Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Бізнес-ангели. Особливості діяльності бізнес-ангелів. Бізнес-ангели в Україні

118 views

Published on

Бізнес-ангели. Особливості діяльності бізнес-ангелів. Бізнес-ангели в Україні

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Бізнес-ангели. Особливості діяльності бізнес-ангелів. Бізнес-ангели в Україні

 1. 1. Бізнес-ангели. Особливості діяльності бізнес-ангелів. Бізнес-ангели в Україні Підготували: Студенти 2 курсу Групи ФМ-201 Моцар Карина Титюк Сергій
 2. 2. Зміст 1. Хто такі бізнес-ангели і чим вони відрізняються від венчурних інвесторів? 2. Правовий статус бізнес-ангелів в Україні. 3. Які бувають бізнес-ангели – ТОП-5 основних видів. 4. Як залучити business angels – 5 простих кроків для полювання на бізнес- ангела 5. Як стати бізнес ангелом – корисні поради починаючим . 6. Професійна допомога в пошуках бізнес ангелів.
 3. 3. Бізнес-ангели (англ. business angel) - це приватні неформальні інвестори, що вкладають засоби в маловідомі молоді компанії, як правило, без застави, в очікуванні зростання їх вартості. Бізнес-ангели вкладають власні фінансові ресурси практично в ідеї, які в майбутньому можуть стати бізнес-проектами. Вони можуть інвестувати як від свого імені, так і через власні компанії. Основна перевага бізнес-ангелів перед традиційним банківським кредитом - приватні інвестори готові ризикувати
 4. 4. Головні факти про бізнес-ангелів:  це професійні інвестори, які вкладають кошти в компанії на стадії «посіву» або «стартапу»;  це досвідчені бізнесмени, зазвичай чоловіки у віці від 45 років, які мають досвід управління і економічні знання;  кожен п'ятий бізнес-ангел – мільйонер;  Переважно бізнес-ангели не афішують свою діяльність і цінують анонімність;  За статистикою 99% бізнес-ангелів – чоловіки.
 5. 5. Правовий статус бізнес-ангелів в Україні. Правове положення вітчизняних бізнес-ангелів законодавством не визначено, що є першою і найвагомішою причиноюгальмування розвитку інституту приватного інвестування в нашій державі. Загальні положення, що містяться в Законі України «Про інвестиційну діяльність»від 18.09.1991 р. №1560-XII [14], який є спеціальниму сфері інвестиційної діяльності, лише в загальнихрисах регулюють діяльність бізнес-ангела, що за своєюприродою є інвестиційною, при цьому про такогосуб’єкта інвестування інноваційних проектів у вищевказаному нормативному акті не йдеться.Основним завданням вітчизняного законодавцяє створення сприятливого інвестиційно- правовогоклімату для бізнес-ангела.
 6. 6. Бізнес-ангелами можуть стати як фізичні, так і юридичні особи, причому останні не обов’язково повинні спеціалізуватися на інвестиційній діяльності.Бізнес-ангелу фізичній особі, як вітчизняному, так і іноземному, достатньо володіти повною цивільною дієздатністю для здійснення інвестиції в інноваційний проект на території України. Статус підприємця для ангелів бізнесу є необов’язковим, оскільки, поперше, їх діяльність не має систематичного характеру, подруге, процедура реєстрації фізичної особи як підприємця передбачає затрати для бізнес-ангела, як часові, так і фінансові, потретє, статус підприємця передбачає сплату податків та пенсійних внесків, подання декларації про доходи – наслідки, що зменшують привабливість вкладення власних коштівбізнес-ангелами в інноваційні проекти.
 7. 7. Питання щодо організаційно-правових форм бізнес-ангелів, що є юридичними особами, є більш цікавим. Оскільки постає ряд питань: чи не може бути встановлено обмежень для окремих організаційних форм юридичних осіб, чи треба установчими документами передбачати можливість здійснення інвестування в інноваційні проекти, чи взагалі може юридична особа, що не спеціалізується на інвестиційній діяльності, здійснювати фінансування інноваційних проектів?
 8. 8. Які бувають бізнес ангели – ТОП-5 основних видів. Вид 1. Корпоративні ангели
 9. 9. Вид 2. Ангели-ентузіасти
 10. 10. Вид 3. Підприємницькі ангели
 11. 11. Вид 4. Мікрокеруючі ангели
 12. 12. Вид 5. Професійні ангели
