Konkursa "Atkod nodokli! Iedod viedokli" nolikums

556 views

Published on

Konkursa mērķis ir rast atbildi – kur paliek nodokļu maksātāju nauda, kā arī iesaistīt cilvēkus nodokļu izzināšanā un izpratnes veidošanā par nodokļu slogu, pievēršot gados jaunu cilvēku uzmanību tam, ko nozīmē maksāt nodokļus un kāds ir ieguvums, izvēloties oficiālu atalgojumu.

LBAS aicina izsekot un atklāt nodokļus, pētīt nodokļu maksāšanu tās dažādajos aspektos un veidot vizualizācijas, infografikas, zīmējumus, shēmas, diagrammas vai video kolāžas tā, lai nodokļu ekosistēma būtu saprotama gan darba ņēmējiem un potenciālajiem darbiniekiem, gan politikas veidotājiem, gan valsts augstākajām amatpersonām.

Plašāka informācija konkursa nolikumā.

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
556
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
3
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Konkursa "Atkod nodokli! Iedod viedokli" nolikums

  1. 1. KONKURSA NOLIKUMS1. Organizators un apraksts1.1. Konkursa par nodokļu ekosistēmas vizualizāciju “Atkod nodokli! Iedod viedokli” (turpmāk - Konkurss)organizētājs ir Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (turpmāk - Organizētājs).1.2. Konkurss ir daļa no LBAS sociālās kampaņas „Zini savas tiesības!”, kuras galvenais mērķis ir izglītotun informēt darba ņēmējus par viņu tiesībām, tostarp, tiesībām uz darba līgumu un oficiālu algu.Konkurss ir tiek īstenots informatīvās kampaņas „Darba ņēmējs par līdzsvarotu nodokļu politiku: Atkodnodokli! Iedod viedokli!” ietvaros. Kampaņa vērsta uz sabiedrības iesaistīšanu diskusijā par nodokļuslogu un tā sadalījumu.Kampaņas ietvaros, balstoties uz izstrādātajām vizualizācijām, iedzīvotāji ir aicināti iesniegt savuspriekšlikumus nodokļu politikas līdzsvarošanai. Ikviens interesents ir aicināts savu priekšlikumu rakstītkomentāros vai iesūtīt pa e-pastu konkurss@lbas.lv. Vizualizācijas un iesniegtie priekšlikumi kampaņasietvaros tiks izmantoti arī diskusiju organizēšanai reģionālajās augstskolās, arī jauniešus reģionos rosinotiesniegt priekšlikumus par nodokļu sistēmu Latvijā.Kampaņas noslēgumā labākās vizualizācijas, kā arī priekšlikumi tiks izmantoti, sabiedrības izglītošanasun informēšanas pasākumos par nodokļu sistēmu Latvijā, kā arī diskusijās ar valdību un Saeimu parvalsts budžeta konsolidāciju.Nodokļi vienlaikus var būt akmens, kas ielikts valsts pamatā, gan akmentiņš, kas iekritis kurpēnepatīkami berž. Tie var būt tik vienkārši kā ieraksts algas lapiņā, un tik sarežģīti, kā valsts budžetalikuma grozījumi. Un kurā brīdī izvēle nemaksāt nodokļus kļūst no vieglprātīga īstermiņa labuma gūšanaspar izvēli, kas jāizdara, lai izdzīvotu?Šie jautājumi mudina paskatīties uz nodokļu ekosistēmu plašāk, atklājot kopsakarības un slēptāssaistības starp nodokļiem un valsts pakalpojumiem, un to, kāpēc nodokļu maksāšana ir svarīga.2. Konkursa mērķis2.1. Konkursa mērķis ir vizuāli attēlot Latvijas nodokļu ekosistēmu.2.2. Konkursa mērķis ir rast atbildi – kur paliek nodokļu maksātāju nauda, kā arī iesaistīt cilvēkus nodokļuizzināšanā un izpratnes veidošanā par nodokļu slogu, pievēršot gados jaunu cilvēku uzmanību tam, konozīmē maksāt nodokļus un kāds ir ieguvums, izvēloties oficiālu atalgojumu.
  2. 2. LBAS aicina izsekot un atklāt nodokļus, pētīt nodokļu maksāšanu tās dažādajos aspektos un veidotvizualizācijas, infografikas, zīmējumus, shēmas, diagrammas vai video kolāžas tā, lai nodokļuekosistēma būtu saprotama gan darba ņēmējiem un potenciālajiem darbiniekiem, gan politikasveidotājiem, gan valsts augstākajām amatpersonām.3. Ieteicamās tēmasKur paliek nodokļu maksātāju nauda?Cik liels ir nodokļu slogs Latvijā?Kāds ir nodokļu aprites cikls? Kā nodokļi atgriežas pie tā maksātāja?Nodokļu maksāšana – katra atbildība / nodokļu neredzamā ietekme (kā nodokļu nemaksāšana ietekmējebkuru, kuram nepieciešams izmantot sabiedriskos pakalpojumus)Ēnu ekonomikas anatomijaDalībnieki var izvēlēties citas tēmas, kas atbilst Konkursa mērķim. Par tēmām var konsultēties, rakstot uze-pastu konkurss@lbas.lv.4. Dalībnieki4.1. Konkursā var piedalīties visi interesenti, kas sasnieguši 18 gadu vecumu.4.2. Darbus var iesniegt individuāli, kā arī pārstāvot vairāku cilvēku apvienību (viena darba autori varpretendēt uz vienu balvu). Dalībnieki Konkursam var iesniegt neierobežotu skaitu darbu.Aicinām piedalīties sabiedrības pētniekus, sociologus, ekonomistus, dizainerus, māksliniekus un visusradošos cilvēkus, kas nebaidās no skaitļiem. Un lai labākais uzvar!5. Norise5.1. Izmantojot publiski pieejamos datus par nodokļu sistēmu Latvijā (tiesību akti, valsts budžets,informācija par nodokļiem), izmantojot pētījumus un Latvijas iedzīvotāju aptaujas, kā arī starptautiskoinstitūciju datus un pārskatus, dalībniekiem ir jāizveido vizualizācija. Saites uz izmantojamajiemresursiem ir apkopotas Konkursa Organizētāja interneta vietnē. Dalībnieki var izmantot citus piemērotusdatus, norādot datu avotu.5.2. Iesniegtos darbus, pēc iesniegšanas termiņa beigām, vērtēs neatkarīgu ekspertu žūrija vismaz piecucilvēku sastāvā, kas pārstāv gan finanšu, gan darba tiesību, gan dizaina jomu. Žūrija noteiks trīs labākosdarbus, kuriem piešķiramas balvas.5.3. Darbi tiks publicēti Organizatora interneta vietnē facebook.com/arodbiedribas, un tos varēs vērtētlasītāji. Atbilstoši lasītāju balsojamam tiks piešķirta viena balva.6. Darbu iesniegšana6.1. Darbi iesniedzami, nosūtot pa e-pastu konkurss@lbas.lv – nosūtot darbu vai saiti, kur darbslejupielādējams, kā arī punktā 6.3. norādīto informāciju.
  3. 3. 6.2. Darbu var iesniegt elektroniskā datu nesējā, nogādājot to personīgi vai pa pastu Organizētājam arnorādi „Vizualizāciju konkursam”.6.3. Konkursa dalībniekam jānorāda: • vārds uzvārds • e-pasta adrese • kontakttālrunis • darba nosaukums • darba apraksts līdz 1000 zīmēm (kāda ir darba galvenā ideja?) • atsauces uz izmantotajiem datu avotiem • pēc izvēles – mājaslapas un/vai bloga adrese, un/vai Twitter adrese6.4. Darbu var veidot jebkurā tehnikā gan elektroniski (grafiks, zīmējums, infografika, video klips,diagramma, shēma), gan citos formātos pēc izvēles (skulptūra, uzvedums, deja), tomēr darbu vērtēšananotiks elektroniski. Tas nozīmē, ka, veidojot darbu ārpus elektroniskās vides, to ir jāieraksta(jānofotografē, jānofilmē) un jāiesniedz elektroniski žūrijas izvērtēšanai.7. Norises laiks7.1. Konkurss tiek izsludināts 2011. gada 2. martā.7.2. No 2011. gada 2. marta līdz 2011. gada 4. aprīļa pulksten 23.59 dalībnieki iesūta darbus Konkursam.7.3. Laikā no 2. marta līdz 10. aprīlim pulksten 23:59 darbi ir pieejami publiskai vērtēšanai (lasītājubalsojums).7.4. No 2011. gada 5. aprīļa līdz 10. aprīlim žūrija izvērtē darbus.7.5. Konkursa noslēguma pasākums un uzvarētāju apbalvošana notiks laikā no 11. līdz 15. aprīlim.8. Darbu izvērtēšana8.1. Konkursam iesniegtos darbus izvērtē neatkarīgu ekspertu žūrija vismaz piecu cilvēku sastāvā.