Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Краудфандинг: сутність, стан та особливості діяльності в Україні.

183 views

Published on

Краудфандинг: сутність, стан та особливості діяльності в Україні.

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Краудфандинг: сутність, стан та особливості діяльності в Україні.

 1. 1. Доповідь на тему «Краудфандинг: сутність, стан та особливості діяльності в Україні» Виконали Студентки 2 курсу, групи ФМ-201 Пантюхіна Таїсія Криворот Наталія
 2. 2. Як реалізувати свій проект без коштів? Вам прийшла в голову геніальна ідея для стартапу, але у вас немає коштів, щоб втілити її в життя? Або ви хочете організувати громадський проект, але не можете його реалізувати через відсутність грошей? Вирішити цю проблему допоможе краудфандінг.
 3. 3. Що це взагалі таке? Краудфандінгом називається співробітництво людей, які на добровільних засадах фінансують який-небудь проект або ідею. Простими словами, люди розміщують на спеціальних сайтах опис своїх проектів і оголошують про збір грошей на їх реалізацію. Інші люди заходять на ці платформи і жертвують свої гроші.
 4. 4. Навіщо це потрібно?  По-перше (і це очевидно), це спосіб знайти фінансування для вашого проекту.  По-друге, краудфандінг допоможе перевірити, наскільки ваша ідея затребувана в суспільстві, скільки у вас однодумців, чи здатні ви переконати людей в користі і правильності вашої діяльності.
 5. 5. З чого слід почати? Досвід численних волонтерських та благодійних проектів доводить, що багато людей готові поділитися грошима з тими, хто їх потребує. Проте зібрати кошти на той чи інший проект непросто. Для початку ви повинні переконати людей, що ваш проект дійсно важливий. Як це зробити? Є одна обов’язкова умова – чим зрозуміліше ви поясните вашу мету, тим більша кількість людей вам повірить. Тому краще збирати кошти під конкретну справу, а не «за мир у всьому світі». Наприклад, люди охочіше здадуть гроші на допомогу саме цьому притулку для бездомних, ніж на глобальну програму боротьби з безпритульністю, розраховану на сорок років.
 6. 6. Де можна зібрати гроші? Для цього існують спеціальні онлайн-платформи, наприклад, Спільнокошт або Na-Starte. А якщо у вас (вашого проекту, громадської організації) є власний сайт, подбайте про те, щоб на ньому була кнопка Donate ( «Підтримайте нас фінансово»).
 7. 7. На що звернути увагу? 1 Не просіть мільйони! Можливо, вам вдасться зібрати великі гроші, але це, у будь-якому випадку, займе багато часу. А потенційні спонсори, побачивши, скільки ви просите, можуть вважати задачу нереалістичною. Краще просити невелику суму (до 15 тис. гривень). Такі кошти цілком реально зібрати в короткі терміни. 2 Не витайте в хмарах! У вас повинен бути готовий конкретний проект. Не можна просити у людей гроші, кажучи їм щось таке: «А давайте зберемося разом і подумаємо, що ми можемо зробити». Бажано заздалегідь розписати всі необхідні витрати на реалізацію проекту. 3 Не мовчіть! Регулярно розповідайте вкладникам про те, як просувається проект. Звітуйте, скільки грошей вже зібрано, як ці гроші витрачені, скільки потрібно ще і навіщо. Ваші звіти повинні бути повними і прозорими. Навіть якщо спонсор захотів залишитися анонімним, для нього все одно важливо, щоб в публічному звіті була вказана та сума, яку він вам перерахував.
 8. 8. Що підтримують українці на платформах краудфандингу? Так, в Україні є чимало прикладів успішних краудфандінгових кампаній. Наприклад, за допомогою платформи Na-Starte зібрали 3,7 млн ​​гривень на зйомки фільму «Одеський підкидьок». Завдяки платформі Спільнокошт Громадське радіо зібрало кошти для розширення мережі, а освітня платформа EdEra випустила відеопосібник для вчителів «Протидія цькуванню в школі на підставі інакшості». Нарешті, платформа Komubook допомогла видати українською мовою кілька десятків книг сучасної світової класики (у тому числі Філіпа Діка, Трумена Капоте і Хантера Томпсона).
 9. 9. Переваги Недоліки - Зменшення фінансових посередників. - Істотне збільшення аудиторії інвесторів. - Проведення маркетингу і оформлення попередніх замовлень. - Відстеження рівня попиту. -Організація зворотного зв'язку зі споживачем до початку виробництва. - Можливість отримати фінансування і залишити управління компанією в своїх руках. - Повернення коштів, якшо проект не реалізувався або перенаправлення їх у новий проект. - Високий ступінь невизначеності для компанії та інвесторів. - Високі вимоги по рівню маркетингової та інформаційної підготовки підприємства. - Компанія розкриває перед конкурентами свій інноваційний продукт до виходу його на ринок. - Можливість не виконання проекту, який був профінансований. - Можливість розміщення проекту і збору коштів шахраями.
 10. 10. Оподаткування В Америці та Європі ця сфера вже давно регулюється законодавством. Натомість, в Україні належного правового регулювання немає, але це не означає, що відсутнє оподаткування отриманих доходів. При запуску проекту на платформу ініціаторам потрібно обов’язково враховувати майбутні податки. Фактично, гроші які ви отримали від краудфандинга — це непоганий дохід, і ви повинні про нього декларувати. Форма оподаткування залежить від країни, в якій знаходиться платформа. Як правило, це податок на доходи фізичних осіб (якщо автор проекту фізична особа) і податок на прибуток у випадку, якщо кампанію запустило підприємство.
 11. 11. Самостійне врегулювання Самостійне врегулювання краудфандингу в Україні відсутнє. Попри це, краудфандинг повноцінно функціонує і розвивається. На практиці, проекти зазвичай розміщують на спеціально створеній платформі, власному веб- сайті або facebook сторінці автора проекту. Загалом, відсутність чіткого врегулювання краудфандингу в Україні потрібно розглядати з обох сторін. Позитивним моментом є відсутність вимог стосовно форми діяльності, в якій автор проекту має здійснювати свою діяльність, відсутність максимальної суми, яку бекери можуть вносити, а автори збирати і особливих податкових режимів, але, з іншого боку, наявність чіткого закону який врегулював би діяльність краудфандингу надало б поштовх для бізнесу і дозволило б збирати кошти для бізнес- проектів по спрощеній процедурі.
 12. 12. Висновок Отже, якщо ви поставили собі ціль реалізувати проект з допомогою краудфандингу, це не означає, що потрібна сума з легкістю впаде вам в руки. Це плідна праця, що включає в себе якісну презентацію проекту, фото, розкрутку з допомогою реклами, поширення інформації серед друзів та знайомих тощо. Проект має бути якісно продуманий в усіх напрямках. Окрім того, краудфандинг – це завжди і зустрічні вкладення. Тому при визначенні суми, яку ви бажаєте отримати, потрібно врахувати відсоток (комісію), яку забере платформа, поточні витрати та податки. І, звичайно, не останню роль грає вибір самої платформи, а вибирати можна як серед вітчизняних, так і зарубіжних майданчиків. Проте, українські платформи більше орієнтовані на соціальні та культурні проекти.

×