Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Інтерфейси користувача

721 views

Published on

Published in: Technology
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Інтерфейси користувача

 1. 1. Інтерфеси пристроїв ПК Виконала Студентка 1-АПО, Інституту математики, фізики та технологічної освіти Пугач Ілона
 2. 2. План 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. ATA BRI Bluetooth Fibre Channel FireWire HBA PCI Express PRI PS/2 RCA SCSI Serial ATA SAS USB
 3. 3. Материнська плата нська мна та, зова, відома також як головна плата — плата, на якій містяться основні компоненти комп'ютера, що забезпечують логіку роботи.
 4. 4. Стандартний інтерфейс – АТА ATA— стандартний інтерфейс для підключення зовнішніх пристроїв, на кшталт жорстких дисків та CDROM приводів до персональних комп'ютерів. Після появи на ринку Serial ATA у 2003, оригінальний ATA було перейменовано у Parallel ATA (PATA). Відповідно до її назви, ця стаття описує лише Parallel ATA. Стандарти Parallel ATA дозволяють використовувати для підключення кабелі довжиною до 48 сантиметрів, попри те, що у продажу є кабелі довжиною аж до 91 сантиметра.
 5. 5. Технологія бездротового зв’язку Bluetooth (англ. Bluetooth) — це технологія бездротового зв'язку, створена у 1998 році групою компаній: Ericsson, IBM, Intel, Nokia, Toshiba. Основне призначення Bluetooth — забезпечення економного і дешевого радіозв'язку між різноманітними типами електронних пристроїв, таких як мобільні телефони та аксесуари до них, портативні та настільні комп'ютери, принтери
 6. 6. Інтерфейс базового рівня йс зового вня (англ. Basic Rate Interface, BRI) — забезпечує користувачеві надання двох цифрових каналів (ОЦК) по 64 кбіт/с (канал B) і односмуговий канал сигналізації D зі швидкістю передачі даних 16, 32 або 64 кбіт/с. Таким чином, максимальна швидкість передачі в інтерфейсі BRI (2B+D) складає Rmax= 128+16=144 кбіт/с.
 7. 7. Високошвидкісний інтерфейс Fibre Channel (FC) (англ. fibre channel) — сімейство протоколів для високошвидкісного передавання даних. Fibre Channel Protocol (FCP) транспортний протокол (як TCP в IP-мережах), що інкапсулює протокол SCSI по мережах Fibre Channel. Є основою побудови мереж зберігання даних.
 8. 8. Високошвидкісна шина FireWire — послідовна високошвидкісна шина, призначена для обміну цифровою інформацією між комп'ютером і іншими електронними пристроями. Шина розроблена Sony та Apple і стандартизована IEEE під кодом IEEE-1394. • Цифровий інтерфейс — дозволяє передавати дані між цифровими пристроями без втрат інформації • Невеликий розмір — тонкий кабель замінює купу громіздких проводів • Простота у використанні — відсутність термінаторов, ідентифікаторів пристроїв або попередньої установки
 9. 9. НВА HBA (англ. Host Bus Adapter) — в комп'ютерному апаратному забезпеченні пристрій, що сполучає комп'ютер з нагромаджувачами (пристроями зберігання інформації). Термін вперше почав використовуватися при під'єднуванні пристроїв з використанням Fibre Channel і SCSIінтерфейсу. Надалі термін був розширений на пристрої ESCON, Ethernet (у разі ethernet, простим HBA є мережева карта) і решту, в яких є елемент, що забезпечує передачу даних через спеціальний пристрій.
 10. 10. Комп’ютерна шина PCI Express або PCIe або PCI-E, (також відома як 3GIO for 3rd Generation I/O; не плутати з PCI-X або PXI) — комп'ютерна шина, що використовує програмну модель шини PCI і високопродуктивний фізичний протокол, заснований на послідовній передачі даних. З'єднання між двома пристроями PCI Express називається link, і складається з одного (званого 1x) або декількох (2x, 4x, 8x, 12x, 16x і 32x) двонаправлених послідовних з'єднань lane. Кожен пристрій повинен підтримувати з'єднання 1x.
 11. 11. Інтерфейс первинного рівня PRI — стандартний інтерфейс мережі ISDN, що визначає дисципліну підімкнення станцій ISDN до широкосмугових магістралей, що зв'язують місцеві і центральні АТС або мережеві комутатори. Інтерфейс первинного рівня об'єднує 23 В-канали і один D-канал для стандарту Т1 (23B + D) або 30 В-каналів для голосу або даних один D-канал для сигналізації і один Н-канал для службових даних стандарту E1 (30B + D + Н).
 12. 12. PS/2 PS/2 — серія персональних комп'ютерів компанії IBM на процесорах Intel 286 і 386 серій, основним ринковим завданням якої було витіснення з ринку інших виробників. Головним способом досягнення цієї мети ста-ло використання закритих стандартів, зокрема шини MCA. Проте очікування компанії не виправдалися — старі відкриті технології були вдосконалені конкурентами IBM і виявилися живучішими.
 13. 13. Стандартний роз’єм Роз’єм RCA (англ. RCA jack, також англ. phono connector або англ. CINCH/AV connector) — стандарт розніму, широко застосовуваний в аудіо- і відеотехніці. Назва RCA постала від назви «Radio Corporation of America», цей тип роз'єму був запропонований у 1940-х роках для підімкнення фонографів до підсилювачів.
 14. 14. SCSI SCSI— інтерфейс, розроблений для об'єднання на одній шині різних за своїм призначенням пристроїв, таких як тверді диски, накопичувачі на магнітооптичних дисках, приводи CD, DVD, стримери, сканери, принтери. SCSI широко застосовується на серверах, високопродуктивних робочих станціях; RAID-масиви на серверах часто будуються на твердих дисках з SCSI-інтерфейсом
 15. 15. SATA • SATA (Serial ATA) — послідовний інтерфейс обміну даними з накопичувачами інформації (як правило, з жорсткими дисками). SATA є розвитком інтерфейсу ATA (IDE), який після появи SATA був перейменований в PATA • За даними аналітиків IDC, в 2008 році диски S-ATA склали 98% від всіх продажів дисків у світі[
 16. 16. SAS SAS — комп'ютерний інтерфейс, розроблений для обміну даними з такими пристроями, як жорсткі диски, накопичувачі на оптичному диску і т. д. SAS використовує послідовний інтерфейс для роботи з безпосередньо підключеними накопичувачами (англ. Direct Attached Storage (DAS) devices). SAS розроблений для заміни паралельного інтерфейсу SCSI і дозволяє досягти більш високої пропускної здатності, ніж SCSI
 17. 17. Послідовний інтерфейс передачі даних USB— укр. універсальна послідовна шина, призначена для з'єднання периферійних пристроїв. Символом USB є чотири геометричні фігури: квадрат, трикутник, велике коло та мале коло. Шина USB представляє собою послідовний інтерфейс передавання даних для середньо швидкісних та низько швидкісних периферійних пристроїв. Для високошвидкісних пристроїв на сьогодні кращим вважається FireWire.

×