Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Циркулярна економіка. Організаційно-правові аспекти

300 views

Published on

Циркулярна економіка. Організаційно-правові аспекти

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Циркулярна економіка. Організаційно-правові аспекти

 1. 1. ВИКОНАЛИ СТУДЕНТИ 2 КУРСУ ФАКУЛЬТЕТУ ФІНАНСІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКА СПРАВА 1 ГРУПИ ФЕДОРЧУК ЯРОСЛАВ ТА СЕРВЕТНИК ДМИТРО.
 2. 2. План: 1. Вступ. Актуальність теми. 2. Визначення Циркулярна економіка та коротка характеристика 3. Циркулярна економіка в Україні ( за кордоном) 4. Для чого потрібна циркулярна економіка 5. Державне регулювання циркулярної економіки 6. Пропозиції до вдосконалення в Україні 7. Висновки
 3. 3. ВСТУП. АКТУАЛЬНІСТЬ ТЕМИ. • ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА Є НОВОЮ ЕКОНОМІЧНОЮ МОДЕЛЛЮ, В ЯКІЙ АКЦЕНТ РОБИТЬСЯ НА ПОВТОРНЕ ВИКОРИСТАННЯ МАТЕРІАЛІВ, А ТАКОЖ НА СТВОРЕННЯ ДОДАНОЇ ВАРТОСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ ПОСЛУГ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ РІШЕНЬ. У ГЛОБАЛЬНОМУ СЕНСІ ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА Є ДУЖЕ АКТУАЛЬНОЮ, АДЖЕ, ЗА ОЦІНКАМИ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ, ГЛОБАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ РИНКУ ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ СТАНОВИТЬ ПОНАД ТРИЛЬЙОН ДОЛАРІВ США.
 4. 4. ВИЗНАЧЕННЯ ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА ТА КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА • ЕКОНОМІКА ЗАМКНЕНОГО ЦИКЛУ АБО ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА (АНГЛ. CLOSED-LOOP ECONOMY, CIRCULAR ECONOMY) — МОДЕЛЬ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ, ЗАСНОВАНА НА ВІДНОВЛЕННІ ТА РАЦІОНАЛЬНОМУ СПОЖИВАННІ РЕСУРСІВ, АЛЬТЕРНАТИВА ТРАДИЦІЙНІЙ, ЛІНІЙНІЙ, ЕКОНОМІЦІ. ХАРАКТЕРИЗУЄТЬСЯ СТВОРЕННЯМ НОВИХ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПІДХОДІВ, ЗАВДАННЯМ ЯКИХ Є МІНІМІЗАЦІЯ НЕГАТИВНОГО ЛЮДСЬКОГО ВПЛИВУ НА ДОВКІЛЛЯ.
 5. 5. ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА В УКРАЇНІ ( ЗА КОРДОНОМ) ВІЗЬМЕМО ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРИКЛАД — ВИРОБНИЦТВО ПО ВІДНОВЛЕННЮ ЗАПАСНИХ ДЕТАЛЕЙ ДО АВТОМОБІЛІВ, RENAULT. ВІДНОВЛЕНІ ЗАПЧАСТИНИ (ВІД ВОДЯНИХ ПОМП ДО ДВИГУНІВ) ПРОДАЮТЬСЯ З ГАРАНТІЄЮ 1 РІК ЗА ЦІНОЮ 50−70% ВІД ВАРТОСТІ НОВИХ. НА ПІДПРИЄМСТВІ ПРАЦЮЄ ПОНАД 300 ОСІБ, РІЧНИЙ ВИТОРГ СТАНОВИТЬ БЛИЗЬКО $ 270 МЛН, РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ НЕ ГІРШЕ, НІЖ НА ОСНОВНОМУ ВИРОБНИЦТВІ АВТОМОБІЛІВ. • ДЕ МОЖЕ ЗНАЙТИ СЕБЕ УКРАЇНА ПРЯМО ЗАРАЗ: • ПАПІР, КАРТОН, СКЛО • БУДІВЕЛЬНЕ СМІТТЯ • ОРГАНІЧНІ ВІДХОДИ • АВТОМОБІЛЬНІ ШИНИ • СТАРИЙ ОДЯГ
