Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Цей фантастичний Китай

844 views

Published on

Цей фантастичний Китай
(2019 р. – рік Китаю в Україні)

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Цей фантастичний Китай

 1. 1. Надвірнянська центральна районна бібліотека Цей фантастичний Китай (2019 р. – рік Китаю в Україні) М. Кушнерчук – пров. методист 2019
 2. 2. Китай - давня країна з багатою історією і культурою. Китай дуже різноманітний, і, побувавши в одній його частині, можна бути впевненим, що буквально за тисячу кілометрів звідси кипить зовсім інше життя. Відносини між Україною і Китаєм зародились ще за часів Київської Русі завдяки великому шовковому шляху , що своєю північною гілкою заходив до Криму. Цього року відзначається 25-річчя з часу встановлення дипломатичних відносин між двома країнами. З цієї нагоди Президент України оголосив 2019 рік роком Китаю в Україні.
 3. 3. Що ми знаємо про Китай? Як правило, не так вже й багато. Знаємо про Велику китайську стіну, бойові мистецьва, Джекі Чана… Тож давайте познайомимось ближче з цією дивовижною країною. Китайська Народна Республіка Площа — 9,6 млн. км кв. Населення — 1300 млн. чоловік Столиця — Пекін
 4. 4. Державний устрій — республіка. Глава держави - Голова КНР. Найвищий законодавчий орган – Парламент - Всекитайські збори народних представників. Найвищий виконавчий орган - Державна рада. Державна мова -китайська. Валюта - юань.
 5. 5. Прапор Герб
 6. 6. Великі міста - Пекін, Шанхай, Тяньцзінь, Чунцін, Сянган, Шеньян, Ухань, Гуанчжоу, Харбін.
 7. 7. Географічне положення Китай розташований у Центральній і Східній Азії і є однією з найбільших за площею держав світу. На сході омивається водами Жовтого, Східно- Китайського і Південно-Китайського морів Тихого океану. Має численні острови, найбільші — Тайвань і Хайнань. На півночі Китай межує з Росією і Монголією, на заході і півдні — з Афганістаном, Індією, Непалом, Бутаном, Бірмою, Лаосом і В'єтнамом, на північному сході — із Корейською Народно-Демократичною Республікою.
 8. 8. Природа Китаю багата і різноманітна. На півночі суворі гірські хребти, покриті лісами або степами помірного поясу, прилягають до холодних просторів Сибіру, а на півдні - гори з вічнозеленими тропічними лісами. На рівнинах Східного Китаю, що знаходиться під впливом теплих мусонів Тихого океану, розкинулись родючі поля, на заході - безводні простори найбільших азіатських пустель і гори, вкриті вічними снігами.
 9. 9. Населення Населення КНР складає понад 1,3 мільярди чоловік. Тут проживає 55 націй і народностей, 91% - китайці. Демографічна політика: відповідно до конституції Китаю в країні повинне здійснюватися планове дітородіння. Заборонено одружуватися студентам, одна родина повинна мати не більше однієї дитини, а на народження другої чи третьої дитини вже потрібно дозвіл спеціального комітету з планового дітородіння. Середній вік населення - 35,5 років (чоловіки - 34,9 років, жінки - 36,2 роки). На 100 жінок припадає 106 чоловіків. Очікувана тривалість життя при народженні - 74,7 роки (чоловіки - 72,7 років, жінки - 76,9 років).
 10. 10. Дороги Як стверджують очевидці, на перший погляд майже все тут рухається за принципом: "Як (куди) хочу, так (туди) і їду". Навіть якщо є світлофори. Дорожніх знаків, як і ДТП, дуже мало. Уздовж автомобільних доріг нема ніякої реклами. Усі конструкції прибрали, виходячи з міркувань безпеки руху.
 11. 11. Промисловість Китаю За розмірами ВВП Китай входить в першу десятку країн світу. Країна посідає 1-е місце у світі за видобутком вугілля й 2-е за виробленням електроенергії, є значні запаси залізної руди й вугілля. Китай виробляє більше ніж 500 млн. т сталі. Розвинене машинобудування, галуззю міжнародної спеціалізації Китаю є легка промисловість. Половину всіх бавовняних, значну частину вовняних і шовкових тканин, а також одягу виробляють у Шанхаї. 1-е місце у світі посідає китайська рисоочисна й борошномельна промисловість. У значних обсягах виробляється олія, крупи, цукор. Розвиваються й інші виробництва.
