Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Dula dace miezite_2011

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Upcoming SlideShare
Dula kristine gaugere-2011
Dula kristine gaugere-2011
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 15 Ad

More Related Content

More from Linda Vituma (19)

Advertisement

Dula dace miezite_2011

 1. 1. Dace Miezīte Es - dūla
 2. 2. Es ticu, ka bērni nekad „negadās”. Viņu atnākšana šai saulē vienmēr ir mērķtiecīga. Mēs, vecāki, esam izredzēti bērnus šeit sagaidīt.
 3. 3. Spoža zvaigzne notecēja Gar manām namdurvīm; Tā nebija spoža zvaigzne, Tā bērniņa dvēselīte. Māte ar bērnu ir pastāvīgā mijiedarbībā jau kopš ieņemšanas brīža. Es spēju un vēlos iedrošināt Tevi rast kontaktu ar topošo cilvēku jau no pašām pirmajām viņa rašanās nedēļām.
 4. 4. Vai mana, vai mana, Viss kust, viss kust! Kust mana nabiņa, Kust vēderiņis. Katrs bērniņš pie mums atnāk citāds, un arī katra grūtniecība var būt atšķirīga. Jautājumi rodas vienmēr – pat gaidot otro, trešo, ceturto bērniņu. Es varu palīdzēt Tev rast atbildes uz jautājumiem, kas rada bažas. Vēlos, lai Tevī ienāk miers un prieks .
 5. 5. Es atradu mīļu Māru Pirtes taku ravējam; Es atstāju visu darbu, Teku, līdzu noravēt. Jau gaidību laikā Tu vari emocionāli un fiziski sagatavoties laist savu bērnu pasaulē. Man rūp , lai dzemdības - garas vai īsas, smagas vai vieglas – paliktu Tavās atmiņās kā brīnumains notikums, lai pēc tām Tu justos piepildīta un gandarīta .
 6. 6. Nāc, tautieti, tu man līdz Mīļas Māras pirtiņā: Tev Laimiņa līdzi nāca Cepurītes ēniņā. Vēlos aicināt arī bērniņa tēti svinēt bērniņa gaidīšanas svētkus . Kopīgi varam pārrunāt ģimenes dzemdības, tēta darbiņus tajās.
 7. 7. Es varu Tev palīdzēt praktiski sagatavoties radībām, realizēt Tavas vēlmes un vajadzības, kas saistītas ar bērniņa nākšanu pasaulē. Ticu, ka tās ir ļoti svarīgas un īpašas, tāpat kā īpaša un neatkārtojama esi Tu . Es sacīju tautiešam, Lai mērc miežus ūdenī: Jau jostiņu es palaidu Devītā rakstiņā.
 8. 8. Jaunu liepu iestādīju Pie pirtiņas duravām; Tur māsiņa piesaķēra Grūtajā dieniņā. stiprināt Tevi ar pieskārieniem un masāžu, ar labu vārdu un pastāvīgu klātbūtni, ar zāļu tēju, Baha ziediem un dabas aromātiem. Dzemdībās varu palīdzēt Tev atrast piemērotāko pozu,
 9. 9. Man ir liels gods būt klāt, kad notiek pasaules lielākais brīnums - piedzimst jauns cilvēks! Savu laiku sagulēju Zem māmiņas dvēselītes; Nāc, Dieviņ, nāc, Laimiņ, Izlaid mani saulītē.
 10. 10. Dieva dotais mazulītis jau ir gatavs cilvēks, spēcīga personība. Tev priekšā ir sarežģīts un saistošs uzdevums – viņu iepazīt un izprast. Pirmajās nedēļās pēc radībām varu sniegt Tev praktisku palīdzību, lai vari visu savu uzmanību veltīt vienīgi bērniņam. Šim pādite, tam pādite, Man pādite piederēja: Visu dienu izgulēja Uz manāmi rociņām.
 11. 11. Saskaņā ar latviešu tradīcijām pēc radībām rīkoju pirtīžas – rituālu, kurā bērniņš tiek atdalīts no mātes. Pirtīžu laikā bērniņš saņem maigu pirmo masāžu, kuras laikā tiek “izdzīti sari”, bet jaunā māmiņa var pateikt paldies savam ķermenim par paveikto darbu un sevi atkal apzināties kā sievišķīgu būtni. Kas žagarus brikšķināja Pirtes ceļa maliņā? Mīļa Māra brikšķināja, Pādei pirti kurināja.
 12. 12. Palīdzēšu sarīkot bērniņam krustabas latviskā garā, lai dotu jaunajam ģimenes loceklim vārdu un uzņemtu viņu dzimtā. Stiep, Laimiņa, zīda jostu Pāri visu pagalmiņu: Nu māmiņa godu taisa Mazajam bērniņam.
 13. 13. Mans spēks ir latviešu tradīcijās, dziesmās un rakstos. Es zinu, kāds ir dabas doto zāļu spēks. Esmu priecīga, ka varu dalīties!
 14. 14. ATSAUKSMES <ul><li>„ Dacīte bija mana dūla un palīdzēja man gaidīt un sagaidīt pasaulē manu pirmdzimto. Dacīte vienmēr bija atsaucīga un labprāt dalījās savā pieredzē un padomā. Viņas sirdsgudrie padomi un mīļā attieksme pret mani palīdzēja man neapjukt šajā brīžiem tik mulsinošajā laikā. Viņa man vienmēr bija pieejama grūtniecības laikā, taču laikam visvairāk novērtēju viņas atbalstu tieši pašās dzemdībās un it īpaši to daļā, kas noritēja slimnīcā. Nespēju iedomāties savu pirmo grūtniecību bez Dacītes.” </li></ul><ul><li>Baiba </li></ul><ul><li>„ Gremdējoties dzemdību atmiņās, vēlreiz nopriecājos, ka biji man līdzās. Tavi glāsti, vieglie pieskārieni, klusā, mierīgā balss bija tas cilvēciskais, kas spēja mazināt bailes no mehāniskām dzemdībām, kur mans ķermenis, es pati esmu tikai &quot;bezjūtīga masa&quot;. Man šķiet, mēs bijām tikai divas tajā istabā, un Tu sēdēji man iepretim, iemiesojot līdzjūtību, izpratni, maigumu.” </li></ul><ul><li>Jana </li></ul><ul><li>„ Parasti es, neskatoties uz savu draudzīgo natūru, lēni un piesardzīgi atklājos svešiniekiem. Tāpēc pati biju parsteigta, cik viegli man izdevās uzticēties tev.Pieņemt, ka tavas rūpes un līdzijušana – ka tas ir normāli, un ka tam tā jābūt. Man bija svarīgas mūsu sarunas, un man patika, ļoti, ļoti, ka vēl kāds tur īkšķus par mani.” </li></ul><ul><li>Regīna </li></ul>
 15. 15. Šajā prezentācijā izmantotas mākslinieces Ilzes Kupčas fotogrāfijas un maģistra darbs ”MAN TO JUMS...?” Paldies!

×