 6. 6. ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА • ЦЕНТРАЛЬНОЮ ТЕМОЮ Є ПИТАННЯ ПРО ЗНАЧНЕ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ. ПРОПОЗИЦІЯ ПОЛЯГАЄ У ТОМУ, ЩОБ ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА, ЯКА ПЕРЕДБАЧАЄ ЛЕГКІСТЬ ПЕРЕРОБКИ, ПОВТОРНОГО ВИКОРИСТАННЯ, ДЕМОНТАЖУ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ПРОДУКЦІЇ, ЗАМІНИЛА ТРАДИЦІЙНУ ЛІНІЙНУ МОДЕЛЬ «БЕРИ, ВИРОБЛЯЙ І ВИКИДАЙ», ЩО ДОМІНУВАЛА В ЕКОНОМІЦІ ДО ЦЬОГО ЧАСУ. ЦЕ, БЕЗ СУМНІВУ, Є ОСНОВНОЮ ПЕРЕДУМОВОЮ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ЗАЛИШИТИСЯ У ПЛАНЕТАРНИХ МЕЖАХ. НА ДАНИЙ ЧАС ЗЕМЛІ ПОТРІБНО МАЙЖЕ ПІВТОРА РОКУ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТОГО, ЩО МИ ВИКОРИСТОВУЄМО ЗА РІК (ТАК ЗВАНИЙ «ЕКОЛОГІЧНИЙ ВІДБИТОК»).
 7. 7. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ • ПЕВНО, ВАМ УЖЕ ЗРОЗУМІЛО, ЩО ЦИРКУЛЯРНА ЕКОНОМІКА МУСИТЬ БАЗУВАТИСЯ НЕ НА ЗМІНІ ПОВЕДІНКИ ОКРЕМОЇ ЛЮДИНИ, А НА ЗМІНІ СИСТЕМИ? «СЬОГОДНІ В УКРАЇНІ РИНОК ВТОРИННОЇ СИРОВИНИ Є НЕПРОЗОРИМ. БІЛЬШ НІЖ НА 50% ВІН ПЕРЕБУВАЄ В ТІНІ. КРІМ ЦЬОГО, РИНОК ПЕРЕРОБКИ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ, А ОТЖЕ, ТАКОЖ ВТОРИННИХ РЕСУРСІВ, В УКРАЇНІ Є НА ПОЧАТКОВІЙ СТАДІЇ РОЗВИТКУ. ПРИЧИНОЮ ЦЬОМУ Є ВІДСУТНІСТЬ ТАРИФУ НА ПЕРЕРОБКУ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ. НЕЗВАЖАЮЧИ НА ТЕ, ЩО ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ РОЗДІЛЬНИЙ ЗБІР ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ, ВИКОНАННЯ ЙОГО ПОЛОЖЕНЬ Є ОБМЕЖЕНИМ. ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО РОЗВИТКУ РИНКУ ВТОРИННОЇ СИРОВИНИ В УКРАЇНІ НЕОБХІДНО ПРИЙНЯТИ ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРОЗОРІ ЗАКОНИ.
 8. 8. ПРОПОЗИЦІЇ ДО ВДОСКОНАЛЕННЯ В УКРАЇНІ Станом на 2017 рік в Україні накопичено 12,4 млрд. т відходів, у тому числі 0,37 млрд. т за 2017 рік. А в структурі відходів у 2017 році найбільшу частку все ще займають відходи збагачення вугілля та відходи, які проводяться під час розривних робіт у процесі будівництва шахт, розрізів, видобування вугілля, шлам та «хвости» збагачення руд залізних, відходи розроблення кар’єром руди залізної, залишки видобування вапняку в кар’єрах, шлаки доменні та сталеплавильні конверторні, феромарганцеві, нікелеві, паливні, зольні, металобрухт По-перше, при повторному використанні вже одноразово спожитих ресурсів підприємство економить на їх закупці та зменшує залежність від постачальників, при цьому вартість компанії зростає, а витрати на виробництво та утилізацію відходів можуть значно скоротитися. По-друге, це зменшує навантаження на навколишнє середовище, вирішує проблему утилізації відходів та зберігає ресурсний потенціал країни.
 9. 9. ВИСНОВКИ ДОСВІД ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ У ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇНАХ ЗАДАЄ НОВІ ТРЕНДИ У ФОРМУВАННІ СТРАТЕГІЧНИХ ПРІОРИТЕТІВ НАЦІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ. ПРАКТИКА ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН ДОЗВОЛЯЄ ОЦІНИТИ ПОТЕНЦІЙНІ ЗМІНИ, ЩО ВІДБУДУТЬСЯ В КРАЇНАХ, ДЕ РОЗБУДОВА ЦИРКУЛЯРНОЇ ЕКОНОМІКИ СТАЄ ОДНИМ З НАЙПРІОРИТЕТНІШИХ ЗАВДАНЬ
 10. 10. ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!

×