 12. 12. Сільське, рибне господарство Китаю По масштабах виробленої продукції сільське господарство Китаю є одним з найбільших у світі. Переважає рослинницька галузь, насамперед зернова, а головними продовольчими культурами є рис, пшениця, кукурудза, гаолян, просо, бульбоплоди і соя. Близько 20% посівних площ зайнято під рисом. Вирощують технічні, олійні культури - арахіс, рабс і кунжут, переважно на експорт вирощують чай, розвивається шовківництво. Агропромисловий комплекс країни на значній території країни залежить від штучного зрошення - одного з вирішальних заходів щодо підвищення врожайності. Китай виробляє близько однієї третьої зусіх поставок риби в світі. Його мілководні угіддя займають 1500 ти. КВ. м і становлять чверть усіх світових угідь. Аквакультура - вирощування риби в ставках і озерах дає половину рибних продуктів.
 13. 13. Рисові тераси Цікаво вирощують рис провінції Гуансі, гористій місцевості. Тут облаштовано рисові тераси на схилах гір, що стала не лише джерелом харчування для місцевих жителів, а й справжньою принадою для туристів – рисові тераси створюють прекрасні ландшафти пагорбів китайської провінції, які називають Хребтом дракона.
 14. 14. Водні ресурси Річки: Янцзи, Амур. Хуанхе,
 15. 15. Культура Китаю Зародження величної культури Китаю відбулося ще у сиву давнину. Мистецтво Китаю зародилося, як частина релігійних церемоній та ритуалів. Китайський живопис і каліграфія відрізняються особливою своєрідністю. Каліграфія тут не просто уміння красиво писати, але і мистецтво. При письмі використовуються “чотири скарби майстерні”: папір, пензлик, туш і пемза.
 16. 16. Китайська вишивка справжній витвір мистецтва. Гра барв шовкових ниток, у залежності від переломлення світла, якісно розкриває палітру відтінків виконаної роботи, що додає різноманіття та неповторності. А багатогранність мотивів, здатність відтворити найскладніший образ, варіативність технік та творчих рішень не залишають байдужим нікого.
 17. 17. Дракон для китайців центральний об’єкт у культурі, добрий звір, що приносить успіх, покровитель гір і річок, владика Сходу, звідки сходить життєдайне сонце. Дракони звивалися на імператорському одязі, на колонах палаців, прикрашали стелі, меблі, фарфор.
 18. 18. Традиційні свята у Китаї:  у перший день китайського календаря (свято весни) починається початок року;  згодом за хронологією наступає свято ліхтариків (що свідчить про закінчення китайського Нового року), яке відмічається 15 числа 1 місяця;  наступними відомими китайськими святами є: день зимового сонцестояння, день Душі, свято драконячих човнів, свято закоханих, свято середини осені. * відомою традицією є чайна церемонія Китайський етикет має вікову історію, що починається ще з прадавніх часів.
 19. 19. Релігія Китай – держава, де співіснують різні релігії. Завдяки «культурній революції» 59% населення КНР називають себе атеїстами. Однак для значної групи материкових китайців релігія відіграє дуже важливу роль, особливо буддизм, даосизм і конфуціанство. На відміну від КНР, більша частина населення Тайванського Китаю вважає релігію необхідною складовою власного життя, 4.5% сповідує християнство, 2.5% – іслам, іудаїзм та інші вірування.
 20. 20. Література Китайська література має більше як трьохтисячолітню історію. Першими текстами вважають написи на панцирах черепах при династії Шан. Класичним літературним каноном є збірники конфуціанських етико-філософських книг, династійні хроніки; художній літературі надавалось другорядне значення. Під час правління династії Мін почала зароджуватись література розважального спрямування. Основоположником сучасної літератури є Лу Сінь.
 21. 21. Бойові мистецтва «Ушу» означає «бойові мистецтва». Це слово є загальною назвою для всіх бойових мистецтв Китаю. Бойовими мистецтвами займались високоморальні мудреці, в основному – ченці в монастирях. Всім відомий Джекі Чан досконало володіє всіма стилями ушу, а найкращим бійцем ушу всіх часів і народів є Брюс Лі.