 13. 13. Розрізнять наступні види початкових стадій проектів : o до стартова (компанія ще не створена, інвестицій потребують науково-дослідні чи конструкторські розробки, маркетингові дослідження, бізнес-планування тощо); o стартова (інвестиції необхідні для започаткування виробничої і збутової діяльності); o початковий ріст (компанія на ранній стадії, якій не вистачає засобів для розвитку); o розширення (стійко розвиваюча компанія, якій потрібне вкладення додаткових виробничих потужностей, вихід на нові ринки збуту); o стійкий розвиток (міцні позиції на цільових ринках, стійкий прибуток і виплата дивідендів).
 14. 14. Найбільша європейська мережа ангелів - European Business Angel Network (EBAN) - складається з 62 асоціацій інвесторів в 22 країнах Європи. В Україні цей вид діяльності з’явився не так давно. Асоціація приватних інвесторів України - єдине об'єднання приватних і корпоративних інвесторів з усіх регіонів України, яке є повноправним членом European Business Angel Network (EBAN).
 15. 15. У Асоціацію приватних інвесторів України входять близько 50 чоловік, але, за даними експертів, насправді в Україні приватних інвесторів значно більше. Просто вони намагаються не афішувати свою діяльність. Ця ситуація ускладнює підприємцеві пошук потенційного інвестора. З іншого боку, самі бізнес-ангели скаржаться на неефективність існуючих джерел інформації. Адже будь у них необхідна база даних, вони могли б профінансувати набагато більшу кількість проектів. Можливий варіант вирішення проблеми недоліку інформації - створення мереж бізнес-ангелів. Підприємцям це дасть можливість презентувати свій проект відразу багатьом потенційним інвесторам, а інвестори у свою чергу дістануть доступ до відповідної бази даних, в якій зможуть вибрати проекти, що цікавлять їх. Отже, Україні доцільно створити потужну мережу бізнес- ангелів для залучення інвестицій у всі види бізнесу, що допоможе підняти країну з кризи та вивести на один рівень розвитку з провідними країнами світу. Залучення капіталу бізнес-ангелів є альтернативою стандартним формам інвестування.
 16. 16. Як залучити business angels – 5 простих кроків для полювання на бізнес ангела Створюємо унікальну ідею Крок 1 Визначаємо аудиторію продукту Крок 2 Збираємо команду професіоналі в Крок 3 Складаємо бізнес-план Крок 4 Спілкуємося з бізнес ангелом Крок 5
 17. 17. Як стати бізнес ангелом – корисні поради починаючим інвесторам Порада 1 Відразу відмовляйтеся від проекту, який вам не подобається Порада 2 Цікавтеся справами компанії, в яку інвестуєте Порада 3 Візьміть частину управлінських функцій на себе Порада 4 Не допускайте недолік інформованості Порада 5 Не бійтеся доінвестування з боку інших інвесторів Порада 6 Шукайте експертів за запропонованими технологіями Порада 7 Відмовтеся від інвестування в напрями, в яких ви сумніваєтеся
 18. 18. Професійна допомога при пошуках бізнес ангелів Професійні компанії сайти з пошуку бізнес-ангелів StartUpStep – майданчик, на якій підприємці зустрічаються з приватними інвесторами та представниками великих венчурних фондів. Новачки мають можливість заявити про свій проект, презентувати його і вийти на контакт з інвесторами. Найкращі проекти отримують іменний сертифікат учасника та можливість отримати приз за кращий стартап року.
 19. 19. «Ліга фінансових консультантів» пошук бізнес-ангелів з декількох сотень приватних інвесторів і венчурних компаній. Реальний шанс почати свій бізнес для підприємців і розробників стартапів з нульовим фінансовим капіталом. Сервіс допомагає також чинним бізнесменам знайти партнерів і розширити підприємницьку діяльність. Заявку можуть залишити на сайті усі бажаючі.
 20. 20. «Лабораторія інвестиційних проектів» сайт для тих, хто хоче знайти інвестора або покупця на свою наукову розробку або бізнес- проект. Консультації, юридична та інформаційний супровід для розробників нових технологій. Корпорація спеціалізується на інтелектуальних продуктах, але готова надати підтримку та пересічним підприємцям. Місія компанії – об'єднання зусиль для швидкого досягнення результату.
 21. 21. Залучення в проекти бізнес-ангелів – реальна можливість запустити свій бізнес і поставити його на ноги. Без додаткових вкладень навіть найбільш перспективні стартапи можуть загинути на зародковій стадії. Користуйтеся нашими порадами щодо вибору інвесторів та не бійтеся йти на контакт. Будь-який бізнес потребує підтримки: ніколи не втрачайте шанс її отримати.
 22. 22. Дякуємо за увагу!!

×