Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Штучний інтелект і право

164 views

Published on

Штучний інтелект і право

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Штучний інтелект і право

 1. 1. Штучний інтелект і право Виконали студентки 2 курсу групи ФМ-201 Дядюра Оксана Пісьмак Наталія
 2. 2. Що таке штучний ітелект? O Штучний інтелект – це унікальний продукт технічного прогресу, що дає змогу машинам вчитися, використовуючи людський і власний досвід, виконувати різнопланові завдання, прогнозувати події й оптимізувати ресурси.
 3. 3. Штучний інтелект та право O Перші дослідження та заходи, присвячені різним аспектам штучного інтелекту та права розпочалися ще у 1970-1980-х рр.
 4. 4. O Європейський Парламент 16 лютого 2017 р. ухвалив Резолюцію2015/2103(INL) щодо цивільно-правового регулювання робототехніки з рекомендаціями для Європейської Комісії.
 5. 5. O Велика увага в Резолюції присвячена саме питанням цивільно-правової відповідальності за негативні наслідки використання робототехніки та штучного інтелекту.
 6. 6. Стан регулювання в Україні O На жаль, наразі Україна відстає у багатьох напрямах розвитку, а саме: практично у всіх галузях економіки; у частині виконання державою своїх функцій, перш за все правоохоронної; взагалі у функціонуванні державного механізму. Відтак, розробка штучного інтелекту та середовища, у якому буде функціонувати штучний інтелект, як суб’єкт, у нас перебуває на початковій стадії своєї розробки та становлення.
 7. 7. Світові розробки у сфері права O Як приклад, світова спільнота нині вже обговорює британський стартап Jukedeck, який розробив штучний інтелект, здатний писати музику, пророкуючи, що вже через 10 –15 років авторство чи не половини популярних музичних творів належатиме штучному інтелектові.
 8. 8. O Вчені з Університетського коледжу Лондона і Університету Шеффілда створили “комп’ютерного суддю”, який передбачає рішення Європейського суду з прав людини з точністю до 79 %.
 9. 9. Висновки O Дослідження в сфері робототехніки та їх втілені результати вже сьогодні значною мірою впливають на життя сучасних суспільств.
 10. 10. O Доволі реальною та перспективною вбачається можливість визнання штучного інтелекту суб’єктом правовідносин, наділення його правовим статусом “електронної особистості (електронної особи)”.
 11. 11. O Цілком реальною є перспектива застосування до штучного інтелекту заходів кримінально- правового характеру, поява у зв’язку з цим в Особливій частині КК України розділу під умовною назвою XIV-2 “Заходи кримінально- правового характеру щодо електронних осіб”.
 12. 12. O Роздуми щодо відповідальності штучного інтелекту мають сенс тільки в тому випадку, якщо людство збереже контроль над останнім.

×