 22. 22. Кухня У Китаї їжа є культурною традицією. Кухня нерозривно пов'язана з філософією. "Холодна" і "тепла" їжа так само як і інь та ян має бути постійно у однаковому співвідношенні. "Холодна" їжа - це легкі страви, з високим вмістом води; "тепла" - навпаки. Одну з найважливіших ролей у китайській кухні відіграють овочі. Традиційними стравами вважаються адзукі (вид квасолі) і паста з неї анко, пекінська качка, смажений рис (рис взагалі є основою більшості китайських страв), тофу, суп шіруко, спагетті та морепродукти. Популярністю користується соєве молоко та соєвий соус.
 23. 23. Квітка – символ Китаю Офіційно затвердженої квітки –символу нема, але такою китайці вважають піон.
 24. 24. Сім чудес Китаю 1. Велика китайська стіна – одна з головних пам’яток древності, яка збереглась до нашого часу. Споруда протяжністю близько 9000 км, товщина стін якої становить 5-8 метрів, а висота - в середньому 6-7 метрів була творінням людських рук. На всіх без винятку ділянках стіни туристи мають можливість спостерігати чудові краєвиди. Велика китайська стіна є одним з китайських об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.
 25. 25. 2. Теракотова армія – восьме чудо світу, об»єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це – восьмитисячна легендарна гвардія повнорозмірних глиняних воїнів, коней і колісниць. Теракотові воїни повинні були захищати інтереси китайського імператора Цінь Шихуанді в потойбічному світі. Вони були поховані разом з імператором у 210-209 роках до н.е. Кожна фігура – біля 2-х метрів заввишки та має своє неповторне обличчя.
 26. 26. 3. Храм Неба – храмово-монастирський комплекс в центральному Пекіні, до складу якого входить єдиний храм круглої форми в місті - Храм Врожаю. Він занесений ЮНЕСКО в список всесвітньої спадщини людства. Сторіччя тому кожного року в день зимового сонцестояння (22 грудня) в Храм Неба приходив імператор, щоб помолитися Небу і попросити у нього хорошого врожаю. Колись ця територія була недоступною звичайним людям, а зараз туристи та місцеві жителі вільно тут гуляють.
 27. 27. 4. Цзинь Мао – один з найвищих хмарочосів Азії (420 метрів), який являється візитівкою Шанхаю. Це символ сучасного Китаю, з якого відкривається неймовірний пейзаж. Це дійсно красива споруда, що нагадує піднесений догори паросток бамбука або ж старі китайські пагоди.
 28. 28. 5. Парк Бейхай – імператорський парк в Пекіні пейзажі та споруди якого втілюють чудовий архітектурний стиль і унікальне мистецтво створення китайського традиційного саду - справжній шедевр ландшафтного дизайну.
 29. 29. 6. Тайшань – гора в китайській провінції Шаньдун, її висота сягає 1545 м. Гора має велику культурну та історичну значимість і входить в число п'яти священних гір даосизму. Традиційно гора вважалася місцем проживання даоських святих і безсмертних. Це найвища точка у східному Китаї і на Сході вважали, що це місце де небо з’єднується з землею.
 30. 30. 7. Чжанцзяцзе – перший Національний лісовий парк Китаю. Туристів сюди притягують кварцитові скелі висотою 800 метрів. Найвищі піки масиву Улін'юань досягають трьох кілометрів. Гірські вершини вкриті густими кронами дерев, вік багатьох з яких налічує не одне століття.
 31. 31. Використані джерела: Китайська Народна Республіка [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki. – Назва з екрану. Географічна характеристика Китаю [Електронний ресурс]. – Режим доступу: .uawww.geograf.com.ua/china. – Назва з екрана. Промисловість, Сільське господарство, Транспорт ... [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://pidruchniki.com/00000000/geografiya/promislovist_kitayu. –Нназва з екрану. Культура китайського народу. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: osvita.ua. – Назва з екрану
 32. 32. Дякую за увагу!

×