Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Stručná historie projektu

Slajdy k přednášce na brněnském KISKovém setkání designérů služeb 8. prosince 2015.

Event: https://www.facebook.com/events/916810581736089

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Stručná historie projektu

 1. 1. APLIKAČNÍ SEMINÁŘ 2014 Projekt vznikl díky předmětu Aplikační seminář na KISKu.
 2. 2. Na začátku jsme měli jinou cílovku, jiné zaměření a jiné názvy. Díky hloubkovým rozhovorům a dotazníku jsme zjistili, že knihovny se shodnou na jednom ― výzkumy jim mají především pomoci poskytovat uživatelům co nejlepší služby.
 3. 3. Proto jsme se rozhodli věnovat designovému myšlení a designu služeb. Náš tým tvořili: (na obrázku shora zleva) Alena Chodounská, Roman Novotný, Martin Horák, Jiří Xaver, Pavla Minaříková, Laďka Zbiejczuk Suchá a Gabriela Šimková.
 4. 4. Brainstromovali jsme a vymýšleli, jak se postavit k designové výzvě: Jak bychom mohli knihovnám pomoci s designem služeb?
 5. 5. 35 METOD PRO LEPŠÍ SLUŽBY Rozšířili jsme cílovku na neziskovky a veřejný sektor a začali pracovat na 35 metodách — souboru karet, které stručně představují metody designového myšlení.
 6. 6. Tohle je jejich první prototyp.
 7. 7. Vybírali jsme metody, psali texty, rozesílali k posouzení expertům a na překlad do angličtiny. Krásnou grafickou podobu kartičkám dal Matěj Málek.
 8. 8. A tady je výsledek.
 9. 9. QQML 2015 S kartičkami jsme se vydali na knihovnickou konferenci QQML do Paříže, kde přednášely Alena s Laďkou. Vzali jsme s sebou anglickou verzi kartiček a moc se líbila.
 10. 10. KONFERENCE Vlastní konferenci Libdesign 2015 jsme mohli díky KISKu a Národní technické knihovně uspořádat v září v Ballingově sále NTK.
 11. 11. Vystoupili na ní skvělí řečníci a přišlo téměř 200 lidí se zájmem o designové myšlení.
 12. 12. Všechny přednášky si můžete pustit na videu.
 13. 13. WORKSHOP LEDEN 2016 Dnes (8. prosince) jsme spustili registraci na workshop o designovém myšlení.
 14. 14. Spolupracujeme na něm s Pábení.cz (nahoře zleva: Lenka Kupková, Maru Kortanová, Roman Hřebecký), MČ Brno-střed a týmem z KISKu (dole zleva: Marie Ondrášková, Tereza Navarová a Josef Kocurek).
 15. 15. Pod vedením lektorů se v lednu 2016 na workshopu budeme zabývat reálným problémem města Brna.
 16. 16. libdesign.cz info@libdesign.cz Fotky: Libdesign archiv, M. Kortyšová (konference)

×