (1997; обидві – Австрія), Києві (2000,2001, 2004), Львові (2013). З 1997 є керівником студії образотворчого мистецтва у Чернівцях. Створює урбаністичні пейзажі, абстрактні композиції, відображаючи європейську культурну спадщину, колізії сучасності. Основна галузь – станкова і книжкова графіка; техніки – акварель, офорт. Для творчості Любківського характерні чітка ритміка, динаміка ліній та штрихів, світло-тіньове моделювання. Окремі роботи зберігаються у Чернівецькому художньому і краєзнавчому музеях, НХМ (Київ).
 3. 3. СЕРЕД ВІДОМИХ ТВОРІВ МИТЦЯ: «АВТОПОРТРЕТ У ЮНАЦЬКІ РОКИ» (1969), «НАД МІСТОМ», «ПЛОЩА РИНОК У ЧЕРНІВЦЯХ. 19 СТ.» (ОБИДВІ – 1986), «ЦИТАДЕЛЬ У СТИЛІ МОДЕРН» (1988), «РОМАНТИЧНИЙ КРАЄВИД» (1989), «ТАЇНСТВО» (1991), «ГЕОРГІЇВСЬКА ЦЕРКВА У ЧЕРНІВЦЯХ. 19 СТ.», «ЗАКОНОМІРНОСТІ ЧАСУ», «ПОЛОТНЯНИЙ БУДИНОК» (УСІ – 1993), «СОБОРИ СТАРОГО МІСТА» (1995), «ПАМ’ЯТНИК ПОЕТУ-РОМАНТИКУ Ф. ШІЛЛЕРУ У ЧЕРНІВЦЯХ», «ДАХИ ПАНСЬКОЇ ВУЛИЦІ», «ДОЖИВАННЯ» (УСІ – 1998), «ЗЕЛЕНЕ ТЛО БІЛИХ КВІТІВ» (2002), «МІСТО, ЩО КОЛИСЬ НАЗИВАЛОСЯ CZERNOWITZ» (2007), «ЧЕРВОНЕ – ТО ЛЮБОВ, А ЧОРНЕ – ТО ЖУРБА», «МІСЬКИЙ ТЕАТР» (ОБИДВІ – 2008); ЦИКЛ «КОНЦЕПТУАЛЬНІ УТОПІЇ» (1990–96) ТА БАГАТО ІНШИХ.
 4. 4. ОЛЕГ ЛЮБКІВСЬКИЙ - АВТОР КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ТВОРІВ, ЯКІ КОНЦЕНТРУЮТЬ ОБРАЗ ЧЕРНІВЦІВ У КОНТЕКСТІ ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ. ОСОБЛИВУ УВАГУ ПРИВЕРТАЄ АВТОРСЬКА МАНЕРА ХУДОЖНИКА (ДРУКОВАНА І ОРИГІНАЛЬНА ГРАФІКА). У СВОЇХ РОБОТАХ ОЛЕГ ЛЮБКІВСЬКИЙ В НЕОРДИНАРНІЙ ФОРМІ ПОДАЄ УНІКАЛЬНІСТЬ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ПОЛІКУЛЬТУРНОГО МІФУ. ЙОГО ОРИГІНАЛЬНІ РОБОТИ ПОСТІЙНО ЕКСПОНУЮТЬСЯ В БАГАТЬОХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ, ДЕ ВОНИ МАЮТЬ ГАРНИЙ УСПІХ У ВИБАГЛИВОГО ГЛЯДАЧА.
 5. 5. ПРОЕКТ ОЛЕГА ЛЮБКІВСЬКОГО "МИСТЕЦТВО ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ" ДО ДНЯ МІСТА, КОЛИ ХУДОЖНИК ВИСТАВЛЯВ ОДНУ КАРТИНУ СЕРЕД МІСТА ЧЕРНІВЦІ. ЦЬОГО РАЗУ МИТЕЦЬ ЗІБРАВ ЧЕРНІВЧАН БІЛЯ КОСТЕЛУ ПРЕЧИСТОГО СЕРЦЯ ІСУСА. ВІДПОВІДНО Й КАРТИНА, ЯКУ ВИСТАВИВ АВТОР, ВІДПОВІДАЛА ЛОКАЦІЇ. ЗА СЛОВАМИ САМОГО ХУДОЖНИКА, ЦЕЙ ОБРАЗ СТВОРИВ СПОЧАТКУ У ТЕХНІЦІ МІДЬОРИТУ (ОФОРТ-ТРАВЛЕНИЙ ШТРИХ), А ПОТІМ І У ПОВНО- КОЛІРНІЙ ФОРМАТНІЙ КОМПОЗИЦІЇ. "МІЙ ПОГЛЯД ХУДОЖНИКА ЧАСТО ГУБИВСЯ В БЕЗКІНЕЧНІЙ КІЛЬКОСТІ ГОТИЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ СКЛАДНОЇ, БАГАТОРЯДНОЇ АРХІТЕКТУРИ, ЩО ПОСТІЙНО ВРАЖАЛА МЕНЕ ПЕРЕКОНЛИВОЮ МОНУМЕНТАЛЬНІСТЮ І ЕСТЕТИЧНОЮ ДОВЕРШЕНІСТЮ. ЩОРАЗУ, ПРОХОДЯЧИ ПОВЗ КОСТЬОЛ, Я ВІДЧУВАВ ЙОГО ОСОБЛИВУ ГІПНОТИЧНУ ДІЮ, АЛЕ ВІДТВОРИТИ ЙОГО СКЛАДНИЙ ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ ТОДІ МЕНІ ЗДАВАЛОСЯ АБСОЛЮТНО НЕМОЖЛИВИМ»…
 6. 6. ВИСТАВКА ОЛЕГА ЛЮБКІВСЬКОГО В ГАЛЕРЕЇ НА ВУЛИЦІ ЕЛІЄЗЕРА ШТЕЙНБАРГА (ЖОВТЕНЬ 2013)
 7. 7. «БУДНІ МІСТА КОНТРАСТІВ» ЧЕРНІВЕЦЬКІ БУДІВЛІ
 8. 8. ВИСТАВКА ДО ДНЯ МІСТА ЧЕРНІВЦІ
 9. 9. ВИСТАВКА В РАМКАХ МИСТЕЦЬКОГО ПРОЕКТУ "МІСТО, ЩО КОЛИСЬ НАЗИВАЛОСЬ CHERNOWITZ". Для своїх виставок митець обирає знакові для Чернівців локації. У підвалі будинку №5 по вулиці Горького за австро-угорських часів був винний погріб, а над ним - ресторан. На фасаді будівлі досі частково збереглися написи німецькою мовою та малюнок пляшок з-під коньяку. На розі площі Філармонії та вулиці М. Горького художник представив одразу дві свої картини.
 10. 10. "ПРИВ`ЯЗКА ДО ЦЬОГО МІСЦЯ ДОСИТЬ ПРОСТА, АЛЕ СИМВОЛІЧНА. КОЛИ ПОЧАЛАСЬ ПЕРЕБУДОВА ПЛОЩІ, ОДНА СТІНКА ЦЬОГО БУДИНКУ (№5) БУЛА НАСТІЛЬКИ НЕДОГЛЯНУТОЮ, ЩО ТУТ ПРОСТУПИВ НІМЕЦЬКИЙ НАПИС… Я ПОБАЧИВ У ЦЬОМУ ПОВНІСТЮ ЗАКІНЧЕНУ КАРТИНУ. КОЛИ ПРИЙШОВ ЧАС ДО РЕКОНСТРУКЦІЇ ПЛОЩІ, ТУТ РУХ ПЕРЕКРИЛИ, БРУКІВКУ ЗІБРАЛИ У ВЕЛИКУ ГОРУ. ДЛЯ МЕНЕ ЦЕ БУВ ІДЕАЛЬНИЙ ВАРІАНТ: Я ЗАЛІЗАВ НА ТУ ГОРУ І МАЛЮВАВ, ПОКИ НЕ ЗАКІНЧИВ. АЛЕ МАЛЯРИ ПОЧАЛИ ПЕРЕКРИВАТИ ФАСАД. ЯКОСЬ ХТОСЬ ІШОВ ПОВЗ І ПРОКРИЧАВ РОБОЧИМ: "ОЛЕГ ІВАНОВИЧ ПРОСИВ НЕ ЗАФАРБОВУВАТИ НАПИС!". ЇМ ПОЧУЛОСЯ: "НАЧАЛЬНИК ПРОСИВ»… ОТОЖ, ЗАЛИШИЛОСЯ ТАК ЯК Є…» ІНЩУ КАРТИНУ ХУДОЖНИК ПРЕЗЕНТУВАВ У ТОМУ САМОМУ ПІДВАЛЬНОМУ ПРИМІЩЕННІ, ДЕ ТРИМАЛИ ВИНО.
 11. 11. ЧЕРНІВЦІ - CHERNOWITZ
 12. 12. 2017 РОКУ В ТРАВНІ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ НОВОГО МУРАЛУ, СТВОРЕНОГО ЧЕРНІВЧАНИНОМ ОЛЕГОМ ЛЮБКІВСЬКИМ. ЦЕ ВЖЕ ЙОГО ДРУГИЙ СТІНОПИС ЗА ЦІЄЮ АДРЕСОЮ (ВУЛ. Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 68) ТА ПРОДОВЖЕННЯ КРЕАТИВНОГО ЗАДУМУ НА ТЕМУ "CZERNIWITZ”. ІНІЦІАТОРАМИ СТВОРЕННЯ МУРАЛУ СТАЛА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «БУКОВИНСЬКА ПАРТНЕРСЬКА АГЕНЦІЯ», ЯКА НЕЗАБАРОМ ТУТ ВІДКРИЛА КУЛЬТУРНО – МИСТЕЦЬКИЙ, ТУРИСТИЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР «ЧЕРНІВЦІ – CZERNOWITZ», ЯКИЙ СТАВ НОВОЮ ПРИНАДОЮ ТА «ПЕРЛИНКОЮ» МІСТА.

×