Žūrijas komisijas locekļus izvēlas Konkursa organizētājs.8.2. Konkursa darbi tiek publicēti uzreiz pēc to saņemšanas Konkursa organizētāja interneta vietnēfacebook.com/arodbiedrībaslv.8.3. Darbi tiek nodoti vērtēšanai visiem interesentiem, lasītāju balsojumā nosakot „Lasītāju atzinības”balvas ieguvēju.9. Darbu vērtēšanas kritēriji
  4. 4. 9.1. Darbi sākotnēji tiks atlasīti atbilstoši formālajiem kritērijiem – atbilstība mērķim un tēmai, nosaukumsun pieteikums, atsauces uz datu avotiem, kā arī norādīti dalībnieka kontakti.9.2. Darbi tiek vērtēti 100 punktu skalā, nosakot šādus kritērijus: i. Izmantoto datu atbilstība konkursa mērķim (20 punkti) ii. Ideja, koncepcija par datu izmantošanu (datu apjoms, komplicētība) (25 punkti) iii. Mākslinieciskais/ radošais izpildījums (25 punkti) iv. Kopējais izpildījums (jēgpilnums, darba spēja atklāt būtisko informāciju, noderīgums, skaidrojot nodokļus) (30 punkti)9.3. Lasītāju atzinība tiek noteikta atbilstoši lasītāju novērtējumiem „Patīk” („Like”) Facebook vietnē –darbs, kurš savācis visvairāk balsis iegūst „Lasītāju atzinības” balvu.10. Balvas10.1. Balvas tiks pasniegtas četrās kategorijās: i. Galvenā balva par labāko ideju un labāko izpildījumu – Apple iPad (3G, Wi-Fi, 16GB) ii. Balva par labāko ideju – iPod touch 8GB iii. Balva par labāko radošo/ māksliniecisko izpildījumu – iPod touch 8GB iv. Lasītāju atzinības balva – iPod nano 8GB11. Konkursam iesniegto darbu izmantošana11.1. Organizētājs visus Konkursam iesūtītos darbus pilnā vai daļējā apjomā pēc saviem ieskatiem drīkstizmantot valsts budžeta un nodokļu jautājumu aktualizēšanai sabiedrībā.11.2. Konkursam iesūtītie darbi pilnā vai daļējā apjomā tiks publicēti dažādos publiskajos komunikācijaskanālos, tostarp nodoti trešajām pusēm vērtēšanai, analīzei un popularizēšanai.11.3. Konkursā iesniegto darbu autori saglabā autortiesības uz iesniegtajiem darbiem un drīkst ar tāmrīkoties pēc saviem ieskatiem.11.4. Iesniedzot savu darbu Konkursam, autors apliecina, ka ir iesūtītā darba autors, uzņemas pilnuatbildību par iesūtītā darba oriģinalitāti un piekrīt viņa darba publiskošanai šo noteikumu minētajosgadījumos.12. Noslēguma noteikumi12.1. Noteikumi ir saistoši visām personām, kas piesaka savu dalību Konkursā.12.2. Pieteikšanās dalībai Konkursā apliecina to, ka Dalībnieks ir iepazinies ar šiem noteikumiem unpiekrīt tajos izklāstītajiem nosacījumiem.Papildu informācija
  5. 5. Papildu informāciju par Konkursa norisi var saņemt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā, sazinoties arLienu Muraškinu pa tālruni 26300702 vai sūtot e-pastu uz adresi konkurss@lbas.lv.Aktivitāte tiek īstenota ESF projekta "Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiskapiemērošana nozarēs un uzņēmumos" ietvaros.

×